Rezervasyon ve zaman dilimi yönetimi

Updated 24/3/23 by Katarzyna

Dock Scheduler Modülü, Rezervasyonların (zaman aralıkları) yönetimi ve yükleme ve boşaltma takvimi için bir sistemdir.

Sistem, depo operasyonlarının otomasyonuna ve nakliyeci tarafında süreçlerin optimizasyonuna odaklanmaktadır.

Taşıyıcı için zaman dilimleri nasıl eklenir?

Bir zaman aralığı, taşıyıcının araç müsaitlik tarihi ve saatini ayırtmasına olanak tanır.

 1. Diğer'i ve ardından Zaman aralığı ekle'yi tıklayın.

 1. Gerekli verileri doldurun - bir zaman aralığı, operasyon türü, taşıyıcının TransId'si, mevcut deposu, planını kullanıma sunmak istediğiniz, yükleme ve boşaltma yeri belirtin

 1. Aynı anda birkaç özdeş zaman aralığı ekleyebilirsiniz. Zaman dilimleri numarası alanındaki değeri değiştirmeniz yeterlidir.

Esnek zaman aralıklarıyla çalışın

Yeni bir depo oluştururken varsayılan bir işlem süresi tanımlamak artık daha kolay. Gelecek planlamada esnek bir şekilde çalıştırmanıza izin verecek birim zamanını ayarlayın:

 • yeni bir zaman dilimi için bireysel çalışma süresi

 • bir rezervasyon için bireysel işlem süresi.

Diğer ve Depo ekle'ye tıklayın. Dock yapılandırmasında, çalışma süresini ayarlamak için değiştirilen yöntemi göreceksiniz.

Depo işleminin önceki ayarlarının nasıl yapıldığını aşağıya bakın (time units and basic operation time) oluşturulan zaman aralığının kapsamını etkiler:
- varsayılan olarak, çalışma süresi, Temel çalışma süresi ile aynı değere ayarlanmıştır.,
-bu süreyi düzenlemek ve operatörün bireysel ihtiyaçlarına göre ayarlamak isterseniz - genişletilmiş seçenekler zaman birimini (yuva) içerir, bu durumda: 15 dk.

Yeni bir zaman dilimi ekleme formunda, belirli bir işlem zamanı belirleme seçeneğini bulabilirsiniz (parantez içinde, depoyu oluştururken ayarladığınız varsayılan süre hakkında bilgi vardır).

Benzer şekilde, ön rezervasyon formunda düzenlenebilir bir işlem süresi bulacaksınız:

Yukarıdaki her iki durumda da temel birim (yuva) 15 dakikadır ve varsayılan çalışma süresi 45 dakikadır. Bir depo oluştururken diğer birimleri yönetebilmek istiyorsanız, temel birimi ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın.
Operasyon sürelerinin esnekliği sayesinde, bir sonraki yükleme/boşaltma zamanlaması her birim zamanda (slot) gerçekleşebilir. Bir rezervasyon, slot zamanının katı olan bir aralık, operasyonlar arasında görünebilecek şekilde planlanabilir.

Rezervasyon yönetimi

 1. Taşıyıcı belirli bir tarih için bir ön rezervasyon yaptığında, programda bir "operasyonun rezervasyonu" görünecektir.

 1. Şunları yapmak için üç noktalı simgeye tıklayın:
  1. Varışı onaylayın,
  2. Yüklemeyi reddet (reddetme nedenini belirtin)
  3. Rezervasyon saatini değiştir,
  4. Verileri düzenleyin (sürücü ve aracın ayrıntıları ile nakliyecinin açıklamaları - taşıyıcı tarafından görülebilir veya dahili yorumlar - yalnızca iş arkadaşları tarafından görülebilir).
  5. Rezervasyonu sil (geri alınamaz eylem)

 1. Ayrıntılarını görüntülemek için seçilen rezervasyona tıklayın.


How did we do?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)