Depoda Dock Yönetimi

Updated 7/5/24 by Katarzyna

Bu işlevi kim kullanabilir?

Fonksiyon, CargoON ürün hattı kullanıcılarına, Dock Scheduler ve Schedules modülünü satın almış olanlara açıktır.

Bu makaleden neler öğreneceksiniz:

 • Depoya bir istasyon nasıl eklenir
 • Mevcut istasyonları nerede görüntüleyip düzenlersiniz
 • İstasyon görünümünü nasıl değiştirirsiniz
 • Bir istasyonu nasıl kilitleyebilir, devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz

Depoda yeni istasyonlar oluşturma

 1. Bir yeni istasyon, Schedules modülünde eklenebilir.
 1. Yeni bir istasyon eklemek için, İstasyon Ekle düğmesine veya Daha Fazla düğmesine tıklayın ve ardından İstasyon Ekle seçeneğini seçin.

 1. Gerekli verileri doldurun (miktar, istasyon tipi, işlem tipi ve adı).

Eğer depo yalnızca bir tür işlemi destekliyorsa (yük alma veya boşaltma), yeni bir istasyon eklemek, sadece depodaki işlemin aynısını yapabileceğiniz anlamına gelir.
 1. Farklı ayarlarla ek istasyonlar oluşturmak için Sonraki İstasyon Ekle düğmesine tıklayın. Depoya istasyon ekleme işlemini bitirdiğinizde, Sonraki düğmesine tıklayın.

 1. İstasyon çalışma zamanı planını ayarlayın.
  Aynı işletme modunu depo için seçebilir veya her istasyon için ayrı bir işletme modu ayarlayabilirsiniz.
  Bireysel bir işletme modu seçtikten sonra aşağıdakileri tanımlayabilirsiniz:
  • Çalışma saatleri - her gün aynı şekilde ayarlanabilir veya belirli bir haftanın gününe göre ayarlanabilir. İstasyonun hangi günlerde açık olacağını da belirtebilirsiniz.
  • Ara verme saatleri - aralarından seçim yaparak hiç ara vermek, her gün aynı saatleri ayarlamak veya haftanın belirli günlerine göre değiştirmek mümkündür.

Modu, iş saatlerini ve ara saatlerini ayarladıktan sonra Kaydet düğmesine tıklayın.

 1. Eklenen istasyonlar, depo programında ayrı sütunlar halinde görüntülenecektir (1). Program görünümünü değiştirmek için sağ veya sol oklara tıklayın (2).
  İstasyon adının yanındaki okun altında (3), ayarlar penceresini bulacaksınız.

İstasyon ayarlarını değiştirme

 1. Seçilen istasyonun adının yanındaki ok'a tıklayarak ve İstasyon ayarları seçeneğini seçerek istasyon ayarlarına gidin.

 1. Ayarlar penceresinde, istasyonun erişilebilirliğini, zaman değişikliklerini veya düzenli çalışma süresini düzenleyebilirsiniz.

İstasyonun çalışma süresini düzenleme

Eğer bir istasyon için farklı zaman ayarları seçmek istiyorsanız - İstasyon ayarları sekmesine gidin ve Zaman Değişiklikleri veya Düzenli Çalışma Süresi sekmesini seçin.

 1. Zaman Değişiklikleri sekmesi altında, istasyon için belirli tarihlerde farklı çalışma saatleri belirleyebilirsiniz - örneğin tatil veya özel günler için. Değişiklikleri yapın ve Kaydet düğmesine tıklayın.

 1. Eğer istasyonun çalışma saatlerini değiştirmek istiyorsanız, Düzenli Çalışma Süresi sekmesini seçin.

Düzenle düğmesine tıklayın.

Değişiklikleri yapın, ardından Kaydet düğmesine tıklayın.

Eğer depoda bulunan tüm istasyonları görmek istiyorsanız, Schedules modülünde Daha Fazla düğmesine tıklayın ve Depo Ayarları seçeneğini seçin. İstasyonlar sekmesini açın. Tüm mevcut istasyonların bir listesini göreceksiniz. Değişiklik yapmak için Düzenle düğmesine tıklayın.

Depo doluluğu

Rampaların her biri için doluluk durumu ve kullanılabilir süre hakkında bilgi görüntüleyebilirsiniz.

 1. Takvimin altındaki Depo kullanılabilirliği bölümünde bulabileceğiniz Rampa kullanılabilirliğini göster seçeneğini etkinleştirin.
 1. Her rampanın yanında ek bilgiler görüntülenir:

 • ​Rezervasyonlar (daire simgesi): zaman aralığından ve doğrudan gönderici tarafından oluşturulan rezervasyonlar. Burada rezervasyonların sayısı ve toplam süreleri hakkında bilgi bulacaksınız.​
 • Toplam mevcut süre (Σ, sigma - toplam sembolü): bu, tüm rampalardaki mevcut sürenin toplamıdır. Hesaplamalarda devre dışı bırakılan ve engellenen rampalar dikkate alınmaz.

Tüm rampalar için devre dışı bırakmak istiyorsanız Rampaların kullanılabilirliğini göster seçeneğini kapatın. Yalnızca seçilen bir rampa için bilgileri kapatmak istiyorsanız ok simgesine tıklayın.

Mevcutluk, devre dışı bırakma ve istasyon silme

Bir istasyonun mevcudiyetini yönetmek, depo için olduğu gibi çalışır. İstasyona erişimi kısıtlamaya karar verirseniz, aşağıdaki seçeneklerden birini seçin:

Bir istasyonu kilitleme - istasyona başka zaman dilimleri eklenemez ve rezervasyon yapılamaz. Kullanıcılar istasyonun kilitlendiğine dair bir mesaj görür.

Bir istasyonu devre dışı bırakma - kilitlenme ile aynı etkiye sahiptir, ancak ek olarak istasyon taşıyıcılara görünmez.

Bir istasyonu silme - istasyonun kayıtlı tüm zaman dilimleri ve rezervasyon geçmişi ile birlikte kalıcı olarak silinmesine neden olur.

Mevcutta planlanmış rezervasyonlarınız veya zaman dilimleriniz yoksa, istasyonları devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz.
 1. İstasyon adının yanındaki ok'a tıklayarak İstasyon ayarlarına gidin.

 1. Eğer istasyonu kilitlemek, devre dışı bırakmak veya silmek istiyorsanız - uygun düğmeye tıklayın ve kararınızı onaylayın.
 1. Her zaman istasyonu kilitleyebilir veya etkinleştirebilirsiniz.

Bir istasyonu sildiğinizde, içerdiği bilgilerle birlikte kalıcı olarak kaybedersiniz (zaman dilimleri, rezervasyonlar).


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)