Mevcut teklif satırındaki derecelendirme listesi

Updated 6/2/24 by Jakub

Yeni Platform'da şirket derecelendirme listesini ve aylık eğilimi borsa teklifleri sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Şirket puanlarına hızlı erişim 

Borsa teklifi satırında fare imlecini şirketlerin adının altında görünen derecelendirmenin üzerine getirdikten sonra 5 yıldızlı puanlama sistemi ile verilen puanların dağılımı görebilirsiniz. Listenin yanında, şirketin son iki ayda en az 10 derecelendirme alması durumunda hesaplanan aylık bir eğilim görüntülenir.

Trend nasıl çalışır?

Trend(Eğilim), mevcut ayın puanlarının bir önceki ayın ortalamasıyla karşılaştırılması temelinde hesaplanır, böylece trendin yukarı, aşağı veya aynı seviyede olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  1. Eğer borsada yayınlanan teklifin üzerinde yeşil yukarı ok şeklinde bir işaret belirirse, bu oranın geçen aya göre arttığı anlamına gelir. Derecelendirmenin üzerine geldikten sonra, aylık eğilimi gösteren bir grafik de görüntülenir.

  1. Eğer borsada yayınlanan teklifin üzerinde kırmızı aşağı ok şeklinde bir işaret belirirse, bu oranın geçen aya göre düştüğü anlamına gelir. Derecelendirmenin üzerine geldikten sonra, aylık eğilimi gösteren bir grafik de görüntülenir. Derecelendirmeye tıkladıktan sonra, rapor edilen sorunların ayrıntılarını kontrol edebileceğiniz şirket hakkında bilgi içeren bir pencere görünecektir.

  1. Eğer borsada yayınlanan teklifin üzerinde herhangi bir ok işareti yoksa:
  • derecelendirme geçen aydan bu yana değişmemiş olabilir - İmleci derecelendirmenin üzerine getirdikten sonra, aylık eğilimi gösteren bir grafik görüntülenecektir.

  • Şirketin aylık eğilimini hesaplamak için yeterli derecelendirmesi yoktur - şirket, aylık eğilimi hesaplamak için son iki ayda en az 10 defa derecelendirilmelidir.

  • Kesikli çizgi - grafikte, belirli aylarda şirketin eğilimini hesaplamak için yeterli derecelendirme almadığı anlamına gelir.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)