Obsługa frachtu z monitoringiem w roli zleceniobiorcy

Zaktualizowano 15/1/25 przez Ania

Kto może skorzystać z tej funkcji?

Funkcja dostępna dla użytkowników linii produktowej przewoźników (TFC - Trans for Carriers) i spedycji  (TFF - Trans for Forwarders)

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak zaakceptować ofertę frachtu z wymogiem monitoringu
  • jak działa obsługa zadania transportowego

Visibility Monitoring to produkt, który umożliwia śledzenie transportów w czasie rzeczywistym. Pozwala na monitorowanie lokalizacji pojazdów oraz statusu realizacji transportu za pomocą systemów GPS.
Dzięki bieżącym informacjom zyskujesz bezpieczeństwo i kontrolę, w razie potrzeby możesz szybko reagować na nieprzewidziane zdarzenia na drodze.

Akceptacja oferty frachtu z wymogiem monitoringu

Jeśli na Platformie znajdziesz interesującą Cię ofertę, sprawdź jej warunki i podejmij decyzję, czy oferta spełnia Twoje wymagania.

  1. Kliknij w wiersz oferty, po lewej stronie wyświetli się okno ze szczegółami.

  • W wymaganiach pojazdu znajduje się informacja Monitoring GPS wymagany, jeśli technicznie możliwy. Oznacza to, że zleceniodawca chce, aby transport był monitorowany za pośrednictwem systemów GPS.
Po akceptacji oferty z tym wymogiem, w momencie podania dla tego transportu numerów rejestracyjnych pojazdu lub naczepy, system Trans.eu sprawdzi techniczną możliwość monitorowania tych pojazdów za pośrednictwem naszych partnerów - integratorów GPS.

  1. Jeśli oferta spełnia Twoje warunki, możesz ją zaakceptować.
  1. Po akceptacji oferta, trafi do zakładki W trakcie negocjacji i obserwowane, oczekując na decyzję ze strony zleceniodawcy.
  1. Po akceptacji oferty przez zleceniodawcę, oferta trafi do zakładki Zaakceptowane.

Informacje wstępne na komunikatorze

  1. Po akceptacji frachtu z wymogiem monitoringu, w oknie rozmowy na komunikatorze, otrzymasz od zleceniodawcy prośbę o podanie numerów rejestracyjnych pojazdu.

Na podstawie uzupełnionych danych pojazdu dokonamy weryfikacji w systemach partnerskich czy monitoring GPS jest technicznie możliwy.

  1. Po uzupełnieniu dane, zostaną zapisane w oknie komunikatora oraz w zleceniu.
  2. Monitoring zostanie podpięty automatycznie, jeśli będzie taka techniczna możliwość. Pobieranie lokalizacji rozpocznie się około godziny (w zależności od dostawcy sygnału GPS) przed planowanym czasem załadunku lub jego manualnym potwierdzeniu.
  • O tym fakcie zostaniesz poinformowany poniższym komunikatem. Możesz również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych pojazdu i kierowcy, na potrzeby przyszłych transportów.

Obsługa zadania transportowego po stronie zleceniobiorcy

  1. W module Realizowane Transporty wybierz zakładkę Nowe, na liście mogą pojawić się zadania, w których należy uzupełnić odpowiednie dane (jeśli nie zostały one uzupełnione wcześniej w module zlecenia).
  2. Z listy wybierz zadanie, kliknij w informacje doprecyzuj (ta informacja pojawi się w momencie kiedy w ofercie został ustawiony zbyt duży przedział czasowy, powyżej 3 godzin)
Dane możesz uzupełnić samodzielnie lub może to zrobić zleceniodawca.
Podanie daty i godziny jest wskazane, aby system mógł wyliczyć predykcję czasu dojazdu, czyli wskaźnik informujący czy pojazd dotrze na czas do miejsca rozładunku.

  • W oknie doprecyzuj datę i godzinę załadunku i rozładunku, następnie zapisz zmiany.

  1. Zadanie zostanie przeniesione do zakładki Aktywne, w której na bieżąco będą pojawiały się informacje o aktualnym stanie zadania, aż do momentu zakończenia transportu.
  2. Status zadania zmieni się na Oczekuje na rozpoczęcie oznacza, że czas do aktywacji pobierania sygnału jeszcze nie minął.

  1. Status zadania zmieni się na W drodze na załadunek na określony czas przed załadunkiem.
  • Kliknij w wybrany transport na liście, aby zobaczyć szczegółowe informacje.
  • W trakcie trwania transportu, w poszczególnych zakładkach: Informacje, Mapa, Operacje, Historia będą pojawiały się komunikaty, informacje oraz dane.

  1. Kolejny status zadania - Na załadunku pojawi się, jeśli na podstawie danych GPS ustalimy, że auto wjedzie w strefę załadunku lub na podstawie manualnego potwierdzenia w zleceniu.
  • Na Platformie pojawi się informacja ile czasu kierowca spędził na załadunku (oczekiwanie na wjazd - czekanie w kolejce, załadunek, oczekiwanie na dokumenty).

  1. Kolejny status zadania - W drodze pojawi się, jeśli na podstawie sygnału GPS auto wyjedzie z miejsca załadunku lub na podstawie manualnego potwierdzenia w zleceniu.
  • Na Platformie pojawi się informacja gdzie obecnie znajduje się auto oraz jaką trasę wykonał już kierowca.

  1. W trakcie trwania transportu na liście zadań może pojawić się Alert informujący o zdarzeniu.
  • W oknie ze szczegółami zadania przejdź do sekcji Wymaga uwagi, aby sprawdzić informacje.
  • Dodatkowo na Platformie otrzymasz powiadomienie (ikona dzwonka) informujące o zdarzeniu.
  • Po zapoznaniu się i weryfikacji z danym komunikatem, możesz go Archiwizować, aby nie wyświetlał się na głównej stronie, kliknij w tym celu w znak x.
  • W zakładce mapa możesz sprawdzić aktualną lokalizację pojazdu.

  1. Może pojawić się również status W drodze na rozładunek - jeśli pojazd znajdzie się w niedalekiej odległości od miejsca rozładunku (nie ma możliwości manualnego potwierdzenia).

  1. Kolejny status zadania - Na rozładunku pojawi się, jeśli na podstawie danych GPS auto wjedzie w strefę rozładunku lub na podstawie manualnego potwierdzenia w zleceniu.
  • Na Platformie pojawi się informacja ile czasu kierowca spędził na rozładunku (oczekiwanie na wjazd - czekanie w kolejce, rozładunek, oczekiwanie na dokumenty).

  1. W zakładce Zakończone pojawią się zadania transportowe wykonane i potwierdzone za pomocą sygnału GPS, dodatkowo na liście dostępne są informacje tj:
  • Status wykonania przedstawia informacje czy kierowca dojechał na czas lub ile po czasie dojechał do miejsca załadunku lub rozładunku.
  • Zastrzeżenia do realizowanego zadania, jeśli zostały zgłoszone.
  • Uwagi automatyczne prezentujące poszczególne elementy/etapy realizowanego transportu.
  • Sposób monitorowania na podstawie jakich urządzeń transport był śledzony.
  • W oknie ze szczegółami zadania, możesz sprawdzić całą historię.

  1. W zakładce Archiwum pojawią się wszystkie zrealizowane i potwierdzone przez załadowcę zlecenia, zawierające podsumowanie danego transportu.


Na ile ten materiał był pomocny

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)