Zarządzanie Giełdą prywatną

Zaktualizowano 15/3/23 przez Sylwia

Kto może skorzystać z tej funkcji?

 • użytkownicy linii CargoON w ramach standardowego pakietu,
 • użytkownicy linii Trans for Forwarders, którzy posiadają dodatek Private Freight Exchange (dowiedz się więcej)

Prywatna giełda transportowa to rozwiązanie, które umożliwia publikację ofert frachtów do zamkniętego grona zaufanych przewoźników i spedytorów.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak dodać przewoźnika do giełdy prywatnej
 • jak zaprosić do giełdy prywatnej przewoźnika spoza Platformy
 • jak opublikować fracht do swojej giełdy prywatnej
Przewoźniku, chcesz trafić na giełdę prywatną Twojego zaufanego kontrahenta i otrzymywać dodatkowe niepubliczne oferty ładunków?

Przejmij inicjatywę i skontaktuj się z nim. Prześlij mu ten artykuł, aby wiedział jak dodać Cię do swojej giełdy prywatnej.

Dodaj przewoźnika do giełdy prywatnej z zakładki Firmy

Do giełdy prywatnej - można dodać tylko przewoźników (klientów Trans for Carriers) i spedytorów (klientów Trans for Forwarders). W przypadku firm będących załadowcami, czyli klientami CargoON, ta opcja w menu będzie niedostępna.
 1. Dodasz przewoźnika do giełdy prywatnej w module Kontrahenci. W zakładce Firmy zobaczysz listę swoich obecnych kontrahentów.
 1. Kliknij na symbol trzech kropek przy wybranym kontrahencie i wybierz z listy opcję Dodaj do giełdy prywatnej
Przy tej firmie w kolumnie Grupa/Giełda prywatna pojawił się niebieski tag. Dzięki niemu rozpoznasz, która z firm została dodana do giełdy prywatnej.

Dodaj przewoźnika do giełdy prywatnej z zakładki Giełda prywatna

 1. Przejdź do zakładki Giełda prywatna i kliknij w niebieski przycisk Dodaj przewoźnika.
 1. W wyszukiwarce wpisz dane firmy, którą chcesz dodać. Zaznacz te firmy i na końcu potwierdź wybór klikając w przycisk Zapisz.

Usuwanie firmy z giełdy prywatnej

 1. Kliknij przy wybranej firmie w symbol trzech kropek, a następnie wybierz opcję Usuń z giełdy prywatnej.

Uwaga, jeśli usuwasz firmę z listy Kontrahentów skutkuje to także usunięciem tej firmy z grup i giełdy prywatnej. Stracisz wtedy możliwość wysłania do niej frachtów w tych trybach.

Zaproś do giełdy prywatnej przewoźnika spoza Platformy

 1. W module Kontrahenci wybierz zakładkę Firmy, a następnie kliknij w przycisk Wyślij zaproszenie.
 1. Wypełnij formularz zaproszenia i zaznacz opcję Dodaj tę firmę do giełdy prywatnej.

 1. Gdy przewoźnik dokona bezpłatnej rejestracji na Platformie zostanie dodany do grona Twoich kontrahentów oraz do Twojej Giełdy prywatnej.

Filtrowanie kontrahentów z giełdy prywatnej

Wraz z funkcjonalnością prywatnej giełdy transportowej pojawia się, opcja filtrowania kontrahentów z zakładce Firmy. Klikając w przycisk FILTRY przy oknie wyszukiwania kontrahentów otworzysz okno filtrowania:

Przy filtrze Status kontrahenta możesz wybrać, czy chcesz zobaczyć firmy spełniające ten warunek (są dodane do Twojej giełdy prywatnej), czy raczej chcesz takie firmy z wyników wykluczyć.

Publikacja frachtu do giełdy prywatnej

W oknie formularza publikacji oferty zmień ustawienia trybu publikacji. Rozwiń pole Odbiorcy i wybierz z listy opcję Giełda prywatna.

Opublikuj gotowy fracht. W tym momencie Twoja oferta pojawi się u przewoźników należących do giełdy prywatnej. Oferty te są oznaczone dedykowanym tagiem, który ułatwia przewoźnikom szybkie rozpoznanie źródła frachtów.


Na ile ten materiał był pomocny

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)