Alınan navlunlarla yapılan işlemler

Updated 10/5/23 by Diana

Alınan sekmesinde listelenen teklif türleri

Freights modülü, firmanızdaki tüm çalışanlar arasında paylaşılır. Tüm teklifler Alınan sekmesinde listelenir:

  • şirketiniz adına müzakere edilen takas teklifleri
  • doğrudan sizin tarafınızdan temsil edilen şirkete gönderilen özel teklifler
  • SmartMatch teklifleri

Alınan teklifleri filtreleme, sıralama ve işleme

Belirli bir teklifi çok hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayacak olan Alınan sekmesinde arama motorunu ve gelişmiş filtreleri kullanabilirsiniz.

Fareyi üzerlerine getirdiğinizde sütunları sıralamak ve orada bir el simgesinin belirdiğini görmek mümkündür.

Gelen kargolar listesinde, bireysel tekliflerin yanında (ilgili durumlarıyla birlikte) tekliflerin reddedilmesi veya arşivlenmesi gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

.Özel navlunlara ve SmartMatch'e sorumlu bir kişi atama olanağına sahipsiniz. Bunu yapmak için Çalışan sütununda ATA'ya tıklayın ve listeden kişi(ler)i seçin. Bu noktada, fareyi çalışanın adının üzerine getirdiğinizde görünen "kalem" simgesine tıklayarak da nakliyeden sorumlu kişiyi değiştirebilirsiniz.

Teklif ve gönderici bilgileri

Alınan sekmesi listesinde, herhangi bir öğeye tıklarsanız, sağ tarafta belirli bir teklif ve gönderici hakkında ayrıntılı bilgileri tek tek sekmelerde bulabileceğiniz bir pencere açılır.

Fiyat teklifi vermek

  • Borsa tekliflerinde hem navlun hem de görüşme penceresinden gönderilebilir.
  • Gelen özel teklifler veya SmartMatch teklifleri için, sadece Gelen Kargo modülünde teklif vererek veya Şimdi Al olarak gönderilmiş bir fiyat teklifi kabul edilerek pazarlık yapılabilir.

Yukarıda listelenen tekliflerden biri için fiyat teklifi göndermek için listedeki ilgili öğeye tıklayın. Teklifin ayrıntılarını içeren bir pencere açılacaktır. Oran alanına bir tutar girin ve Teklifi gönder'e tıklayın.

Teklifle ilgilenmiyorsanız, Bu sefer değil'e tıklayın ve teklif, Tamamlandı durumuyla Arşiv sekmesine taşınacaktır.

Bir gönderici tarafından bir nakliyeciye gönderilen benzersiz bir özel teklif türü (yalnızca TFF ürün serisinde desteklenir), belirli bir teklifin ayrıntılarındaki Alındı sekmesinde, nakliyecilerden teklif almak için bu özel teklifin yayınlanmasına izin verir.

Alınanlar sekmesinde, Taşıyıcı teklifleri sekmesindeki teklifin detaylarında, hem taşıyıcılardan gelen teklifleri takip edebilir hem de verilen ücretlere göre fiyat teklifinizi göndericiye son olarak sunmak için pazarlık yapabilirsiniz.

Özel teklife dayalı olarak yayınlanan navlun da Gönderilenler sekmesine taşınır, burada teklifiniz gönderici tarafından kabul edilirse nakliyeci ile işlemi tamamlarsınız.

Teklifin türü ne olursa olsun, fiyat teklifi gönderdiğinizde, çalışan sütunundaki Gelen navlunlar listesinde belirli bir navluna otomatik olarak atanırsınız.

Alınan sekmesinde teklifin ayrıntılarına giderek şunları yapabilirsiniz:

  1. Gönderici ile fiyatları görüşün. Bunun için kur alanında gönderici tarafından önerilen tutarı değiştirin ve Gönder'e tıklayın.
Bir borsa teklifi için sunulan teklif, özel bir teklif için 15 dakika (mavi çizgi zamanı ölçer) için geçerlidir - yükleme gününün sonuna kadar.
  1. Kabul et seçeneğine tıklayarak göndericinin teklifini kabul edin.
Teklifiniz, siz arşivlemeye karar vermeden önce seçilirse, Kabul edildi durumuyla, Alındı sekmesindeki Navlunlar'da kalır.
  1. Göndericinin teklifini Reddet'e tıklayarak reddedin.
Özel teklifler için: bir fiyat teklifinin reddedilmesi, navlunu otomatik olarak Arşiv sekmesine taşır.

Borsa teklifleri için: reddetme, belirli bir fiyat teklifi için geçerlidir, böylece teklif listede kalır ve her iki taraf da fiyat teklifini sunabilir.
  1. Müzakereleri bitir'e tıklayarak müzakereleri kesin olarak sonlandırın.
Müzakereleri bitir'e tıkladığınızda, hem siz hem de gönderici söz konusu navlun için daha fazla fiyat teklifi gönderemeyecek, teklif Arşiv sekmesine taşınacak.

Müzakerelerin ilerlemesini izlemek

Gelen navlunlar sekmesindeki listeden tek tek tekliflerin durumunu takip edebilirsiniz.

Belirli bir teklifin ayrıntılarında yürütülen müzakerelerin geçmişini görüntüleyebilirsiniz.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)