(CargoOn) Göndericinin Messenger'daki teklifleri müzakere etmesi ve kabul etmesi

Updated 24/3/23 by Sylwia

Platformda işlemlerin sonuçlandırılması, her iki tarafın da yüklenicilerini derecelendirmesine izin verdiği için çok önemlidir. Olumlu derecelendirmeler, rekabet avantajı ve güvenilir bir şirket imajı oluşturur. Bu yazımızda Messenger üzerinden hızlı işlem yapmayı ve zamandan tasarruf etmeyi öğreneceksiniz.

Bir fiyatla navlun yayınlamaya veya teklif seçeneğini belirlemeye karar verdiğinizden bağımsız olarak, Messenger'da taşıyıcılar tarafından gönderilen bir mesaj şeklinde teklifler bekleyebilirsiniz, bunlar:

  • fiyat teklifi
  • bir fiyatla yayınlanan navlun pazarlığı
  • sizin tarafınızdan önerilen miktarı kabul edilmesi

Sipariş veren taraf olarak, Messenger'ı kullanarak konuşma penceresinde şunları yapabilirsiniz:

  1. Müzakere
Unutmayın! 'Müzakere et' seçeneği, yalnızca taşıyıcı tarafından önerilen miktarı değiştirdiğinizde görünecektir.
Unutmayın! Müzakereler, Messengerdan ve teklif detayları ile penceredeki Freıghts modülünden aynı anda yapılabilir.

  1. teklifin kabulü

Sonunda işlemin kabul edilmesine yol açan müzakereler çok uzun olabilir, bu nedenle istediğiniz zaman tüm geçmişlerine gidebilirsiniz. Böyle yaparak:

  • İşlemin kabul edildiğini onaylayan yeşil butona tıklayın

  1. teklifin reddi
Unutmayın! bu seçenek, bu kullanıcıyla yapılan görüşmelerin kesin olarak sona erdiği anlamına gelmez, yalnızca bu özel fiyat teklifinin reddedildiği anlamına gelir. Bu nedenle, her iki taraf da müzakerelere her an devam edebilir.

Bir gönderici olarak, bir taşıyıcı belirli bir teklif hakkında bir konuşma başlattığında, belirli bir teklif hakkında bir konuşma penceresinde inisiyatif alabilir ve taşıyıcı tarafından kabul edilebilecek veya reddedilebilecek bir navlun fiyatı teklif edebilirsiniz.

  • Verilen her teklif 15 dakika geçerlidir - mavi çizgi zamanı ölçer.
Lütfen unutmayın! bu süre zarfında şirketi temsil eden yalnızca bir çalışanla görüşebilirsiniz. Ek olarak, devam eden müzakereler sırasında - ayrılan süre içinde - şirketinizin başka hiçbir çalışanı, şu anda müzakere ettiğiniz muhatabın şirketine teklif verme fırsatına sahip değildir.
FREIGHST Modülü seviyesinden taşıyıcılara verilen teklifler de 15 dakika geçerlidir.
Unutmayın! Bir fiyat teklifi göndermek veya devam eden pazarlıklar, Messenger iletişim kutusunda konuşma olasılığını geçici olarak engeller. Yazışma olasılığını geri yükleme ne zaman görünecektir:
- teklif kabul edildiğinde - teklif geri çekildiğinde
- teklif reddedildiğinde
- teklifinizin cevaplanmadığına dair bir sistem mesajı aldığınızda

Ayrıca istediğiniz zaman teklifinizi geri çekebilirsiniz. Bunu yapmak için:

  • 'Teklifi geri çek'i tıklayın

Unutmayın

FREIGHTS modülü:

- sizin tarafınızdan şirketinizdeki diğer çalışanlarla paylaşılır;
- sizin ve iş arkadaşlarınızın yayınladığı tüm navlun tekliflerinin tarihinin kaydedildiği bir yer;
- Bu yerden, taşıyıcılar tarafından sunulan fiyat tekliflerini veya devam eden müzakerelerin ilerlemesini takip edebilirsiniz - Messenger'dakiler de dahil.

Bu alanda tam şeffaflık için (yük sizin tarafınızdan yayınlanmış olsa ve satışının sorumluluğu size ait olsa bile), belirli bir taşıyıcının teklifini reddetme veya bir teklifin geri çekilmesi - ayrıntılar penceresinde - şirketin her çalışanı tarafından verilebilir.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)