TfF Alınan Yükler

Updated 19/3/21 by Ania

Alınan Yükler modülü nedir?

Alınan Yükler. hem nakliyatçılar hem de göndericilerle teklifleri görüştüğünüz bir alandır. Burada size gönderilen yük tekliflerini bulacaksınız.

Alınan Yükün Taşınması

Yük taşıma süreci 2 durum içerir:

  1. Müşteri ile müzakere süreci. Teklifle ilgili bilgileri okuyarak başlayın - ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde bulacaksınız:

Şimdi satın al modunda yayınlanan navlun teklifleri reddedilebilir veya kabul edilebilir:

Diğer yük ilanları için, navlunu kabul edebilir veya pazarlık başlatmak için farklı bir navlun önerebilirsiniz. Görüşme geçmişine arşiv modülünden erişiminiz var.

  1. Üçlü görüşmeler: nakliyeci ve gönderici ile. Göndericinin paylaştığı teklifin ayrıntılarını inceledikten, taşıyıcıları aramaya başlayın:

Yayın modunu ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Yük, sabit rotalarınızdan biriyle eşleşiyorsa, o sabit rotanın şartlarına göre yayınlayın. Diğer durumlarda, tedarikçilerinizden teklif bekleyin veya ilanınızı borsada yayınlayın.

  • Yükün kime gönderileceğini seçin. İlk seçenek, yükün gönderileceği grupları seçmenizi sağlar. Tedarikçiler modülünde gruplar oluşturabilirsiniz.
  • Sabit taşıyıcı gruplarınız yoksa, algoritmayı kullanın. Teklif, yüke en uygun şirketlere gönderilecektir.
  • Üçüncü seçenek ise teklifi Borsa'da yayınlamaktır.

fFiyat ve para birimini belirtin, taşıyıcıları seçin ve ilanı yayınlayın. Durumlar teklifle ilgili neler olduğunu güncel olarak gösterir. Tedarikçiler tarafından sunulan tüm teklifleri tek bir yerde bulacaksınız. Aynı pencerede, nakliyeci ile görüşmeler yapacak ve geçmiş görüşme kayıtlarını analiz edip süreci yönetebileceksiniz.

Tarafları şartları kabul ettiğinde, ilan durumunu Kabul edildi olarak değişir.

Bir sonraki adım Siparişi sürecini yönetmektir.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)