Pasek rozmów komunikatora

Zaktualizowano 25/6/20 przez Krzysztof

Do czego służy pasek komunikatora?

Jest to nowa funkcja Platformy Trans.eu, która ułatwia prowadzenie i zarządzanie wieloma rozmowami jednocześnie. Otwierając kolejne okna rozmowy na pasku u dołu ekranu pojawiają się ich miniaturki wraz z informacją jakiego kontekstu dotyczy rozmowa.

Obok miniatur, niezależnie od tego ile konwersacji prowadzisz pojawia się ikona zarządzania rozmowami.

Ikona zarządzania rozmowami jest bardzo przydatna w przynajmniej 2 sytuacjach:

  1. Kiedy chcesz zamknąć wszystkie okna na pasku komunikatora jednocześnie.
  2. Kiedy w tym samym czasie prowadzisz dużo rozmów i chcesz w przejrzysty sposób dowiadywać się o nowych odpowiedziach Twoich kontaktów. Pasek komunikatora działa zwinnie i dostosowuje się do rozdzielczości ekranu Twojego komputera. Jeśli rozmów jest zbyt dużo, żeby były odpowiednio widoczne na pasku - utworzy się wygodna lista.

Powiadomienia

Pasek komunikatora poinformuje Cię o nowych wiadomościach w prowadzonych aktualnie rozmowach.

  1. Jeśli miniatura rozmowy znajduje się w widocznej części paska, awatar rozmówcy zaświeci się na niebiesko.
  2. Jeśli rozmowa przypięta jest do listy na niebiesko zaświeci się zarówno ikona zarządzania rozmowami, a po kliknięciu w nią także wiersz rozmowy na liście. Na liście rozmów zobaczysz także fragment ostatniej wiadomości.

Ustawienia powiadomień

Możesz zdecydować w jaki sposób ma się wyświetlać informacja o ostatnich wiadomościach. W tym celu przejdź do zakładki ustawienia (kliknij w swój awatar w prawym górnym rogu ekranu). Następnie wybierz "Komunikator". Możesz wybrać spośród 2 opcji wyświetlania informacji o nowej wiadomości:

  1. Na pasku i na liście ostatnich wiadomości
  2. Tylko na liście ostatnich wiadomości

To ustawienie dotyczy nowych rozmów, które jeszcze nie są wyświetlane na pasku komunikatora. Informacja o nowej wiadomości w ramach prowadzonej już rozmowy wyświetla się na pasku zawsze.

Na ile ten materiał był pomocny?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)