Dock Scheduler Depo Doluluk Widgeti

Updated 17/5/24 by Katarzyna

Bu işlevi kim kullanabilir?

Bu işlev, Trans.eu Platformu ve CargoON'un tüm kullanıcılarına açıktır.

Daha fazla bilgi için Panel ve widget modülü hakkında bilgi edinin.

Widget hakkında temel bilgiler

Depo doluluk oranı widget'ınızı Panelinize ekleyerek önümüzdeki 3 gün içindeki depo doluluğunu hızlıca kontrol edin.

Depo doluluk oranı widget'ı:

 • Takvimler kategorisinden widget'ların bir parçasıdır,
 • Müşterilere özeldir,
 • Belirli günlerde oluşturulan rezervasyonlara (onaylanmış ve onaylanmamış) dayalı verileri sunar,
 • Gerçek zamanlı veri sunar,
 • Panelinize birden fazla kez eklenebilir (maksimum 9 kez).

Widget gezinme

Depo doluluk oranı widget'ının ana unsurları:

 1. Belirli saatlerde belirli günlerde oluşturulan rezervasyonların sayısını gösteren Tablo:
 • Mavi çubuk tüm onaylanmış rezervasyonları temsil eder, yani onaylanmış, bekleyen, yükleme/boşaltma, yükleme/boşaltma tamamlandı, kalkış durumunda olanları.
 • Gri çubuk tüm onaylanmamış rezervasyonları temsil eder, yani ön onaylı olanları.

Seçilen çubuğun üzerine gelerek, belirli bir günde ve belirli bir saatte kaç rezervasyonunuz olduğunu tooltip'te görebilirsiniz.

Verileri sunduğumuz tarihler mevcut gün ve önümüzdeki iki gündür. Eğer depo önümüzdeki iki gün kapalıysa, verileri depo'nun bir sonraki iş günü için sunarız (örneğin, iki sonraki gün depo kapalıysa, veriler bir sonraki iş günü olan Pazartesi için gösterilecektir).

Saatler açısından, tüm depoların çalışma saatlerini gösteririz (örneğin, bir depo 8:00 ile 14:00 arasında açık ise ve diğer depo 10:00 ile 18:00 arasında, verileri 8:00 ile 18:00 arasında gösteririz). Verilerin okunabilirliği için tam saatleri gösteririz (depoda yarım saatlik bir zaman dilimi olsa bile).
Örnek: Eğer bir zaman dilimi 30 dakika ise, belirli bir saatte gösteririz (örneğin, 14:30'da bir rezervasyon varsa, bunu 14:00'de gösteririz). Eğer bir zaman dilimi 2 saat ise, bunu ilk saatte gösteririz (örneğin, 12:00 ile 14:00 arasındaki zaman diliminde, 12:30 için rezervasyonu 12:00'de gösteririz). Eğer bir zaman dilimi 15 dakika ise ve 11:00-12:00 arasında 4 rezervasyon varsa, bu widget'ta veriler 11:00'de 4 rezervasyon olarak gösterilecektir.

 1. Verilerin hangi depoya ait olduğu hakkında bilgi,
 2. Görüntülenen verileri güncellemenizi sağlayan Yenile seçeneği,
 3. Oka tıklayarak filtreleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Görünümünüzü belirli bir depoya ve doka geçirebilirsiniz.

Dokunun belirli bir doluluğunu kontrol edebilirsiniz, ancak bunun için filtrelerde dokunun bulunduğu depoyu belirtmelisiniz.

Veri nasıl analiz edilir

 1. Verileri analiz etmeyi ve daha geniş bir bağlamda görmeyi kolaylaştırmak için widget'ı Panelinize birkaç kez ekleyebilirsiniz (en fazla 9).
Panelinize bir widget eklemeyi nasıl yapacağınızı öğrenmek için Widget'lar - temel bilgiler makalesine göz atabilirsiniz.

Bir widget'ta bir depo için veri gösterebilir ve içindeki tüm dokları belirtebilirsiniz (1), ikincisinde belirli bir depo ve dok seçebilirsiniz (2), ve üçüncüsünde tüm depolarınız için veri gösterebilirsiniz (3).

Sizin için uygun görüşü seçerek kolayca:

 • Depolarınızdaki belirli günler boyunca rezervasyonların dağılımını kontrol edebilirsiniz. Bu, gelecek günler için iş yükünü daha iyi tahmin etmenize yardımcı olur,
 • En yoğun çalışma saatlerini belirleyebilir, bu da programlarınızı ve kaynaklarınızı daha iyi organize etmenizi sağlar,
 • Zamanlanmış rezervasyon olmayan günleri belirleyebilirsiniz,
 • Onaylanmış rezervasyonların, onaylanmamış olanlara oranını kontrol edebilirsiniz.

Gerçek depo doluluğunu bildiğinizde, personelinizin çalışmasını daha iyi planlayabilir, aşırı yüklenmeleri ve gecikmeleri önleyebilirsiniz, bu da işletme maliyetlerinizi ek olarak azaltabilir.

Panelinize Takvimler kategorisinden tüm widget'ları eklerseniz, depo işleyişinin tam bir resmini elde edersiniz.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)