Depo Yönetimi

Updated 9/5/24 by Katarzyna

Bu makaleden şunları öğreneceksiniz:

 • yeni bir depo nasıl oluşturulur

 • depodaki slotların nasıl yapılandırılacağı

 • deponun çalışma süresi nerede düzenlenir

 • depo nasıl kilitlenir, devre dışı bırakılır veya silinir

Creating a new warehouse

 1. Ana menü çubuğundan Programlar modülünü seçin.
 2. Daha Fazla düğmesine ve ardından Yeni depo ekle'ye tıklayarak ilk ambarı ekleyin.

 1. Formdaki gerekli alanları doldurun.
 • [Depo verileri] Zorunlu alanları doldurun (deponun adını, yerini ve operasyon türünü belirtin).
Bu pencerede kendi rezervasyon şablonunuzu da ayarlayabilirsiniz. Listeyi genişletin ve kendi şablonunuzu seçin veyaYeni şablon ekle butonunu tıklayın. Nasıl oluşturulacağı hakkında bilgi için Ayırma Şablonları makalesine bakın.
 • [Slot konfigürasyonu] Slot süresini (5 ile 50 dakika arasında) ve varsayılan çalışma süresini ayarlayın, ardından ileri'ye tıklayın.
Depo çalışma sürelerinin belirtilmesinin daha önce seçmiş olduğunuz temel slot birimlerine bağlı olduğunu lütfen unutmayın, yani slot süresini 5 dakika olarak ayarlarsanız, depo çalışma süresi seçeneklerini genişleterek, süreyi 5 dakikalık aralıklarla ayarlayabilirsiniz.
Depolarınız için esnek operasyon programları oluşturabilirsiniz. Bir birim zaman (slot) belirtin ve ardından varsayılan çalışma süresini ayarlayın.

Depolarınız için esnek operasyon programları oluşturabilirsiniz. Bir birim zaman (slot) belirtin ve ardından varsayılan çalışma süresini ayarlayın.

Bununla birlikte, farklı bir birim zaman (slot) ayarlarsanız, taşıyıcı tarafında programın esnek kullanımını etkinleştirirsiniz. Bu tür ayarlar, ambarda çeşitli sürelerdeki işlemler gerçekleştirilirken özellikle kullanışlıdır.

 • [Çalışma süresi] Deponun çalışma saatlerini (çalışma saatleri ve günleri) belirtin, ardından ileri'ye tıklayın.
 • [Molalar] Ambarın işleyişindeki molaları tanımlayın. Bu saatlerde yükleme ve boşaltma yapılamayacaktır. Ardından Kaydet'i tıklayın.

Depoda slot yapılandırılması

Depo slotlarının konfigürasyonu şu anda yalnızca yeni bir depo oluşturulurken yapılabilir. Bu ayarlar değiştirilemez.

 1. Slot için bir birim zaman belirleyin (5 ile 120 dakika arasında). Ambar planlama kılavuzunuzu tanımlamak için kullanılacaktır. Bu depodaki çalışma süresi, slotun katları olacaktır.

 1. Then select the default operating time - the amount of time you need to load/unload one vehicle. This will serve as the base time of the operation.

Lütfen seçiminizin sınırlı olduğunu unutmayın. Yukarıda belirttiğiniz birim zaman (slot) esas alınır. Varsayılan çalışma süresi, yuvanın katlarıdır.

Depo çalışma süresi

Deponun çalışma saatleri, yeni depo oluşturma formunda tanımlanır. (Daha fazlaYeni depo ekle).

Depo çalışma saatleri ayarlarınızı değiştirmek istiyorsanız - Diğer ve Depo ayarları'na tıklayın.

Saat değişiklikleri sekmesinde tatiller, bayramlar veya diğer durumlar için depo çalışma saatlerini belirleyebilirsiniz. Lütfen bu değişikliklerin temel ambar saatleri ayarlarının üzerine yazılacağını unutmayın.

Temel ayarlar Normal çalışma süresi sekmesinde değiştirilir. Açın ve DÜZENLE düğmesine tıklayın.

Deponun kullanılabilirliği, devre dışı bırakılması ve silinmesi

Deponuzun kullanılabilirliğini yönetin. Gerekirse ambarı kilitleyebilir, devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz.

Depoyu kilitle - kilitli depo hala görünür, ancak bir zaman aralığı ekleme veya o depoda rezervasyon yapma olasılığını devre dışı bırakırsınız.

Depoyu devre dışı bırakın - depo görünmez, ayrıca bir zaman aralığı ekleme veya o depoda rezervasyon yapma olasılığını da devre dışı bırakırsınız.

Depoyu sil - Oluşturulan yuvaların zaman aralıkları ve üzerlerinde yapılan ayırmalarla birlikte kaybolmasını gerektirir.

Belirli bir depoda planlanmış bir ayırmanız veya zaman aralığınız varsa - kilitleme, devre dışı bırakma ve silme seçenekleri bu etkinlik tamamlanana kadar kullanılamayacaktır.
 1. Depo kullanılabilirlik ayarlarını açmak için Diğer ➝ Depo ayarları'na tıklayın.

 1. Depoyu kilitlemek, devre dışı bırakmak veya silmek istiyorsanız - ilgili düğmeyi tıklayın ve ardından kararınızı onaylayın.
 1. İstediğiniz zaman deponun kilidini açabilir veya etkinleştirebilirsiniz.
Depoyu silerseniz, içerdiği bilgilerle birlikte geri alınamayacak şekilde kaybedersiniz..


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)