Gönderilen yüklerin yönetimi

Updated 17/5/23 by Jakub

Gönderilen yüklerin yönetimi

Freights module sekmesini şirketinizdeki diğer çalışanlarla paylaşırsınız. Şirket tarafından yayınlanan tüm teklifler:

  • Borsaya
  • tedarikçi gruplarına
  • SmartMatch algoritması kullanılarak

Gönderildi sekmesine şu durumla yerleştirilir: Teklifler bekleniyor.

Gönderilen navlunlar listesi, henüz yayınlanmamış oluşturulan navlunları da içerecektir. Taslak durumundadırlar.

Freight modülünün sağ üst köşesinde yük ekle'yi seçerek bir yük yayınlayabilirsiniz. Formu adım adım nasıl dolduracağınızı öğrenmek için Nakliye teklifi ekleme bölümünü okuyun.

Yalnızca navlun tekliflerinizi görüntülemek için, Yalnızca navlunlarımı göster onay kutusunu kullanarak listeyi filtreleyin.

Yayınlanmış yükleri yönetme

Gönderildi sekmesinde şunları yapabilirsiniz:

  • müzakere edin ve izleyin - teklif ayrıntılarında - tüm şirket yükleri için devam eden müzakerelerin ilerlemesini sağlayın
  • listeden - belirli bir yükten sorumlu kişiyi, adının yanındaki çalışan sütununda görünecek olan kalem simgesine tıklayarak ekleyin veya çıkarın
  • gerçekleştirme - uygun durumlara sahip tekliflerin yanında - teklifleri yenileme, kopyalama, düzenleme, yayınlama, silme ve arşivleme gibi işlemler

Teklifleri filtreleme ve sıralama

Gönderilenler sekmesinde, belirli bir teklifi hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayacak arama motorunu ve gelişmiş filtreleri kullanabilirsiniz.

Sütunları sıralamak mümkündür, üzerinde bir el simgesi görünene kadar fareyi bunlardan birinin üzerine getirmeniz yeterlidir.

Yayınlanan tekliflerin müzakere edilmesi

Gönderilenler sekmesindeki listeden uygun öğeye tıklayarak ve ardından Taşıyıcıların teklifleri sekmesinde belirli bir teklifin ayrıntılarının bulunduğu pencereye giderek şunları yapabilirsiniz:

  1. Ücretleri taşıyıcılarla müzakere edin. Bunun için kur alanında, taşıyıcının önerdiği tutarı değiştirip Gönder'e tıklayın.
Borsa için gönderdiğiniz fiyat teklifi 15 dakika geçerlidir. Ölçülen süre, teklifi sunan şirketin adının üzerinde gösterilir.
  1. Kabul et seçeneğine tıklayarak taşıyıcının teklifini kabul edin.
Taşıyıcının teklifini kabul ettikten sonra yük otomatik olarak Arşiv sekmesine taşınır.
  1. Reddet'e tıklayarak taşıyıcının teklifini reddedin.

Borsa teklifleri için, reddetme belirli bir fiyat teklifine uygulanır, böylece teklif listede kalır ve her iki taraf da daha fazla fiyat teklifi sunabilir.
  1. Belirli bir göndericiyle görüşmeleri, Görüşmeleri bitir'e tıklayarak kapatın.
Bu seçenek yalnızca borsada yayınlanan teklifler için kullanılabilir. Müzakereleri bitir'i tıkladığınızda, hem siz hem de taşıyıcı, belirli bir navlun için daha fazla fiyat teklifi gönderemezsiniz.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)