(CargoON) Otomatik Kuralları

Updated 21/9/23 by Katarzyna

Otomatik kurallar nelerdir?

Otomatik kurallar, siparişleri neredeyse bakım gerektirmeden gerçekleştirmeleri için taşıyıcıları çekmenin en iyi yoludur. Kurallar sayesinde, sizden kimin ve hangi sırayla navlun teklifleri alacağına karar verebilirsiniz.

Otomatik kurallar oluşturmak limitli değildir, bu nedenle ihtiyacınız kadar kural oluşturabilirsiniz.
Bir kez otomatik bir kural oluşturduğunuzda, verilen parametrelerle her yükü yayınladığınızda komut istenir.

Otomatik kural nasıl eklenir?

Otomatik kural eklemek, kısa bir form doldurarak gerçekleştirilir. Kuralı adlandırın ve formu yükleme ve boşaltma yeri detaylarını ekleyerek ve yükün özelliklerini tanımlayarak doldurun.

Otomatik kuralın adı yalnızca siz ve meslektaşlarınız tarafından görülebilir - hatırlaması kolay bir isim vererek tanımlamayı kolaylaştırmaya çalışın.
Formu doldururken yük parametrelerini göz önünde bulundurun. Bu neden önemli? Bu parametreler, kuralı kullanarak yayınlamak istediğiniz navlun parametreleriyle eşleşirse kural düzgün çalışır. Örneğin: Eğer formda yer alan adresle birebir eşleşen(sokak,numara vs.) Türkiye yükleme ve boşaltma lokasyonlu bir yük paylaşırsanız, yük hakkında aynı verileri sağlamanız gerekir.

Yayın sırasına gidin. Bu siparişin nasıl görüneceğine ve tüm veya seçilen yayınlama seçeneklerini kullanıp kullanmayacağınıza bağlı.

  1. Sabit rotalar - Tedarikçilerle işbirliği koşulları kabul ettiyseniz (verilen rotada) ve bu tür bilgiler "Taşıyıcılarla sabit rotalar" modülüne kaydedildiyse ayarlanır.
  2. Taşıyıcılarınız - tedarikçilerinizin potansiyel olarak mevcut yükü taşıyabilecek şirketleri içermesi durumunda ayarlayın
  3. Önerilen Taşıyıcılar (SmartMatch) - SmartMatch akıllı algoritmasının navlun teklifinizi güvenilirliği kanıtlanmış taşıyıcılarla eşleştirmesini ve teklif göndermesini istiyorsanız ayarlayın.
  4. Yük borsası - teklifinizin Trans.eu yük borsasında yayınlanmasını istiyorsanız ayarlayın.

Temel kuralları tanımlayın - yayın sırası, teklif gönderme zamanı ve para birimi.

Hazır bir kural örneği

Aşağıdaki örnek, otomatik bir kural kullanarak bir yük yayınının nasıl görüneceğini gösterir:

Teklif önce Certified adlı taşıyıcı grubuna gidecek. Bu grubun kullanıcılarının yanıtlaması için 45 dakika süre tanınacak. Bunlardan hiçbiri teklif vermezse, SmartMatch algoritması çalışmaya başlayacak ve otomatik olarak tedarikçilere gidecek olan yükü gönderecektir.

Kural ne zaman çalışmayı durduracak?

  • navlun kabul edilirse,
  • muhatapların hiçbiri teklifi göndermezse veya teklif herkes tarafından reddedilirse.

Teklifin ölçütleri bir kuralla her çakıştığında otomatik kurallar yükün yayınlanmasını takip edecektir.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)