Messenger'da grup oluşturmak

Updated 9/7/24 by Szczepan

Bu işlevi kimler kullanabilir?

Bu işlev Trans.eu Platformu ve CargoON'un tüm kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Messenger da özel gruplar nasıl oluşturulur?

 1. Grup oluşturmak için:
 • Messenger paneline gidin. "Kişiler" sekmesine tıklayın - arama penceresinin yanındaki "Tümü" alanını tıklayın ve ardından açılır listeden "Grupları yönet" i seçin.

 • Messenger' da "Kişiler" sekmesinde herhangi bir kullanıcıyı arayın - adın ve soyadın yanındaki "karakter simgesine" tıklayın ve ardından açılır listeden "Grupları yönet" i seçin.

 • Konuşma penceresi içerisinde "Karakter simgesine" tıklayın ve ardından açılır listeden "Grupları Yönet" i seçin.

 1. Yukarıdaki yolların herhangi birini seçtiğiniz (yukarıda açıklanmıştır), bir grup ekleyebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz veya silebileceğiniz bir sonraki adıma geçeceksiniz.

 • Bir grup eklemek için, yeşil "Grup ekle" düğmesini tıklayın, ardından grup adını girin ve "Kaydet" i tıklayın.

 • Grup adını değiştirmek için "Düzenle" ye tıklayın, ardından değişiklikleri yapın ve "Kaydet" i tıklayın.

 • Bir grubu silmek için seçili öğenin yanındaki simgeye ve ardından "Sil" düğmesini tıklayın.

Bir grubu silmeye karar verdiyseniz, "sil" e tıkladıktan sonra, sistem sizden bu eylemi tekrar onaylamanızı isteyecektir. Silmek istediğinizden kesinlikle emin olduğunuzu onaylamak için "Sil" i tekrar tıklayın.

Messenger'da oluşturduğunuz gruplara nasıl kişi eklenir ?

 1. Yalnızca kişi listenizden bir kullanıcı atayabilirsiniz. Kullanıcıyı önceden oluşturulmuş bir gruba iki şekilde ekleyebilirsiniz:

 • Messenger'da herhangi bir kullanıcıyı arayın - adın ve soyadının yanındaki "karakter simgesini" tıklayın - bu belirli kullanıcı kişi listenizde değilse, belirtilen simgeye tıklayarak onu kişilerinize ekleyebilirsiniz - ve ardından açılan listeden seçerek atayabilirsiniz.

 • Görüşme penceresindeki "karakter simgesine" tıklayın. Kişi listenizde değilse, yukarıda belirtilen simgeye tıklayarak ve ardından açılır listeden kişiyi atamak istediğiniz grubu seçerek onu kişilerinize ekleyebilirsiniz.

 1. Etiketler sizi kullanıcının ekli olduğu gruplar hakkında bilgilendirir

 • sohbet penceresinde - kişinin atandığı grubun adının altında etiketler görünecektir.

Hatırlatma! Bir kişiyi birden fazla gruba ekleyebilirsiniz.

 • Bir kişi 2'den fazla gruba atanmışsa, konuşma penceresinde Kullanıcının üyesi olduğu diğer grupların sayısını gösteren ek bir etiket görünecektir. İmlecinizi bu sekmenin üzerine getirdiğinizde, diğer grupların adlarını görüntüleyebileceksiniz.

Messenger'daki kişi gruplarınıza eklediğiniz kişiler, grubunuza katılma hakkında herhangi bir bilgi almayacaktır.

Messenger'da belirli bir gruba atanan üye sayısı hakkında bilgiyi nerede bulabilirim?

Bir gruba atanan kişi sayısı hakkındaki bilgiler üç yerde gösterilecektir:

 • "Grubu yönet" penceresinde (yukarıda açıklandığı gibi üç şekilde bulabilirsiniz), parantez içindeki grup adının yanında üye sayısı bulunur.

 • Konuşma penceresinde, açılan listedeki "karakter simgesi" tıklanarak, grup adlarının her birinin yanında, gruplara ait sayı bilgisi parantez içinde gösterilir.

 • Messenger'da, arama penceresinin yanındaki "Kişiler" sekmesinde. "Tümü" seçeneğine tıklayarak, oluşturulan grupları ve parantez içindeki üye sayısı hakkındaki bilgileri görüntüleyebileceğiniz listeyi genişletebilirsiniz.

Messenger'ın "Kişiler" sekmesinde, belirli bir grubu seçerken, kişi listesinde yalnızca o grubun üyeleri görünecek ve arama motoru bu grup içindeki filtreleme ile sınırlı olacaktır.

Hatırlatma! Kişi listesinin tamamını tekrar görüntülemek ve Trans Platform üzerinde aktif hesabı olan tüm Kullanıcılardan filtrelemek için "Kişiler" sekmesinde "Tümü" öğesine dönün.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)