(TFS) Gönderici için sabit rotalar

Updated 5/8/22 by Sylwia

Tek bir yerde sabit bir rotada yük taşımacılığı koşullarını ayarlayabilir ve bunları doğrulanmış taşıyıcılara gönderebilirsiniz. E-posta göndermeyi ve telefon görüşmeleri yapmayı unutun. Artık, belirli bir siparişin kaç tanesinin yerine getirildiğini kontrol ederek, birkaç fare tıklamasıyla alt yüklenicilerle işbirliğini yönetebilirsiniz.

Kalıcı bir rota teklifi gönderme

 1. Taşıyıcılarla sabit rotalar modülünü seçip ardından Rota ekle'yi tıklatarak yükleniciler için sabit bir rota ayarlayın.

Rota ekleme seçeneğinin olduğu bir pencere göreceksiniz. Bilgilendirmeyi tamamlayın:

 • Rota ayrıntıları - buraya sabit bir rota için karakteristik bir ad girin, yükleme ve boşaltma yerinin ayrıntılarını girin ve ardından İleri'ye tıklayın

 • Yükün özellikleri hakkındaki bilgileri tamamlayın, ardından İleri'ye tıklayın.

Taşıyıcılarla işbirliği koşullarını belirtin.

 • Kişi listenizden bir operatör seçin

Bir şirketin tedarikçi listesine nasıl ekleneceğini kontrol etmek için buraya tıklayın

 • Referans numarasını girin, kilometre başına sabit bir fiyat veya oran ve sağlanan hizmet için ödeme tarihi belirleyin

Sabit hatlarda gerçekleştirilen kabul edilen her navlun için, fiyat listesine göre "No touch" ücreti alınır. Kimden ücret alınacağını seçebilir veya ücreti %50 oranında dağıtabilirsiniz - şirketiniz ve operatörünüz için.
 • İşbirliği şartlarının süresini belirleyin
 • İsteğe bağlı olarak planlanan taşımaların dönemlerini de belirtebilirsiniz. Bunu yapmak için, planlanan ulaşım türünü tamamlayın.
 • İsteğe bağlı olarak sipariş şartlarını da belirleyebilirsiniz. Bu sabit rota dahilinde oluşturulan tüm siparişlere aktarılacaktır.
  Otomatik sipariş gönderme seçeneğinin seçilmesi, bu yüklenici tarafından yalnızca navlun kabul edilmesinin, onaylanmış bir siparişin otomatik olarak oluşturulmasıyla sonuçlanmasına neden olacaktır.
 • Sonraki adıma geçmek için Taşıyıcıya gönder düğmesini tıklayın.

 1. Oluşturduğunuz sabit rota, otomatik olarak Değerlendiriliyor sekmesine aktarılır. "Beklemede" durumu, sabit rota teklifinin, tüm ayrıntıları öğrendikten sonra kabul edebilecek, önerilen koşulları silebilecek veya reddedebilecek taşıyıcıya gönderildiğini bildirir.

Kalıcı rota teklifinin durumunu, Nakliyecilerimle sabit rotalar sekmesinde de kontrol edebilirsiniz.Örneğin, 0 + 1 bilgisi size kaç taşıyıcının şartları kabul ettiğini ve kaç şirketin hala kabul etmesi gerektiğini söyleyecektir. Taşıyıcıları görüntüle'ye tıklayarak rota verilerini ve yük özelliklerini kontrol edebilirsiniz.

Yüklenici tarafından reddedilen sabit rota teklifi

Taşıyıcı, sabit bir rota teklifini reddederse, reddetme nedenini belirtmesi gerekecektir. Bu şekilde, şartları müzakere edebilirsiniz. Değerlendiriliyor sekmesine ve ardından taşıyıcının şirket adına tıklayarak ret ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Teklifin şart ve koşullarının reddedilme nedenini inceledikten sonra, onu düzenleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Diğer'i ve ardından Koşulları düzenle'yi tıklayın.

Artık taşıyıcı ile işbirliği şartlarını düzenleyebilirsiniz. Değişiklikleri yaptıktan sonra Taşıyıcıya Gönder'e tıklayın.

Kalıcı rota teklifi durumu tekrar Beklemede olarak değişecektir.

Sabit rota teklifi kabul edildi

Sabit rota teklifini kaç taşıyıcının kabul ettiğini kontrol etmek istiyorsanız, Nakliyecilerimle sabit rotalar'a tıklayın. Örneğin, belirli bir sabit rota için 2 sayısı, teklifin iki taşıyıcı tarafından kabul edildiği anlamına gelir. Taşıyıcıları gör'e tıklayarak, sabit rotanın ayrıntılarını kontrol edebilirsiniz.

Sabit rota teklifini kabul eden taşıyıcılar için dengeleme yöntemini tanımlayabilirsiniz.

 • Manuel sıralama yönetimi

Tedarikçilerin sabit rota listesinde hangi sırayla görüneceğine karar verebilirsiniz, şirket adını manuel olarak istediğiniz yere sürükleyin veya görüntülenen okları kullanın.

 • Yüzde payı

Burada, siparişlerin toplamında taşıyıcıların beklenen payını belirleyebilirsiniz.

Listedeki taşıyıcıların sırası, her bir taşıyıcının beklenen sipariş sayısını tamamlaması için otomatik olarak belirlenecektir. Yüzdeyi belirledikten sonra Kaydet'e tıklayın.

Yüzdeyi belirledikten sonra, değişiklik Aktif sekmesinde görünecektir.

 • Taşıma sınırları

Belirli bir rotada taşıma gerçekleştiren taşıyıcılar için beklenen sipariş limitlerini belirleyin. Navlun teklifleri, her biri limite kadar olan sipariş sayısını alacak şekilde taşıyıcılara otomatik olarak gönderilecektir.

Sipariş limitlerini ayarladıktan sonra Kaydet'e tıklayın.

 •   Ayrıca sabit rota şartlarına göre belirlenen bakiye yöntemini de tanımlayabilirsiniz.

Gönderici tarafından sabit bir rotanın askıya alınması

Belirli bir taşıyıcı ile bir siparişin yürütülmesini askıya almaya karar verirseniz, soldaki menüden Nakliyecilarimle sabit rotalar modülünü seçin, ardından ilgilendiğiniz rotanın yanındaki satıra tıklayın.

Sabit rotanın bir parçası olarak siparişin yürütülmesini askıya almak istediğiniz yükleniciyi seçin. Aktivite alanını griye çevirmek için yanındaki yeşil düğmeye tıklayın. Siparişi askıya almaya karar verirseniz, tekrar yeşil yapmak için düğmeye tıklayın.

Taşıyıcı tarafından sabit bir rotanın askıya alınması

Taşıyıcı, siparişin yürütülmesini askıya almaya karar verirse, "Aktivite" sekmesindeki rota verilerinde ve nakliye özelliklerinde şirketi gri renkte gösterilir.

Şirket adına tıkladığınızda, sağ tarafta askıya alma detaylarınızı içeren bir pencere açılacaktır.

Taşıyıcı tarafından sabit bir rota teklifinin kaldırılması

Yüklenici, sabit bir rotanın parçası olarak işbirliği teklifiyle ilgilenmiyorsa, onu kaldırabilir. Daha sonra detaylı bilgilerde Arşiv sekmesine taşınacaktır. Teklifin ayrıntılarını kontrol etmek için taşıyıcının şirket adının bulunduğu alana tıklayın.

Teklifin durumu Tamamlandı. Buradan, yeni taşıyıcı için sabit rota koşullarını çoğaltabilirsiniz.

Yeni bir operatör seçin. Taşıyıcıya gönder'e tıklayarak işbirliği koşullarında değişiklik yapabilir veya yükleniciye hemen bir teklif gönderebilirsiniz.

Taşıyıcı ile işbirliği koşullarının kaldırılması

Bir taşıyıcı için sabit rota teklifini silmeye karar verirseniz, Nakliyecilerimle Sabit Rotalar'a, Aktif sekmesine ve ardından şirketin adına tıklayın. Diğer'e ve ardından işbirliği şartlarını sil'e tıklayın.

Kararınızı onaylamanız istenecektir.

Belirli bir taşıyıcıyla işbirliği teklifi, Arşiv sekmesine taşındı.

Sabit rotayı düzenlemek

Taşıyıcılar ile Sabit Rotalar'a tıklayın, koşullarını düzenlemek istediğiniz rotayı seçin, ardından sağ taraftaki üç noktayı tıklayarak Rotayı Düzenle'yi seçin.

Rota aktifse, parametrelerinin düzenlenmesi için onu destekleyen tüm taşıyıcılardan onay alınması gerektiğini unutmayın.
Önceki koşulların yenileri kabul edilene kadar geçerli kalması için, sistem düzenlenen rotanın bir kopyasını oluşturacak, bu nedenle sabit rotanın adını değiştirmeniz istenecektir.

Değişikliklerinizi yapın ve Taşıyıcılara Gönder'e tıklayın.

Yeni koşullar kabul edilene kadar rota, Değerlendiriliyor sekmesinde Beklemede durumuyla görünür olacaktır.

Taşıyıcı tarafından yeni koşulları kabul ettikten sonra rota, Aktif sekmesine geri aktarılacaktır.

Yükü düzenlemek

Menüden Nakliyecilerimle sabit rotalar modülünü seçin, değiştirmek istediğiniz rotayı seçin ve ardından sağ taraftaki üç noktayı tıklayarak Yükü düzenle'yi seçin

Rota aktifse, parametrelerinin düzenlenmesi için onu destekleyen tüm taşıyıcılardan onay alınması gerektiğini unutmayın.
Yenileri onaylanana kadar önceki koşulların geçerli kalması için sistem önceki rotanın bir kopyasını oluşturacaktır, bu nedenle sabit rotayı yeniden adlandırmanız istenecektir.

Değişikliklerinizi yapın, ardından Taşıyıcılara Gönder'e tıklayın.

Yeni koşullar kabul edilene kadar rota, Değerlendiriliyor sekmesinde Beklemede durumuyla görünür olacaktır.

Taşıyıcı tarafından yeni koşulları kabul ettikten sonra rota, Aktif sekmesine geri aktarılacaktır.

Taşıyıcı, taşıma koşullarındaki değişiklikleri reddedebilir

Sabit bir rotayı veya yükü düzenlediğinizde, nakliyeci önerilen değişiklikleri reddedebilir.

Bir rotaya tıklayın ve sağda ret nedenini göreceksiniz. Önerilen koşulları yeniden düzenleyebilir, Daha Fazla seçeneğine tıklayabilir ve ardından Koşulları düzenle'yi seçebilirsiniz.

Taşıyıcıya yeni bir teklif göndermek için değişiklikler yapın.

Yeni koşullar kabul edilene kadar rota, Değerlendiriliyor sekmesinde Beklemede durumuyla görünür olacaktır.

Taşıyıcı değişiklikleri kabul ettiğinde rota, Değerlendiriliyor sekmesinden Aktif sekmesine taşınacak ve orijinal sürüm değiştirilecektir.

Daha önce sabit rotalarda yayınlanan navlunu kullanarak yeni bir navlun ekleyebilirsiniz. Nakliyecilerimle Sabit Güzergahlar'a tıklayın, yükü kopyalamak istediğiniz güzergahı seçin ve ardından sağ taraftaki üç noktaya tıklayarak Yük ekle'yi seçin.

Platforma yük ekleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın

Yükü nereye göndermek istediğinizi seçin:

 • Sabit rotalar -navlun bunlardan birine uyuyorsa, koşullarına göre yayınlayabilirsiniz.
 • Taşıyıcılarınız - bu seçenek, yükün gideceği grupları seçmenize olanak tanır. Hesaplar modülünde gruplar oluşturursunuz.
 • SmartMatch - yükün yüke en uygun firmalara gönderileceği bir algoritmadır.
 • Borsa - navlun, yük borsasında yayınlanacaktır

Navlun önceden belirlenmiş otomatik kurala uyuyorsa, size bilgi verilecektir.

Buraya tıklayarak otomatik kurallar hakkında daha fazla bilgi edinin


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)