Wysłanie kontrahentowi prośby o ocenę

Zaktualizowano 7/2/24 przez Jakub

Po zawarciu transakcji na Platformie Trans.eu i zakończeniu realizacji każdego zlecenia zarówno Ty, jak i Twój kontrahent otrzymacie powiadomienie o możliwości wystawienia oceny współpracy (zleceniobiorca może także ocenić płatność). Kontrahent ma możliwość oceny zlecenia w zakładce Wystaw ocenę. Z kolei moduł Poproś o ocenę umożliwia Ci poproszenie o wystawienie oceny, jeśli kontrahent jeszcze tego nie zrobił

Jak poprosić o ocenę?

W module Poproś o ocenę znajdziesz wszystkie zlecenia, które oczekują na ocenę od kontrahentów (jeśli jesteś zleceniodawcą i do oceny jest zarówno współpraca, jak i płatność, pojawią się tutaj także te zlecenia, w których Twój  kontrahent ocenił tylko jeden komponent). 

Pierwsza prośba o ocenę

Klikając przycisk Poproś o ocenę, wyślesz kontrahentowi automatyczną wiadomość na komunikatorze. Wiadomość zawiera prośbę o wystawienie oceny, numer danego frachtu oraz trasę zlecenia. 

Przycisk Poproś o ocenę znajduje się przy każdym nieocenionym (w całości lub częściowo) zleceniu. Jeśli wcześniej wysłano kontrahentowi prośbę o ocenę całego zlecenia, ale ocenił on tylko jeden jego aspekt, taka wiadomość dotyczy tylko nieocenionego komponentu.

Przypomnienie o ocenie

Jeśli mimo wysłanej prośby kontrahent nie wystawił Ci oceny, a zostało mu na to 24 godziny lub mniej, możesz użyć przycisku Przypomnij, którego kliknięcie spowoduje wysłanie kontrahentowi kolejnej wiadomości na komunikatorze. 

Z opcji przypomnienia o ocenie możesz skorzystać jeden raz.


Na ile ten materiał był pomocny

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)