TfF Gönderilen Yükler

Updated 27/11/20 by Ania

Gönderilen Yükler Modülü Nedir?

Bu modül, sizin oluşturduğunuz tüm yük ilanlarına erişebileceğiniz alandır Bir tıkla, teklifinizin hangi aşamada olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Yeni bir yük teklifi ekleme

Yük ekleyerek başlayın. Ekranın sağ tarafında yer alan "Yük ekle" butonuna tıklamanız yeterlidir. Gerekli bilgileri doldurun ve yayın modunu ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın. Yük, sabit rotalarınızdan biriyle eşleşiyorsa,teklifi o rotanın şartlarına göre yayınlayın. Diğer durumlarda, tedarikçilerden gelecek fiyat teklifini beklemeye veya teklifinizi borsada yayınlamaya karar verebilirsiniz.

Yükün kime gönderileceğini seçin. Seçeneklerden biri Taşıyıcılarınızdır, yani Tedarikçiler modülünde oluşturduğunuz gruplardır. Tedarikçileriniz yoksa SmartMatch algoritmasını kullanın. Teklif, yüke en uygun şirketlere algoritma tarafından gönderilecektir. Üçüncü seçenek Borsa'da yayınlamaktır. Yükünüz borsada yayınlanacak, fakat navlun belirlemek için müzakere gerçekleştirmeniz gerekecek.

Taşıyıcıları seçin, son teklif verme tarihini belirtin. İlanı yayınlayın ve nakliyecilerden gelecek yanıtları bekleyin. Gelen tüm teklifler ve tekliflerin güncel durumlarını tek bir yerde bulabilirsiniz.

Taşıyıcı ile Müzakere Süreci

  1. Teklifleri reddedebilir, kabul edebilir veya müzakere edebilirsiniz. Görüşme geçmişinin tamamına daha sonra arşivden erişebilirsiniz.
  2. Ayrıca bir navlun teklifini iptal edebilir veya kopyalayabilirsiniz.
  3. Taraflar navlunu kabul ettikten sonra, sipariş işlemine devam edebilirsiniz.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)