Taşıyıcılara sabit rota teklifi gönderin

Updated 18/10/23 by Ania

Sabit rotalardaki taşıyıcılarla teklif göndermek ve nakliye sözleşmeleri imzalamak için Taşıyıcılarla Sabit rotalar modülünü kullanın.

Makaleden şunları nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz:

 • seçilen taşıyıcılara yeni bir sabit rota teklifi gönderin
 • sonraki siparişi güvenilir bir taşıyıcıya gönderin

Yeni bir sabit rota teklifi oluştur

 1. Yükleniciler için sabit bir rota oluşturmak için Taşıyıcılarla sabit rotalar modülünü seçin ve Rota ekle düğmesine tıklayın.

 1. Yeni rota ekleme formunu doldurun:
 • Gerekli bilgileri doldurun: sabit rota adı, yükleme ve boşaltma yeri, kapasite

 • araç gereksinimleri ve yük özellikleri ile ilgili bilgileri doldurun (DİĞER GEREKSİNİMLERİ GÖSTER/DİĞER GEREKSİNİMLERİ GİZLE üzerine tıklayın)

 1. Bir sonraki adıma geçmek için Taşıyıcı ile koşulları ekle düğmesini tıklayın.
 2. Formdaki bilgileri doldurun:
 • yükleniciler listesinden bir taşıyıcı seçin

Yüklenici listesinden birden fazla taşıyıcı seçebilirsiniz. Tüm bu taşıyıcılara sabit rota için aynı şartlar sunulacaktır.

Taşıyıcıyı, sabit rota teklifleri göndermek için yüklenicilerinizin listesine ekleyin. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenin.

 • daha sonra, seçilen her şirket için, önerilen sabit rota şartlarını görüşmek üzere bir irtibat kişisi belirleyebilirsiniz.

Bunu biliyor muydunuz...
İrtibat kişisi, bu rotayla ilgili olayların bildirimlerini almak üzere seçilen nakliye şirketinden bir kullanıcıdır. Bir irtibat kişisi belirtmezseniz, ilgili nakliye şirketinin tüm kullanıcıları bildirim alır..

 1. Sabit rota terimlerini tanımlayın:
 • referans numaranızı girin, kilometre başına sabit bir fiyat veya oran belirleyin, verilen hizmetin son ödeme tarihini, işbirliği koşullarının süresini girin

 • ayrıntılı nakliye planlaması olasılığını etkinleştirmek için planlanan sevkiyat türünü (gerekli, beklenen, fazla değil) seçin

 • BAŞKA BİR GÖNDERİ EKLE'ye tıklayarak, taşıma tarihlerini ve planlanan gönderi sayısını belirleyebilirsiniz.
 • Otomatik sipariş gönderme seçeneğini seçerseniz, yüklenici navlunu kabul ettiğinde otomatik olarak onaylanmış bir sipariş oluşturulur.

 1. Tüm alanlar doldurulduğunda, Taşıyıcıya gönder butonuna tıklayın
 2. Bir sonraki taşıyıcıyla işbirliği şartlarını ayarlamak üzere hemen başka bir form açmak için Rotaya başka bir taşıyıcı ekle'yi de işaretleyebilirsiniz.

Sabit bir rotanın müzakeresine, ancak daha önce eklenenlerden farklı koşullar altında başka bir taşıyıcı eklemek istiyorsanız bu seçeneği kullanın.

 1. Yayından sonra, seçilen taşıyıcıların listesini ve gönderilen sabit rota teklifinin durumunu içeren bir özet penceresi göreceksiniz.

 1. Oluşturduğunuz sabit rota otomatik olarak Pazarlık altında sekmesine taşınır. Bekliyor durumu, sabit rota teklifinin, tüm ayrıntıları inceledikten sonra önerilen koşulları kabul edebilecek, kaldırabilecek veya reddedebilecek taşıyıcıya gönderildiği anlamına gelir.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)