Bir tedarikçi yüklenici ile işbirliğini askıya alma imkanı

Updated 6/2/24 by Ania

İşbirliği statüsünün değiştirilmesi

Dikkat! Yalnızca yönetici rolüne sahip bir kişi işbirliği durumunu değiştirebilir. Şirketteki roller hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz

Yüklenicilerinizle olan işbirliğini (ayrıca geçici olarak) askıya alma seçeneğiniz zaten var. Dikkat ederseniz, örneğin:

 1. Etkili iletişim eksikliği
 2. Belgelerin tesliminde gecikmeler
 3. Mallara özen gösterilmemesi
 4. Taşıma düzenlemelerine uyulmaması

Tedarikçilerim sekmesinde işbirliği durumunu "Askıya Alındı" olarak değiştirebilirsiniz. Bu şekilde şirketi, bu yüklenici ile başka işlemlere karşı güvence altına almış olursunuz.

Ne değişiyor?

 1. Yüklenici herhangi bir sorgu almaz (şirketin sabit bir rotası varsa, gruplarınızdan birindeyse veya Trans.eu Platform algoritmaları tarafından önerilebilirse).
 2. Hizmetleri kullanan çalışanların hiçbiri, işbirliği yeniden başlayana kadar yük değişiminde işlem yapamayacak.

 1. İşbirliği askıya alınan firmaların teklifleri, yük borsası teklifleri tablosunda görünmeyecektir.
  Ortaklığınızı askıya aldığınız şirketlerden gelen teklifleri görüntüleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, yük borsası tekliflerini filtrelerken "DAHA FAZLA FİLTRE"yi açın ve ardından "Gizlenenleri göster" seçeneğini kullanın. Bu tür tekliflerin nasıl işaretleneceğini bilmek istiyorsanız, buraya tıklayın.

Ne değişmedi?

 1. Yüklenici ile Messenger'da görüşmeye devam edebileceksiniz, ancak işbirliğinin askıya alındığına dair bir mesaj alacaksınız.
 1. Bu şirketin teklifleri borsada görünecek (teklif satırında şirket adı kırmızı ile işaretlenecektir) ancak bunları kabul etmek mümkün olmayacaktır.

İşbirliğinin yeniden başlaması

Yükleniciler sekmesindeki durumunu değiştirerek işbirliğine istediğiniz zaman devam edebilirsiniz. Bu şekilde, belirtilen firma ile işlem yapma imkanı derhal geri yüklenecektir.

Yönetici olarak şirketinizin herhangi bir çalışanı işbirliğini askıya alabilir veya devam ettirebilir.Bu tür haklar, Şirketim - Çalışanlar sekmesinde yetkili bir kişi tarafından eklenebilir.

Unuymayın:
- Bireysel kişilerle değil, tüm şirketle işbirliğini askıya alırsınız. 
- İşbirliğini askıya almak, şirketinizin hiçbir çalışanının, devam edene kadar işlemleri sonuçlandıramayacağı anlamına gelir.
- İşbirliği statüsünün değiştirilmesi yükleniciye bildirilmez.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)