(TFF) İzleme görevi

Updated 12/2/24 by Ania

Araç takip sistemlerini kullanmak bir norm haline geldi. Araç takip sistemleri yalnızca araç ve sürücü üzerinde daha fazla kontrole izin vermekle kalmaz, aynı zamanda yüklenici ile işbirliğini de geliştirir. Bu nedenle, yeni Trans.eu Platformunda, yük taşıyan araç hakkında verimli paylaşım bilgileri sunan yeni bir modül var.

Göndericiniz platformu kullanarak taşıma rotasını izlemek için sizden olanak sağlamanızı isteyebilir. Ayrıca taşıyıcıya bir izleme görevi de gönderebilir.

İzleme modülünün sunduğu olanaklardan tam olarak yararlanmak için şunları yapmanız gerektiğini unutmayın:
- filonuzun bilgileri eksiksiz olmalıdır,
- sürücü hesabı oluşturulmalıdır,
- TransTask uygulaması sürücülerin cep telefonlarına yüklenmelidir.
  1. İzleme modülüne gidin ve yeni sekmesine tıklayın.

  1. Görev ayrıntılarını öğrenin ve bir karar verin. Görev kabul edilebilir veya reddedilebilir.

Görevi reddetmeye karar verdiyseniz görevi talep edene bu karar için bir neden belirtin.

Görev Arşiv sekmesine taşınacak ve yükleniciniz bir yanıt alacaktır.

Görevi kabul edin ve uygulama yöntemini belirtin.

Üç olanağınız var:

  • mevcut bir izleme görevini atayın, eğer koşullar karşılanırsa ve siz bir forwarder olarak göndericiden alınan görevi başka bir yük ile birlikte taşıma olarak gerçekleştireceksiniz, bu görevi seçin. Sürücü, ek işlemlerin yapılması gerekliliği hakkında bir bildirim alacaktır.
Bireysel görevlerin zaman çerçevesinin, bunların ortak uygulanmasına izin vermesi gerektiğini unutmayın.

  • yeni bir görev oluşturun, sizin adınıza görevi gerçekleştirecek bir şirket seçin. Şirketin görevi kabul ettiğini teyit etmesi gereklidir;

  • filomu ata, araçlarınızı ve şoförlerinizi atayarak görevi kendi başınıza yapabilirsiniz

  1. Verileri tamamlayın ve görevi kabul etmeyi onaylayın.

Mobil telematik seçeneğini seçerseniz, listeden bir tedarikçi seçin, oturum açın ve bir araç seçin.

Tedarikçinizin telematikleri listede yoksa, lütfen Müşteri Hizmetlerimizle iletişime geçin. 

 

Görevle ilgili cihazlardan gelen telematik sinyali, görevin uygulanmasından 30 dakika önce sipariş verenle paylaşılacaktır.

Bundan böyle, sipariş vereniniz aracın ulaşım durumu ve konumu ile ilgili tüm bilgileri alacaktır.

Güzergah üzerinde beklenmedik bir şey olursa, sürücü TransTask uygulamasını kullanarak taşıyıcıyı bu durum hakkında bilgilendirebilir. Beklenen gecikmeyle ilgili bilgilerin yanı sıra meydana gelen olayın kısa bir açıklamasını içeren uyarılar alacaksınız. Sistemde belirli bir uyarı sessize alınabilir.

Sürücü, uygulamayı kullanarak bir boşaltma yerine ulaştığını ve görevi tamamladığını onaylar. İzleme durumu Tamamlandı olarak değişir.

İzleme görevi nasıl oluşturulur?

İzleme modülüne gidin ve Yeni sekmesini açın.

Bir sipariş kabul edildiğinde, listede Taşıyıcıya gönderilebilecek yeni bir görev bulacaksınız. İzleme görevini kabul ettikten sonra Taşıyıcı, navlun detaylarını tamamlayacaktır. Bu aşamadan sonra, yükünüzün durumu hakkında bilgilendirileceksiniz.

İzleme modülünün Etkin görevler sekmesinde, görevin ilerleyişi hakkında bilgi bulacaksınız. İzleme, yüklemeden 30 dakika önce başlayacaktır.

Trans.eu Platformunda izleme ilkeleri

Rotada beklenmedik bir şey olursa, olayı açıklayan bir uyarı ve beklenen bir gecikme hakkında bilgi alacaksınız. Ayrıntılı olay listesi yeni bir pencerede takip edilebilir. Araçla ilgili her bir faaliyet hakkında bilgi sunulur.

Sistem, aşağıdaki durumlarda izleme görevini sonlandıracak ve taşımanın izlenmesi için kullanılan cihazların konumu hakkındaki verileri paylaşmayı durduracaktır:

  • araç, planlanan son boşaltma bölgesine girer ve belirli bir süre (30 dakika) orada kalır veya bu saatten önce oradan ayrılırsa
  • planlanan varış saatini takip eden 24 saat içinde araç planlanan son boşaltma noktasına ulaşmazsa, izleme süresi, sürücü tarafından bildirilen beklenen gecikme süresi kadar otomatik olarak uzatılır
  • tamamlanan izleme görevi arşiv sekmesine taşınır ve seyrini her zaman orada görüntüleyebilirsiniz

Yükleri izleme imkanı sayesinde, göndericiniz yükünüzle ilgili güncel bilgilere hızlı bir şekilde erişebilir. Ayrıca, uygulama esnasındaki olası gecikmeler hakkında da bilgilendirileceksiniz.

Bunlara ek olarak

Bir göndericiyseniz - bu makaleyi okuyun

Bir nakliyatçıysanız - bu makaleyi okuyun


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)