(TFF) Taşıyıcı olarak Forwarder için rotalar düzeltildi

Updated 2/8/22 by Anna

Göndericilerle kalıcı rotalar modülü sayesinde, güvenilir tedarikçilerle işbirliği içinde kalıcı siparişler alma fırsatına sahipsiniz. Tek bir yerden ödeme tarihini, teklif ayrıntılarını, navlun verilerini veya planlanan nakliyeleri kontrol edebilirsiniz.

Kalıcı bir rota teklifinin alınması

  1. Sabit rotaların durumunu kontrol etmek için Göndericilerle sabit rotalar modülüne ve ardından Anlaşmalı sekmesine tıklayın.

Kabul durumu, onayınızı bekleyen teklifi aldığınız konusunda sizi bilgilendirir.

Sabit rota teklifinin ayrıntılarına gitmek için üzerine tıklayın. Sağ tarafta taşıma koşullarına sahip bir pencere dışarı kayar.

Belirli bir rotanın ayrıntılarını tanıma

Navlun verilerini, teklif ayrıntılarını ve diğer bilgileri öğrenin. Teklif doğrudan size yöneliktir ve size belirli bir yüklenici ile kalıcı işbirliği imkanı sunar.

Sabit hatlarda gerçekleştirilen kabul edilen her navlun için, fiyat listesine göre "No touch" ücreti alınır.

Ancak şirket yöneticisi bu ücreti karşılayabilir. Bununla ilgili bilgiler Ayrıntılar sekmesinde bulunabilir

Tüm detayları okuduktan sonra, sabit rota teklifini kaldırabilir veya önerilen koşulları reddedebilirsiniz.

Sabit rota teklifinin şartlarını müzakere etmek

Sabit rota teklifinin koşullarını veya müzakerelerini yapabilirsiniz. Bunu yapmak için Reddet düğmesine tıklayın ve reddetme nedenini girin.

Müzakere etmeye karar verirseniz, hangi şartların değiştirilmesi gerektiğini ve nedenini yazın.

Red nedeni ve teklif durumu, teklif ayrıntılarındaki Navlun Verileri sekmesinde de görünecektir.

Yönetici, sürekli bir sipariş teklifinin şartlarını değiştirmeye karar verirse, teklifin durumu Reddedildi'den Kabul Edildi'ye değişir.ng the offer of a fixed route

Göndericilerle kalıcı rotalara ve ardından Kabul durumuyla ilgilendiğiniz teklife tıklayın.

Teklifle ilgili bilgileri okuyun. Koşulları beğendiyseniz, Kabul Et'i tıklayın.

Kabul edildiğinde, kalıcı rota Aktif sekmesine yerleştirilecektir.

Sabit bir rotanın askıya alınması

Sabit bir rotayı askıya almaya karar verirseniz, Göndericilerle sabit rotalara tıklayın ve Aktif sekmesine gidin. Aktivite alanının yanındaki yeşil düğme, rotanın aktif olduğunu gösterir. Değiştirmek için üzerine tıklayın ve rengini griye çevirin.

Seçilen rotayı askıya alacağınız tarihi seçin. Askıya alma nedenini girin ve Askıya Al'ı tıklayın. Bilgiler göndericiye gönderilecektir.

Etkinlik alanının yanındaki düğme griye döner.

Gelecekte askıya almanın ayrıntılarını kontrol etmek için istediğiniz rotaya tıklayın. Sabit rota ile ilgili bilgiler sağda görüntülenir.

Burada ayrıca Aktivite alanına tıklayarak ve düğmenin rengini yeşile çevirerek kalıcı bir rotayı askıya alabilirsiniz.

Sabit bir rotayı silin

Şirketinizin kabul ettiği kalıcı bir rotayı silmek istiyorsanız, Aktif sekmesindeki Göndericilerle Sabit Rotalar'a tıklayın ve ardından iptal etmek istediğiniz kalıcı rotayı seçin.

Sağ tarafta, teklifin ayrıntılarını göreceksiniz. Sabit Rotayı Sil'e tıklayın, ardından seçiminizi onaylayın.

Silinen rota Arşiv sekmesine taşınacaktır.

Aynı şekilde, henüz anlaşmadığınız sabit bir rotanın teklifini de sileceksiniz. Bunu yapmak için, Göndericilerle sabit rotalara, Anlaşmalı sekmesine ve ardından seçtiğiniz rotaya tıklayın (yeni teklif veya koşulları düzenlenen teklifin Kabul durumu vardır).

Sağ tarafta, teklifin ayrıntılarını göreceksiniz. Sabit Rotayı Sil'e tıklayın, ardından kararınızı onaylayın.

Silinen rota Arşiv sekmesine taşınacaktır.

Gönderici tarafından sabit bir rotanın kaldırılması

Müşteri belirli bir kalıcı rotada işbirliğini sonlandırmaya karar verirse, Arşiv sekmesine taşınır. Daha fazla ayrıntı için şirket adına tıklayın.

Durum Tamamlandı olarak değişir.

Sabit rota teklifinin hüküm ve koşullarındaki değişiklikler

Gönderici, rota koşullarında değişiklik yapma veya kargo bilgilerini düzenleme seçeneğine sahiptir. Yeni koşullarla düzenlenmiş rota, daha önce kabul edilen teklifin bir kopyasıdır ve Anlaşmalı sekmesinde Kabul durumuyla birlikte görünür.

Geçerli sekmesinde, orijinal olarak kabul edilen taşıma koşullarına sahip seyahat planı, siz değişiklikleri kabul edene kadar görüntülenmeye devam edecektir.

Yeni şartları kabul ediyorsanız Kabul Et'e tıklayın.

Onayınızdan sonra, Anlaşmalı sekmesindeki değişiklikleri içeren rota, düzenlemenin orijinal versiyonunun yerini alacak ve Mevcut sekmesinde bulunacaktır.

Yükleyici tarafından yapılan değişiklikleri iptal edebilirsiniz. Bunu yapmak için Reddet'e tıklayın ve reddetme nedenini girin. Teklif, koşulların değişmesinden memnun olana ve kabul edene kadar Değerlendiriliyor sekmesinde kalacaktır.

Koşulları kabul ettikten sonra, Anlaşmalı sekmesinden değişiklik yapılan rota, düzenlemelerin orijinal versiyonunun yerini alacak ve Aktif sekmesinde bulunacaktır.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)