TfS Yükler

Updated 12/3/21 by Ania

Navlun modülü, sizin tarafınızdan oluşturulan tüm nakliye tekliflerine ulaşabildiğiniz alandır. Bu modülden bir tıkla teklifinizin güncel durumunu kontrol edebilirsiniz.

Yeni yük teklifi ekleme

Yük ekleyerek başlayın. Gerekli bilgileri doldurun ve taşıyıcıları bulun. ihtiyaçlarınıza göre yayının modunu belirleyin. İlan detayları sizin sabit rotalarınızla eşleşiyorsa bu rotaların koşullarına göre yayınlayın. Diğer durumda tedarikçilerinizden teklif alma veya borsada yayınlama seçeneklerinden birine başvurabilirsiniz.

Yükün kime gönderileceğini seçin. Önceden oluşturmuş olduğunuz taşıyıcı gruplarına göndermek ilk seçenek. Bu grupları Hesaplar modülünden oluşturabilirsiniz. Sabit rotada çalıştığınız tedarikçileriniz yoksa, Smartmatch algoritmasını kullanın. Bu algoritmayla, yükünüz için en uygun taşıyıcılar sistem tarafından otomatik olarak tespit edilecek ve onlara gönderilecektir. Bir diğer seçenek ise Borsa'da yayınlamaktır. Yükünüz borsada yayınlanacak, fakat navlun belirlemek için müzakere gerçekleştirmeniz gerekecek.

Taşıyıcıları seçin, son teklif verme tarihini belirtin. Güvenlik prosedüründen geçmiş ve doğrulukları kaıtlanmış taşıyıcılardan teklif almak istiyorsanız, SmartMatch algoritmasını kullanın. İlanı yayınlayın ve nakliyecilerden gelecek yanıtları bekleyin. Gelen tüm teklifler ve tekliflerin güncel durumlarını tek bir yerde bulabilirsiniz.

Taşıyıcı ile Müzakere Süreci

  1. Teklifleri reddedebilir, kabul edebilir veya müzakere edebilirsiniz. Görüşme geçmişinin tamamına daha sonra arşivden erişebilirsiniz.
  2. Ayrıca bir navlun teklifini iptal edebilir veya kopyalayabilirsiniz.
  3. Taraflar navlunu kabul ettikten sonra, sipariş işlemine devam edebilirsiniz.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)