Yük Arşivi

Updated 27/11/20 by Ania

Yükün Arşive taşınması, ana yük listesindeki düzeni korumanıza yardımcı olur. Liste daha net ve daha kolay gözlenir hale gelir. Gereksiz teklifler Arşive aktarılır- endişelenmeyin, yine de elinizin altında olacak.

Arşiv - birkaç kelimeyle

Arşiv dosyası olarak işaretlenen navlun Arşive taşınacak - bu listeye hala göz atılabilir ve Navlun modülüne erişimi olan tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Şu kriterleri taşıyan tüm navlunlar Arşiv sekmesine taşınır:

  1. Son yükleme tarihi geçtiğinde - navlun otomatik olarak arşive taşınacak.
  2. Yayınlama durumu tamamlandığında - manual arşivleme kullanılabilir olacak.

Arşivdeki listeye serbestçe göz atılabilir ve sıralanabilir.

Arşivlenen teklifi yeniden yayınlamak da mümkün- sadece 'Yükü kopyala' seçeneğini kullanın. Yükün bir kopyası etkin listede görünecektir.

Nasıl çalışıyor?

Teklifleri arşivleme kuralları, arşivleme yöntemine bağlı olarak değişir:

  1. Manuel arşivleme durumunda:
  • ''Daha Fazlası'' butonunun altında yer alan yük detayları penceresinde ''Arşivle'' seçeneği bulunur.
  • Yayınlama durumu tamamlanmış teklifler ("Tekrar ara" veya "Taşıyıcı Seç" statüsünde olanlar) 'Arşiv' seçeneği tıklandığında arşive aktarılacaktır:
  • aktif navlun teklifini arşive taşıyabilmek için önce yayını iptal etmelisiniz (tüm müzakereler sona erecek, tedarikçilere ilanın geri çekildiği bildirilecektir), ardından 'Arşiv' seçeneğini seçin.

Adım 1 - Aktif durumda olan tekliflerin iptali (bir taşıyıcıdan alınmış fiyat teklifi bulunan):

Adım 2 - Navlun iptalinin onaylanması:

Adım 3 - Navlun durumu 'Tekrar ara' olarak değişir, taşıyıcılar iptal hakkında bilgi alır (Taşıyıcılardan gelen teklifler sekmesindeki 'Tamamlandı' durumları bilgilendirmenin gerçekleştiğini onaylar). Artık bu yükü Arşive aktarabilirsiniz:

  1. Otomatik arşivleme şu şekilde çalışır:
  • navlun kabul edilirse, son boşaltma tarihinden sonra otomatik olarak Arşive aktarılır. (Siparişe dair faturalandırma , izleme vb.süreçler devam edecek)
  • navlun yayınlanmışsa (teklifler alındı ancak hiçbiri seçilmedi), yayınlandıktan sonra ve son boşaltma tarihinden sonra navlun otomatik olarak Arşive aktarılacak ve tüm teklifler reddedilecektir.

Lütfen dikkat: otomatik arşivleme şu anda kapalı. Tüm yükler manuel olarak arşivlenebilir.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)