CargoON için özel borsa

Updated 15/3/23 by Sylwia

Özel yük borsası, Trans.eu'nun teklifinde, kapalı bir seçili taşıyıcı grubuna navlun tekliflerinin yayınlanmasına izin veren yeni bir spot çözümdür.

Bu makalede şunları nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz:

  • özel bir borsaya nakliyeci ekle
  • platformun dışından taşıyıcıları özel borsanıza davet etmek
  • yükleri özel borsanıza yayınlamak

Şirketler sekmesi altında özel bir borsaya taşıyıcı ekleyin

Gruplarda olduğu gibi, özel bir borsaya yalnızca taşıyıcılar (TFC müşterileri) ve forwarderler (TFF müşterileri) eklenebilir. Göndericiler, yani CargoON müşterileri için bu menü seçeneği mevcut olmayacaktır.
  1. Özel borsa, Tedarikçiler modülünde bulunabilir. Şirketler sekmesi altında mevcut tedarikçilerinizin bir listesini bulacaksınız.
  1. Seçilen yüklenicinin yanındaki üç noktalı simgeye tıklayın ve listeden Özel borsaya ekle'yi seçin.

Grup/Özel borsa sütununda bu şirketin yanında görünen mavi bir etikete dikkat edin. Bu, özel borsaya hangi şirketin eklendiğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Özel borsa sekmesi altında özel bir borsaya taşıyıcı ekleyin

Özel borsaya şirket eklemenin başka bir yolu daha var. Eklenen yeni bir sekme var: Özel borsa.

  1. Özel borsa sekmesine gidin ve Taşıyıcı ekle düğmesini tıklayın.

  1. Arama kutusuna eklemek istediğiniz şirketin detaylarını girin. Şirketi seçin ve Kaydet'e tıklayarak seçiminizi onaylayın.

Şirketleri özel bir borsadan çıkarmak

Şirketleri özel borsanızdan çıkarmak da mümkündür. Bunu yapmak için, seçilen şirketin yanındaki üç noktalı simgeye tıklayın ve ardından Özel borsadan kaldır'ı seçin.

Lütfen, bir şirketi Tedarikçiler listenizden çıkarırsanız, bunun aynı zamanda o şirketin gruplarınızdan ve özel borsadan çıkarılmasıyla da sonuçlanacağını unutmayın. Artık bu modlarda şirkete yük ilanı gönderemeyeceksiniz.

Platform dışından taşıyıcıları özel borsaya davet edin

Özel borsanıza eklemek istediğiniz taşıyıcıyı Platformda bulamazsanız ne olur? Bunun için bir çözümümüz var. Trans.eu Platformuna kaydolmak için davetiye gönderme seçeneğini kullanın (bunun hakkında daha fazla bilgiyi şu makalede bulabilirsiniz: Şirketleri tedarikçi listesine eklemek).

Tedarikçiler modülünde Şirketler sekmesini seçin ve Davet gönder düğmesini tıklayın (sekmenin sağ üst köşesinde).

Tedarikçiler modülünde Şirketler sekmesini seçin ve Davet gönder düğmesini tıklayın (sekmenin sağ üst köşesinde).

Taşıyıcı Platforma ücretsiz kayıt yaptığında, yüklenicileriniz grubuna ve Özel borsanıza eklenecektir.

Tedarikçileri özel bir borsadan filtreleme

Özel yük borsasının yeni işleviyle, Şirketler sekmesinde yüklenicileri filtrelemek için ek bir seçenek de görünecek. Yüklenici arama kutusunun yanındaki FİLTRELER düğmesine tıklayarak filtre penceresini açacaksınız:

Yüklenici durum filtresi ile bu koşulu sağlayan firmaları görebilir (özel borsanıza eklenirler) veya bu firmaları sonuçlardan çıkarmayı seçebilirsiniz.

Yük ilanlarının özel bir borsaya yayınlanması

Yük tekliflerini nasıl yayınlayacağınızı zaten biliyorsanız (Nakliye teklifi nasıl eklenir?), teklifinizin yalnızca özel borsanızdaki taşıyıcılara yayınlanmasını nasıl sağlayacağınızı size göstereceğiz.

Teklif yayın formunda yayın modu ayarlarını değiştirin. Alıcılar alanını genişletin ve listeden Özel borsa seçin.

Hazırladığınız yükü yayınlayın. Bu noktada teklifiniz özel borsaya ait taşıyıcılara gösterilecektir. Bu teklifler, taşıyıcıların yükün kaynağını hızlı bir şekilde tanımlamasını kolaylaştıran özel bir etiketle işaretlenmiştir.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)