Sorumlu bir kişiyi sabit bir rotaya atayın

Updated 21/2/24 by Ania

Makaleden şunları nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz:

  • sorumlu bir kişiyi sabit bir rotaya atayın
  • sorumlu bir kişiyi değiştirmek
  • sorumlu kişiye gelen bildirimleri yönetin

Bir yüklenici ile sabit rota şartlarını görüşürken, rotaya sorumlu bir kişi atayabilirsiniz.

Şirketinizden sorumlu kişiler, tüm rota olayları hakkında bildirim alır ve göndericiyle iletişim kurmakla görevlendirilir.

İrtibat kişisi ile sorumlu kişi arasındaki farkı biliyor musunuz? Taşıyıcı için irtibat kişisi, gönderici tarafında sabit bir rota teklifi oluşturan kişidir. Gönderici ayrıca nakliye şirketinden bir irtibat kişisi atayabilir. İrtibat kişisinin sabit rotadan sorumlu kişi olması gerekmez.

Sorumlu kişi iki şekilde atanır:

  1. Şirketinizin kullanıcısı bir fiyat teklifi gönderdiğinde otomatik olarak - sabit bir rota için anlaşmalı bir fiyat teklifi gönderen kullanıcı otomatik olarak o sabit rotadan sorumlu kişi olarak atanır.
  2. Şirketinizin kullanıcısı tarafından manuel olarak - bir çalışanı istediğiniz zaman manuel olarak ilgili kişi olarak atayabilirsiniz.

Sorumlu bir kişi atayın

Sorumlu kişiyi kendiniz atamak veya değiştirmek isterseniz, bunu Göndericilerle sabit rotalar modülünde, Etkin veya Pazarlık altında sekmesinde yapabilirsiniz.

SORUMLU KİŞİLER sütununu bulun. Sorumlu kişi atamak istediğiniz sabit rotanın yanındaki alana tıklayın.

Ardından listeden sabit rotaya atamak istediğiniz bir veya daha fazlasını seçin.

Sorumlu bir kişiyi değiştirin veya silin

Bunu yapmak için, açılır listede değiştirmek istediğiniz kişilerin işaretini kaldırın ve onların yerine başka bir çalışanı seçin.

Fare imlecini atanan kişinin üzerine getirin ve tıklayın (düzenlenebileceğini belirtmek için bir kalem simgesi görünecektir).

Ardından, genişletilmiş listede ayarları değiştirin - değiştirmek istediğiniz çalışanların işaretini kaldırın ve sorumlu olarak atanacakları seçin.

Sabit rota ayrıntıları görünümünde de değişiklikler yapılabilir. Sorumlu kişiler sekmesine gidin. Burada çalışanları silip yerine yeni bir sorumlu ekleyebilirsiniz (SORUMLULUK KİŞİ EKLE butonuna tıklayarak).

Sorumlu kişilere bildirimleri yönetin

Sabit rotadaki değişikliklerden sorumlu kişilerin nasıl haberdar edileceğini belirleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, listede verilen rotaya tıklayın ve ayrıntılar görünümünde Sorumlu kişiler sekmesini açın.

Atanan sorumlu kişilerin adlarının yanında, mesajlaşma, e-posta, tarayıcı veya platformdaki bildirimleri etkinleştirin veya devre dışı bırakın. Belirli bir rotadan sorumlu tüm kişiler, ayarlarına göre sabit rota bildirimleri alacaktır.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)