TfC Dopravná Databáza

Aktualizované 4/2/20 uverejnené Krzysztof

Vďaka novej technológii je databáza na Platforme Trans.eu rýchlejšia. Moderný dizajn umožňuje efektívnejšie prezerať predložené ponuky a pokročilé filtre vám umožňujú vybrať veľa (až 10) miest nakládky a vykládky. Pri predkladaní ponuky môžete teraz uviesť mnoho typov vozidiel - to znižuje počet duplikátov ponúk a zvyšuje transparentnosť databázy. Ako vyzerá práca v novej databáze?

Prezeranie ponúk v dopravnej databáze

 1. Databáza je k dispozícii na ľavom navigačnom paneli. Kliknutím na modul sa dostanete do novej verzie tabuľky ponúk Trans.eu:
Dopravná databáza Trans.eu
 1. Zoznam ponúk sa pravidelne aktualizuje. Ponuky po dátume vykládky sa automaticky odstránia. Podrobnosti o ponuke a informácie o spoločnosti sú k dispozícii po kliknutí na riadok ponuky:
Dopravná databáza Trans.eu

Filtrovanie ponúk

 1. Môžete nastaviť filtre pre parametre, ktoré vás zaujímajú. Použite ponuku rýchleho filtrovania v hornej časti zoznamu:
Dopravná databáza Trans.eu
 1. Môžete použiť veľa ďalších filtrov (napr. typ nákladu FTL - plný, LTL - neúplný) - kliknite na položku Viac filtrov. Po kliknutí na Hľadať sa zoznam filtruje podľa zadaných parametrov:
Dopravná databáza Trans.eu
 1. Nastavenia filtra je možné vymazať pomocou možnosti Vymazať filter dostupnej na karte Filtre:
Dopravná databáza Trans.eu
 1. Ak chcete pridať ďalšie filtre, použite možnosť Pridať, ktorá je k dispozícii na hornom paneli s kartami.

Pridávanie ponúk na sledovanie

 1. Každá ponuka môže byť pridaná na sledovanie. To sa dá urobiť v okne s podrobnosťami o ponuke. Okno sa otvorí po kliknutí na riadok ponuky:
Dopravná databáza Trans.eu
 1. Vybrané ponuky sú k dispozícii na karte Sledované v hornom paneli. Po uplynutí platnosti ponuky budú ponuky z tejto karty odstránené.

Vyjednávanie ponúk pridaných do webovej verzie Trans:

 1. Na Platforme Trans.eu sme zaviedli nový spôsob uzatvárania transakcií a vyjednávania podmienok ponuky. Vyjednávanie o ponukách pridaných do novej databázy sa uskutočňujú v okne s podrobnosťami o ponuke (komunikátor slúži len na konverzáciu).
 2. Po zadaní ceny, voliteľného času platnosti ponuky a ďalších kritérií kliknite na Poslať ponuku. Žiadateľ ponuku okamžite dostane a uvidí ju na paneli riadenia nákladov:
Dopravna databaza_Trans.eu
 1. Monitorujte ponuku a stav vyjednávania v module Náklady. Z tejto úrovne môžete tiež stiahnuť svoju ponuku alebo ďalej dohadovať cenu:
Dopravná databáza Trans.eu
 1. Keď žiadateľ ponuku prijme, transakciu možno považovať za uzavretú. Ďalšia služba sa vykonáva v module Objednávky:
Dopravná databáza Trans.eu
 1. Po každej transakcii je možné zadať rating (hodnotenie). Na tento účel sa používa modul Hodnotenia dostupný v ľavom navigačnom paneli:
Dopravná databáza Trans.eu

Vyjednávanie ponúk prostredníctvom komunikátora

 1. Nová databáza je integrovaná s inštalačnou verziou. To znamená, že zahŕňa aj ponuky pridané do staršej verzie Platformy. V takom prípade sa vyjednávanie a uzatváranie transakcií uskutočňuje prostredníctvom komunikátora.
 2. Ak sa v okne ponuky, ktorá vás zaujíma, nezobrazí tlačidlo Poslať ponuku, znamená to, že podmienky sa nastavia iba prostredníctvom komunikátora:
Dopravná databáza Trans.eu
 1. Po dokončení transakcie sa v module Objednávky zobrazí objednávka, ktorá sa tu ďalej spracuje.


Bol tento materiál užitočný?