(TFF) Monitoring spedytora

Zaktualizowano 12/2/24 przez Ania

Monitoring pojazdów ciężarowych to już standard. Poza tym, że pozwala na większą kontrolę nad pojazdem i kierowcą, który go prowadzi, usprawnia współpracę ze zleceniobiorcą. Dlatego na nowej Platformie Trans.eu pojawił się moduł, który umożliwia Twoim kontrahentom sprawne udostępnienie informacji o pojeździe przewożącym ładunek.

Za pomocą Platformy Twój załadowca może poprosić Cię o monitoring ładunku, aby na bieżąco śledzić trasę przewozu. Wyśle do przewoźnika zadanie monitoringu.

Pamiętaj, aby w pełni móc korzystać z modułu monitoringu 
- uzupełnij swoją flotę 
- utwórz konta dla kierowców, 
- na telefonie kierowców zainstaluj aplikację TransTask.

  1. Przejdź do modułu Monitoringu i wybierz zakładkę nowe.
  1. Zapoznaj się ze szczegółami zadania i podejmij decyzje. Zadanie możesz przyjąć lub odrzucić. 

W przypadku odrzucenia zadania monitoringu wskaż zleceniodawcy powód. 

Zadanie trafi do zakładki archiwum, a Twój kontrahent otrzyma odpowiedź. 

Przyjmij zadanie i wskaż sposób realizacji. 

Masz trzy możliwości:

  • przypisz istniejące zadanie monitoringu,  jeżeli warunki na to pozwalają i jako spedytor będziesz realizował zadanie otrzymane od załadowcy jako przewóz łączony z innym ładunkiem, wskaż to zadanie.  Kierowca dostanie powiadomienie o konieczności dokonania dodatkowych operacji. 
Pamiętaj, ramy czasowe poszczególnych zadań muszą pozwalać na ich wspólna realizację

  • stwórz nowe zadanie, wskaż inną firmę, która w Twoim imieniu zrealizuje zadanie. Firma ta będzie musiała potwierdzić przyjęcie zadania;

  • przypisz moją flotę, zrealizuj zadanie samodzielnie przypisując swoje pojazdy i kierowców

  1. Uzupełnij dane i potwierdź przyjęcie zadania. 

Jeśli zaznaczysz opcję telematyki mobilnej - wybierz dostawcę z listy, zaloguj się i wybierz pojazd. 

Jeśli na liście brakuje Twojego dostawcy telematyki, zgłoś się do Biura Obsługi Klienta.

Sygnał telematyczny z urządzeń powiązanych z zadaniem zostanie udostępniony zleceniodawcy 30 minut przed realizacją

Od tej pory Twój zleceniodawca na bieżąco będzie otrzymywać informacje o statusach przewozu oraz pozycji pojazdu. 

Jeśli na trasie dojdzie do nieoczekiwanej sytuacji kierowca za pomocą aplikacji TransTask może wysłać do przewoźnika informacje. Otrzymasz określone alerty z krótkim opisem o rodzaju zdarzenia i przewidywanym przez kierowcę opóźnieniem, dany alert możesz wygasić w systemie.

Za pomocą aplikacji kierowca potwierdza wjazd na rozładunek i wykonanie zadania. Status monitoringu zmienia się na zakończony. 

Jak utworzyć zadanie monitoringu?

Przejdź do modułu Monitoring i otwórz zakładkę Nowe.

Po akceptacji zlecenia, na liście znajdziesz nowe zadanie, które możesz wysłać do przewoźnika. Po przyjęciu zadania monitoringu uzupełnia on dane frachtu. Od tego momentu będziesz na bieżąco z tym, co się dzieje z Twoim ładunkiem.

W module Monitoring, w zakładce Zadania aktywne znajdziesz informacje o postępie realizacji zadania. Monitoring rozpocznie się na 30 minut przed załadunkiem.

Zasady działania monitoringu na Platformie Trans.eu?

Jeśli na trasie wydarzy się coś nieoczekiwanego, otrzymasz alert zawierający opis zdarzenia i informację o przewidywanym opóźnieniu. Szczegółową listę zdarzeń możesz prześledzić w nowym oknie. Znajdziesz tam informacje o każdej aktywności związanej z realizacją przewozu.

System zakończy zadanie monitorowania i przestanie udostępniać dane o lokalizacji urządzeń służących do monitorowania przewozu gdy:

  • pojazd wjedzie w ostatnią planowaną strefę rozładunku i w niej pozostanie przez określony czas (30minut) lub gdy ją przed tym czasem opuści
  • po upływie 24 godzin po planowanym zakończeniu operacji w ostatniej strefie rozładunku, gdy na podstawie danych lokalizacyjnych system nie stwierdzi pojawienia się pojazdu w tej strefie, czas trwania monitoringu jest automatycznie wydłużony o przewidywany czas opóźnienia zgłoszony przez kierowcę
  • zakończone zadanie monitoringu trafia do zakładki archiwum i tam możesz zawsze przeglądać jego przebieg

Dzięki możliwości monitorowania ładunku, zyskasz szybki dostęp do aktualnych informacji o tym, co dzieje się z Twoim ładunkiem, na bieżąco będziesz uzyskiwał informacje o możliwym opóźnieniu w jego realizacji.

Dodatkowo

Jeżeli występujesz w roli załadowcy - sprawdź artykuł

Jeżeli występujesz w roli przewoźnika - sprawdź artykuł


Na ile ten materiał był pomocny

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)