Pošlite dopravcom ponuku stálej trasy

Aktualizované 21/2/24 uverejnené Ania

Pomocou modulu Stále trasy s dopravcami môžete posielať ponuky a podpisovať prepravné zmluvy s dopravcami na stálych trasách.

Z článku sa dozviete, ako

 • poslať novú ponuku stálej trasy vybraným dopravcom
 • odošlite ďalšiu objednávku spoľahlivému dopravcovi

Vytvorte nový návrh stálej trasy

 1. Pre vytvorenie stálej trasy pre dodávateľov vyberte modul Stále trasy s dopravcami a kliknite na tlačidlo Pridať trasu.

 1. Vyplňte formulár na pridanie novej trasy:
 • Vyplňte požadované informácie: pevný názov trasy, miesto nakládky a vykládky, kapacita

 • vyplňte informácie o požiadavkách na vozidlo a vlastnostiach nákladu (kliknite na ZOBRAZIŤ ĎALŠIE POŽIADAVKY/SKRYŤ ĎALŠIE POŽIADAVKY)

 1. Kliknutím na tlačidlo Pridať podmienky s dopravcom prejdite na ďalší krok.
 2. Vyplňte údaje vo formulári:
 • vyberte dopravcu zo zoznamu dodávateľov

Zo zoznamu dodávateľov si môžete vybrať viac ako jedného dopravcu. Všetkým týmto dopravcom budú ponúknuté rovnaké podmienky pre stálu trasu.

Pridajte dopravcu do zoznamu svojich dodávateľov, aby ste im poslali návrhy stálej trasy. Zistite, ako na to.

 • potom môžete pre každú vybranú spoločnosť určiť kontaktnú osobu, s ktorou môžete prediskutovať podmienky navrhovanej stálej trasy.

Vedeli ste, že...
Kontaktná osoba je používateľ z dopravnej spoločnosti vybraný na prijímanie upozornení na udalosti súvisiace s touto trasou. Ak neuvediete kontaktnú osobu, upozornenia budú dostávať všetci používatelia z príslušnej prepravnej spoločnosti.

 1. Definujte podmienky stálej trasy:
 • zadajte svoje referenčné číslo, stanovte si pevnú cenu alebo sadzbu za kilometer, splatnosť platby za poskytnutú službu, trvanie podmienok spolupráce

 • vyberte typ plánovanej zásielky (požadovaný, očakávaný, nie viac ako), aby bola umožnená možnosť podrobného plánovania prepravy

 • kliknutím na PRIDAŤ ĎAĽŠÍ NÁKLAD si nastavíte termíny prepravy a plánovaný počet zásielok
 • ak zvolíte možnosť Automatické odosielanie objednávky, potvrdená objednávka sa vytvorí automaticky, keď zhotoviteľ prevezme náklad.

 1. Po vyplnení všetkých polí kliknite na tlačidlo Odoslať dopravcovi
 2. Môžete tiež zaškrtnúť Pridať ďalšieho dopravcu na trasu, čím sa okamžite otvorí ďalší formulár na nastavenie podmienok spolupráce s ďalším.

Túto možnosť použite, ak chcete do vyjednávania o stálej trase pridať ďalšieho dopravcu, ale za iných podmienok, ako boli predtým pridané.

 1. Po zverejnení sa Vám zobrazí súhrnné okno so zoznamom vybraných dopravcov a stavom odoslanej ponuky stálej trasy.

 1. Stála trasa, ktorú ste vytvorili, sa automaticky presunie na kartu Prebieha vyjednávanie. Stav Čaká znamená, že návrh stálej trasy bol odoslaný dopravcovi, ktorý môže po preštudovaní všetkých podrobností prijať, odstrániť alebo odmietnuť navrhované podmienky.


Bol tento materiál užitočný?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)