Zarządzanie zapisanymi adresami stałych lokalizacji załadunku i rozładunku

Zaktualizowano 29/6/22 przez Costin Neagu

Dostępne dla produktów:

 • CargoOn Freight Platform

PPodstawowy pakiet: 10 zapisanych lokalizacji dla konta firmowego.

Wymagana rola użytkownika:

 • Administrator

Czy wiesz, że możesz zapisać stałe lokalizacje załadunku i/lub rozładunku? Poniżej przedstawiamy jak zarządzać taką bazą zapisanych lokalizacji, jakie są pakiety w planie podstawowym oraz co zrobić jeśli się go wyczerpało.

Zarządzanie lokalizacjami jest powiązane z nowym formularzem dodawania frachtów. W trakcie wypełniania informacji o ładunku załadowca musi wybrać jedną z zapisanych lokalizacji jako adres załadunku lub rozładunku.

Do wyboru masz adresy z kategorii Ostatnio używane lub Zapisane. Przy tworzeniu nowego ładunku musisz wybrać jako adres rozładunku lub załadunku przynajmniej jeden z adresów zapisanych w Twojej puli adresów. Jeśli pominiesz ten krok to zobaczysz komunikat:

Zapisywanie nowych adresów przy tworzeniu frachtu

Dodaj jeden z zapisanych adresów w polu rozładunku lub załadunku postępując zgodnie z instrukcją:

 1. W formularzu dodawania frachtu kliknij w pole Wyszukaj lokalizację i wybierz z rozwiniętej wyszukiwarki jedną z zapisanych lokalizacji.
 1. Kliknij w przycisk Zarządzaj jeśli chcesz dodać nową lokalizację do zapisanych lub edytować istniejący adres.

 1. W oknie zarządzania adresami zobaczysz, ile pozostało Ci wolnych miejsc w pakiecie (3/10 zapisanych lokalizacji, więc jest jeszcze 7 wolnych miejsc do wykorzystania). Kliknij Dodaj lokalizację.
 1. Podaj szczegółowy adres. Jeśli nadasz mu nazwę łatwiej będzie Ci go w przyszłości odnaleźć.
 1. Gdy wrócisz do formularza dodawania frachtu znajdziesz zapisaną lokalizację w wyszukiwarce przy polu Wyszukaj lokalizację.

  Zarządzanie zapisanymi adresami w module Ustawienia

  Możesz z jednego miejsca zarządzać adresami: dodawać, edytować lub usuwać istniejące adresy na koncie Twojej firmy. W tym celu kliknij na swój profil i wybierz z listy opcję Ustawienia. Wejdź w zakładkę Frachty. Na samym dole okna znajdziesz zielony przycisk Zarządzaj lokalizacjami.

Po kliknięciu na przycisk otworzysz okno z wszystkimi adresami.

Klikając w symbol ołówka przy istniejącym adresie wejdziesz w okno edycji tego adresu. Symbol X umożliwi Ci usunięcie adresu. Nowy możesz dodać klikając w przycisk Dodaj lokalizację i postępując zgodnie z krokami opisanymi w wyższej części artykułu.

Pamiętaj, że zapisane przez Ciebie lokalizacje są współdzielone z wszystkimi użytkownikami Twojego konta firmowego.
Usuwając adres z listy Zapisanych adresów usuwasz go dla całego konta firmowego - wszyscy użytkownicy z Twojej firmy utracą ten adres.

Najczęstsze pytania

Co oznacza pakiet zapisanych adresów?
Co to oznacza w praktyce? Każda firma posiadająca wykupiony pakiet CargoOn Freights może w ramach swojego planu publikować frachty na giełdzie publicznej Trans.eu (Freight Exchange) lub prywatnej (Private) w ramach jednej z 10 zdefiniowanych adresów załadunku lub rozładunku. Drugi adres przy publikacji może być już spoza określonej listy. Nadal będziesz miał możliwość realizowania nieograniczonej liczby tras zaczynających się bądź kończących w zdefiniowanej w słowniku lokalizacji. Więcej przeczytasz w aktualnym regulaminie usług Trans.eu.
Co zrobić, gdy wyczerpiesz swój pakiet adresów?
W podstawowym planie możesz zapisać 10 stałych adresów współdzielonych przez wszystkie konta należące do Twojej firmy. Jeśli wyczerpiesz tę liczbę to możesz usunąć wcześniej stworzony adres i na jego miejsce wprowadzić nowy. Możesz także edytować już istniejące adresy.


Na ile ten materiał był pomocny

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)