(TFS) Reguły automatyczne Załadowcy

Zaktualizowano 25/6/20 przez Krzysztof

Czym są reguły automatyczne?

Reguły automatyczne to najlepszy sposób na pozyskiwanie przewoźników do realizacji zleceń, w sposób niemal bezobsługowy. Dzięki regułom możesz zdecydować, kto i w jakiej kolejności będzie otrzymywał od Ciebie propozycje frachtów.

Nie ma żadnych limitów tworzenia reguł automatycznych, możesz więc zbudować ich tyle, ile potrzebujesz.
Regułę automatyczną utwórz raz, a podpowie się ona za każdym razem, kiedy będziesz publikować fracht o podanych parametrach.

Dodawanie reguły automatycznej

Dodanie reguły automatycznej wiąże się z wypełnieniem krótkiego formularza. Zrobisz to w 4 prostych krokach:

  1. Kliknij przycisk "Dodaj regułę automatyczną".
  2. Nazwij regułę - ta nazwa jest widoczna tylko dla Ciebie i Twoich współpracowników - postaraj się, żeby można było ją łatwo identyfikować.
  3. Dodaj parametry trasy - miejsca załadunku i rozładunku. Pamiętaj jednak, że reguła zadziała poprawnie, jeśli te parametry będą zgodne z parametrami frachtu, który chcesz publikować za pomocą reguły. Przykład: Jeśli w formularzu wskażesz dokładny adres załadunku i rozładunku (ulicę, numer) w Polsce, to we frachcie trzeba będzie podać identyczne dane. Masz możliwość pominięcia miejsc załadunku i rozładunku, w ten sposób reguła będzie działa przy konkretnej charakterystyce frachtu, z pominięciem lokalizacji.
  4. Dodaj charakterystykę frachtu - wielkość i typ pojazdu, rodzaj frachtu czy typ ładunku.

Przejdź do ustalenia kolejności publikacji. Tylko od Ciebie zależy, jak ta kolejność będzie wyglądała oraz czy skorzystasz ze wszystkich czy wybranych możliwości publikacji.

  • Stałe trasy - ustaw, jeśli masz ustalone warunki współpracy z kontrahentami (na podanej trasie) i taka informacja została zapisana w module "Stałe trasy z przewoźnikami".
  • Twoi przewoźnicy - ustaw, jeśli wśród Twoich kontrahentów znajdują się firmy, które potencjalnie mogą zrealizować fracht.
  • Proponowani przewoźnicy (SmartMatch) - ustaw, jeśli chcesz, żeby inteligentny algorytm SmartMatch dopasował do Twojej propozycji frachtu sprawdzonych przewoźników i wysłał do nich ofertę.
  • Giełda ładunków - ustaw, jeśli chcesz, żeby Twoja oferta trafiła na giełdę ładunków Trans.eu.

Określ podstawowe zasady zachowania reguły - kolejność publikacji, czas na składanie ofert oraz walutę.

Przykład gotowej reguły

Poniższy przykład pokazuje, jak będzie wyglądała publikacja frachtu z wykorzystaniem reguły automatycznej:

Propozycja najpierw trafi do grupy przewoźników o nazwie Certified. Użytkownicy tej grupy będą mieli 30 minut ma odpowiedź - jeśli nikt z nich nie zareaguje, algorytm SmartMatch rozpocznie pracę i wyśle fracht, który automatycznie trafi do kontrahentów. Jeśli znowu nikt nie zareaguje, po kolejnych 30 minutach propozycja trafi na giełdę ładunków.

Kiedy reguła zakończy działanie?

  • jeśli fracht zostanie zaakceptowany,
  • jeśli nikt z adresatów nie prześle oferty lub oferta zostanie przez wszystkich odrzucona.

Reguły automatyczne będą się podpowiadały przy publikacji frachtu, za każdym razem kiedy kryteria propozycji będą się z nimi pokrywały.


Na ile ten materiał był pomocny?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)