Widget Dock Scheduler - Obłożenie magazynu

Zaktualizowano 17/5/24 przez Katarzyna

Kto może skorzystać z tej funkcji?

Funkcja jest dostępna dla użytkowników Platformy Trans.eu i CargoON biorących udział w Pilotażu Modułu Dashboard.

Dowiedz się więcej o Module Dashboard i widgetach.

Podstawowe informacje o widgecie

Dodaj widget Obłożenie magazynu do swojego Dashboardu, aby szybko weryfikować obłożenie magazynu w ciągu 3 najbliższych dni.

Widget Obłożenie magazynu:

 • należy do widgetów z kategorii Harmonogramy,
 • skierowany jest do zleceniodawców,
 • prezentuje dane na podstawie utworzonych awizacji (potwierdzonych i niepotwierdzonych) w danych dniach,
 • przedstawia dane w czasie rzeczywistym,
 • możesz dodać do swojego Dashboardu wielokrotnie (maksymalnie 9 razy).

Nawigacja w widgecie

Główne elementy widgetu Obłożenie magazynu to:

 1. Tabela przedstawiająca liczbę utworzonych awizacji danego dnia o konkretnych godzinach:
 • niebieski pasek odpowiada wszystkim potwierdzonym awizacjom, czyli tym ze statusem: potwierdzona, oczekuje, w trakcie załadunku/rozładunku, zakończony załadunek/rozładunek, wyjazd.
 • szary pasek odpowiada wszystkim niepotwierdzonym awizacjom, czyli tym ze statusem: wstępna.

Po najechaniu na wybrany pasek, w tooltipie zobaczysz informację ile w danym dniu, o konkretnej godzinie masz zaplanowanych awizacji.

Daty, dla których prezentujemy dane, to data bieżącego dnia oraz dwóch kolejnych. Jeśli w dwa kolejne dni magazyn jest nieczynny, prezentujemy dane dla najbliższego dnia pracy magazynu (np. 10-11.02.2024 w naszym przykładzie to weekend, w którym magazyn jest zamknięty, dlatego kolejne dane prezentowane są dla poniedziałku - 12.02.2024)

Godziny - wyświetlamy godziny pracy dla wszystkich magazynów (np. jeśli jeden magazyn pracuje w godz. 8:00-14:00 a drugi 10:00-18:00 to pokażemy okres od 8:00 do 18:00). Dla czytelności danych przedstawiamy pełne godziny (nawet jeśli slot w magazynie trwa 30 min.)
Przykład: jeśli slot trwa 30 minut, pokażemy go o w danej godzinie (np. awizację o 14:30 wyświetlimy o 14:00).
Jeśli slot trwa 2h to pokażemy go w pierwszej godzinie (w slocie od 12:00 do 14:00 awizację na godz. 12:30 pokażemy w godz. 12:00).
W przypadku, gdy slot trwa 15 minut, a w godz. 11:00-12:00 mamy zaplanowane 4 awizacje, to dane w widgecie będą wyświetlone jako 4 awizacje o godz. 11:00.

 1. Informacja, dla jakiego z magazynów prezentowane są dane (domyślny wygląd przedstawia dane dla wszystkich magazynów).
 2. Opcja Odśwież, dzięki której zaktualizujesz dane wyświetlane na widgecie.
 3. Strzałka, kliknij jeśli chcesz skorzystać z opcji filtrowania. Możesz przełączyć swój widok na konkretny magazyn i stanowisko.

Możesz sprawdzić obłożenie dla konkretnego stanowiska tylko wtedy, gdy w filtrach wskażesz magazyn, w którym znajduje się dane stanowisko.

Jak analizować dane

 1. Aby ułatwić analizę danych i zobaczyć je w szerszym kontekście możesz dodać widget do Dashboardu kilka razy (maksymalnie 9).
Jak dodać widget do Dashboardu dowiesz się z artykułu Widgety - podstawowe informacje

Na jednym widgecie możesz wyświetlić dane dla jednego z magazynów i wskazać w nim wszystkie stanowiska (1), na drugim wybrać konkretny magazyn i stanowisko (2), a na trzecim wyświetlić dane dla wszystkich Twoich magazynów (3).

Wybierając pasujące Ci widoki, możesz w bardzo łatwo:

 • sprawdzić, w jakim stopniu awizacje są rozłożone na poszczególne dni w Twoich magazynach. Dzięki temu lepiej przewidzisz obciążenie pracy na najbliższe dni,
 • określić najbardziej intensywne godziny pracy, co pozwoli ci na lepsze zorganizowanie grafików i zasobów,
 • określić, na które dni nie zaplanowano awizacji.
 • sprawdzić jak wyglądają proporcję potwierdzonych awizacji do tych, które nie zostały potwierdzone.

Widząc rzeczywiste obłożenie magazynu będziesz w stanie lepiej zaplanować pracę personelu, unikając przeciążeń i opóźnień, co dodatkowo może obniżyć koszty operacyjne.

Jeśli dodasz do swojego Dashboardu wszystkie widgety z kategorii Harmonogramy otrzymasz pełny obraz funkcjonowania twoich magazynów.


Na ile ten materiał był pomocny

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)