Асистент планування маршрутів

Оновлено 20/6/24 опубліковано Małgorzata

Хто може скористатися цією функцією?

Функція доступна користувачам продуктової лінійки для перевізників (TFC - Trans For Carriers) та експедиторів (TFF - Trans for Forwarders) на умовах, визначених для кожної лінійки.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • як розрахувати маршрут з урахуванням зборів PTV
 • як визначати альтернативні маршрути, уникати платних доріг та виключати локації
 • як враховувати профіль транспортного засобу та клас викидів
 • як користуватися розрахунковими вкладками асистента планування маршрутів

Де знайти Асистента планування маршрутів?

Асистент планування маршрутів доступний у наступних місцях:

 1. Пошук вантажів

У модулі Пошук вантажів натисніть на пропозицію, яка вас цікавить (незалежно від того, на якій вкладці ви перебуваєте). Відкриється вікно з деталями, перейдіть в закладку Маршрут. З'явиться розділ Асистент планування маршрутів і невелика карта.

Схожий вигляд ви побачите:

 • У модулі Вантажі натисніть на пропозицію, яка вас зацікавила. Відкриється вікно з деталями, перейдіть на вкладку Маршрут. З'явиться розділ Асистент планування маршрутів і невелика карта.
 • У модулі Біржа транспортних засобів - натисніть на пропозицію, яка вас зацікавила. Відкриється вікно з деталями, натисніть на вкладку Карта. З'явиться Помічник планування маршрутів і невелика мапа.
 • У модулі Заявки - натисніть на пропозицію, яка вас зацікавила (незалежно від того, на якій вкладці ви знаходитесь). Відкриється вікно з деталями, натисніть на вкладку Карта. З'явиться розділ Асистент планування маршрутів і невелика мапа.

 1. Карти

Натисніть на модуль Карти, а потім введіть початкову та кінцеву точки маршруту. З'явиться розділ Асистент планування маршрутів і велика карта.

Налаштування параметрів маршруту

Під час прокладання маршруту за допомогою Асистента планування маршрутів ви можете встановити такі параметри:

 1. Пункти маршруту

Якщо ви плануєте маршрут на основі існуючої пропозиції або заявки, пункти маршруту вже будуть заповнені. Якщо ви прокладаєте маршрут самостійно, введіть початковий і кінцевий пункти.

Ви також можете додати інші пункти маршруту.

Про інші параметри, які ви можете змінити, читайте нижче. Після внесення змін не забудьте натиснути Розрахувати маршрут. Тільки після цього буде визначено та розраховано маршрут.
 1. Дата виїзду, час і вага вантажу

Вкажіть дату та час відправлення. Ці дані важливі для врахування заборон (що діють у певні дні та години) та обмежень по тоннажу. Вони також можуть бути важливими для розрахунку плати за проїзд (наприклад, для маршрутів через Чехію або Австрію плата за проїзд не розраховується без зазначення дати).

 1. Враховуйте екологічні обмеження PTV

Поставте галочку, якщо хочете врахувати екологічні заборони при прокладанні маршруту.

 1. Показати альтернативні маршрути
  Ця опція доступна в режимі перегляду великої карти для маршрутів з двома пунктами (початковим і кінцевим).
  1. Поставте галочку Показати альтернативні маршрути, якщо хочете побудувати інші варіанти маршрутів.
  2. На карті ви побачите до 3 альтернативних маршрутів, позначених сірим кольором. Якщо ви наведете курсор миші на один з альтернативних маршрутів, його колір зміниться на блакитний.
  3. Також з'явиться таблиця з інформацією про: відстань, час, викиди CO2 та плату за проїзд для основного маршруту та альтернативних варіантів.

Щоб змінити маршрут на альтернативний, натисніть на потрібний маршрут на карті або в таблиці.

У таблиці біля решти (невибраних) маршрутів з'являються маленькі стрілочки. Якщо ви наведете на них курсор миші, то побачите точну відмінність від поточного обраного маршруту.

 1. Уникайте платних доріг

Позначте цю опцію, щоб перерахувати маршрут, оминаючи платні ділянки. Якщо повний об'їзд неможливий, витрати будуть мінімізовані.

 1. Виключити локації

Ця опція дозволяє вибрати країну, яку ви хочете оминути при плануванні маршруту.

 • Зазначте Виключити локації, і маршрут буде перераховано оминаючи Швейцарію (країна, яка виключена за замовчуванням).
 • Щоб відредагувати виключені локації, натисніть на вікно з назвою країни за замовчуванням. Ви побачите випадаючий список з назвами країн. Виберіть ті, які ви хочете виключити з вашого маршруту, або зніміть позначку з тих, які ви не хочете виключати.

Якщо попередній маршрут пролягав через виключені країни, маршрут буде змінено, щоб оминути відповідні локації.

Якщо ви виберете для виключення країну, в якій знаходиться початкова або кінцева точка маршруту, ви побачите відповідне повідомлення: Ми не можемо виключити вибрані локації. Після цього ви можете зняти виключення або змінити початковий чи кінцевий пункт.

 1. Профіль транспортного засобу:

У розділі Профіль транспортного засобу ви можете:

 • виберіть один з профілів за замовчуванням:
  • З напівпричепом (DMC < 40 т)
  • Бус (<3,5 т DMC)
  • Вантажівка (<7,5 т DMC)
  • З причепом (<40 т DMC)
 • Ви також можете вибрати опцію "Створити власний профіль".
  • З'явиться форма для створення нового профілю транспортного засобу. Введіть параметри вашого транспортного засобу, а потім натисніть кнопку Зберегти профіль.
  • У випадаючому списку в розділі Профіль транспортного засобу з'явиться опція Власний профіль для вибору.
Після створення Власного профілю ви не зможете його видалити, але у вас є можливість його редагувати.

 1. Клас викидів

Вказівка класу викидів впливає на розрахунок дорожніх зборів. За замовчуванням це значення встановлено на "4". Цей параметр використовується при розрахунку плати за проїзд для Німеччини та Австрії, при цьому перелік таких країн може змінюватися.

Закладки для розрахунків

Після того, як ви визначилися з параметрами маршруту, ви можете скористатися трьома доступними вкладками для розрахунку.

 1. Витрати - тут ви побачите загальну суму всіх витрат, розраховану для маршруту. Вони складаються з наступних пунктів:
 • Паливо - тут ви побачите очікувані витрати на паливо та кількість спалених літрів. Ви також можете відредагувати значення самостійно. Для цього натисніть на іконку олівця, щоб змінити:

- кількість витрачених літрів, які ви очікуєте спалити на прорахованому маршруті,

-ставку за літр пального (ми збережемо введену ціну для подальших розрахунків),

Оновиться сума за паливо та загальні витрати.

 • Дорожні збори - під цією позицією ви знайдете всі платні дороги (наприклад, автомагістралі, мости або тунелі). Натисніть на іконку з олівцем, щоб побачити деталі.

ПРИМІТКА: Це поле не включає витрати, пов'язані з поромною переправою.

 • Інші витрати - натисніть на іконку з олівцем, щоб ввести власні витрати, тобто середні фіксовані витрати, які ви несете.
 • Всього - тут ви побачите загальні витрати і конвертовані витрати на кілометр.

Для кожного пункту вище ви можете вибрати валюту, в якій представлена кожна вартість.
 1. Маршрут і час - тут ви побачите відстань і рекомендований час у дорозі за маршрутом (без урахування доїздів), а також інформацію про очікувані викиди CO2e.

Прогнозовані викиди CO2e під час руху (Tank to Wheel) для профілю транспортного засобу, що відповідає розміру транспортного засобу, обраному при створенні вантажу та дизельного двигуна. Цей результат було визначено відповідно до стандарту EN 16258.
 1. Ставка - це вкладка, де ви можете зробити стандартний розрахунок ставки за кілометраж для основного маршруту і для доїзду (якщо такі є) і подивитися, як вона співвідноситься з прогнозованими витратами, розрахованими в асистенті. Ви побачите тут розділи:
 • Ставка - кількість кілометрів на маршруті, помножена на ставку за кілометр. Натисніть на іконку олівця, щоб відредагувати ставку за кілометр і змінити валюту.
 • Прибуток - тобто ставка мінус загальні витрати.


Наскільки корисним був цей матеріал?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)