(TFS) Oceny Załadowcy

Zaktualizowano 2/8/21 przez Ania

Możliwość oceny kontrahenta po realizacji usługi to narzędzie, które przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa transakcji zawieranych na Giełdzie ładunków i pojazdów. Dzięki niemu możemy ostrzec innych potencjalnych kontrahentów przed nieuczciwym przewoźnikiem czy spedytorem lub przeciwnie, możemy polecić im dobrego płatnika i godnego zaufania partnera biznesowego. Na nowej Platformie system ocen przeszedł lifting, a wszystko po to, aby jak najlepiej odzwierciedlał rzeczywistą jakość współpracy z kontrahentem i wspierał w podejmowaniu właściwych decyzji.

Nowe podejście do oceniania: 2 najważniejsze powody zmian oraz rozwiązania:

 1. Klienci korzystający z wersji instalacyjnych zgłaszali nam, że wystawianie ocen odbywa się w sposób nieetyczny - zapłata za usługę warunkowana była wystawieniem pozytywnego komentarza lub usunięciem negatywnej opinii. Dlatego od teraz rozdzielamy ocenę współpracy podczas realizowania transakcji od kwestii związanych z płatnościami (szczegóły poniżej).
 2. Dotychczas ocenie podlegał całokształt współpracy, a do średniej ocen wliczane były wszystkie opinie, nawet sprzed wielu lat. Nasza branża jest niezwykle dynamiczna, dlatego dostęp do aktualnych i precyzyjnych informacji o jakości kontrahentów w różnych aspektach jest tak istotny. Stąd pomysł, by przy użyciu tagów oceniać precyzyjnie każdą transakcję i każdy zaakceptowany fracht, a do średniej ocen wliczać tylko oceny z ostatnich 12 miesięcy (z ostatnich 11 miesięcy + miesiąc bieżący). Co motywuje do utrzymania wysokiej jakości każdego dnia.

Wszystko po to, aby system ocen jak najlepiej odzwierciedlał rzeczywistą jakość współpracy z kontrahentem i wspierał w podejmowaniu właściwych decyzji.

Nowości w systemie ocen na Platformie Trans.eu - szczegóły:

Każda zawarta na Platformie transakcja oraz każdy zaakceptowany fracht podlega ocenie - dzięki temu informacja na temat jakości współpracy między firmami będzie zawsze aktualna i wiarygodna.

Ocenę można wystawić po upływie daty rozładunku danego zlecenia.

Czas na wystawienie oceny to 30 dni od daty rozładunku.

Gwiazdkowy system ocen w pięciostopniowej skali, gdzie 1 oznacza ocenę niedostateczną, a 5 bardzo dobrą,
Jeśli oceniasz swojego kontrahenta i nie wystawisz najwyższej noty, możesz skorzystać z tagów i wskazać jeden z obszarów, w którym coś poszło nie tak: dostarczenie dokumentów, komunikacja, dbałość o towar, zgodność usługi z ustaleniami, terminowość przewozu.

Jak wystawić ocenę?

Z menu po lewej stronie wybierz moduł "Oceny", przejdź do zakładki "Do wystawienia" z listy wybierz kontrahenta, którego chcesz ocenić.

 • Przy ocenie widoczny jest czas jaki pozostał na wystawienie oceny dla danej transakcji.

 • Oceń zlecenie wskazując ilość gwiazdek
 • Przy wystawianiu oceny możesz dodać komentarz
 • Za pomocą zielonego przycisku Zapisz ocenę
Pamiętaj!
Po wystawieniu oceny, nie będzie można jej zmienić.

 • Po zapisaniu ocena pojawi się w oknie
 • W lewym dolnym rogu pojawi się komunikat "Ocena wystawiona" z opcją cofnij, która jest aktywna przez 8 sekund.

 • Ocenione transakcja trafia do zakładki Archiwum

 • W zakładce Archiwum znajdują się również transakcje o statusie "Brak oceny" jeśli dana transakcja nie została oceniona i minął czas na jej wystawienie.

Możliwość wystawienia oceny bezpośrednio z modułu Zleceń

 • Z menu po lewej stronie wybierz moduł Zlecenia
 • W zakładce bieżące odszukaj zlecenia, które chcesz ocenić
 • W nowym oknie pojawi się zlecenie z opcją wystawienie oceny, wraz z czasem jaki pozostał na wystawienie oceny

Nowość!
Aby wyróżnić firmy aktywne, które zawierają transakcje na Platformie Trans.eu wprowadziliśmy zmianę w prezentowaniu oceny ogólnej.

Kiedy będzie widoczna ocena ogólna

 • Ocena ogólna będzie prezentowana w momencie kiedy firma w trakcie ostatnich 12 miesięcy otrzyma minimum 10 ocen od 10 różnych firm. 

Kiedy nie będzie widoczna ocena ogólna

 • Jeżeli firma nie otrzyma w ostatnich 12 miesiącach 10 ocen od 10 różnych firm, nie będzie prezentowana jej ocena ogólna oraz trend. Wciąż widoczne będą poszczególne oceny oraz statystyki płatności. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Kto może wystawić ocenę?

Ocenę może wystawić każdy pracownik z firmy.

Ile razy mogę wystawić ocenę?

Ocenie podlega realizacja każdego zlecenia, więc każda zawarta transakcja daje możliwość wystawienia osobnej oceny, przy czym jedną transakcję można ocenić raz.

Co jeśli nie zgadzam się z otrzymaną oceną?

Istnieje możliwość jednorazowej odpowiedzi na ocenę, by wyjaśnić ewentualne wątpliwości lub rzucić inne światło na opisany przez drugą stronę problem.

Jakiego okresu dotyczą widoczne oceny?

Statystyka (średnia ocen oraz wskaźniki satysfakcji kontrahentów z poszczególnych aspektów realizacji zlecenia) liczona jest na podstawie ocen z ostatnich 12 miesięcy  (z ostatnich 11 miesięcy + miesiąc bieżący). Natomiast na liście ocen dostępne są wszystkie oceny, jakie otrzymał dany kontrahent.

Czemu nie widać moich wszystkich ocen?

Wyświetlane są oceny z ostatniego roku. Starsze oceny nie są uwzględniane przy prezentacji wskaźników ocen. Dodatkowo istnieje możliwość filtrowania listy ocen wg ilości wystawionych gwiazdek. Aktywny filtr powoduje zawężenie listy wyświetlanych ocen.

Gdzie mogę sprawdzić swoje oceny?

W każdej chwili możesz przeglądać listę swoich ocen w module Oceny, w zakładce Moje Oceny.

Gdzie mogę sprawdzić oceny innej firmy?

Oceny innej firmy można sprawdzić, przeglądając jej profil w module Kontrahenci. Dodatkowo informacje o ocenach wyświetlane są w wielu miejscach w systemie, w których może zostać podjęta decyzja o współpracy z danym kontrahentem.

W jaki sposób mogę poprosić kontrahenta o wystawienie oceny?

Kontrahent jest informowany przez notyfikacje systemowe o ocenach oczekujących na wystawienie. Obecnie nie ma dedykowanej funkcjonalności wysyłania próśb o wystawienie oceny. 

Oceny na Platformie Trans.eu
Czy jest możliwość filtrowania ocen?

Tak, przeglądając oceny, można filtrować je po ilości wystawionych gwiazdek. Dodatkowo w module Oceny istnieje możliwość zaawansowanego filtrowania pozostałych do wystawienia oraz wystawionych przez siebie ocen.

Co oznacza ocena całkowita?

Ocena całkowita jest średnią ze wszystkich wystawionych ocen w skali 1-5 gwiazdek z ostatnich 12 miesięcy (z ostatnich 11 miesięcy + miesiąc bieżący).

Jak jest wyliczana średnia z ocen?

Suma ocen w roku / liczba ocen z ostatnich 12 miesięcy (z ostatnich 11 miesięcy + miesiąc bieżący).

Zostaw opinię o artykule


Na ile ten materiał był pomocny

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)