(TFC) Frachty Przewoźnika

Zaktualizowano 25/2/21 przez Agata

Na nowej Platformie logistycznej Trans.eu możesz szukać ładunków w znany Ci ze starszej wersji narzędzia sposób, czyli na Giełdzie ładunków. Ale na tym nie koniec. W module Frachty znajdziesz propozycje ładunków, które różnią się także sposobem negocjowania i zawierania transakcji. Poznaj je wszystkie i w pełni wykorzystaj możliwości Platformy.

Jakie oferty znajdziesz na liście ładunków?

W module Frachty znajdziesz różne oferty ładunków. Możesz podjąć decyzję, czy chcesz je zaakceptować lub rozpocząć negocjację stawki za ich realizację.

  • Oferty w trybie Kup teraz możesz zaakceptować lub nie podejmować się ich realizacji, klikając w przycisk Nie tym razem

  • Oferty z propozycją ceny możesz zaakceptować, negocjować ich stawkę lub nie podejmować się realizacji klikając w przycisk Nie tym razem

Jeśli zdecydujesz się negocjować - wpisz swoją stawkę w polu "Cena" i wybierz przycisk "Negocjuj" aby wysłać swoją propozycję do kontrahenta.

  • Propozycja SmartMatch oznacza, że oferta została dopasowana przez algorytm, który przeanalizował dane o Twojej firmie i flocie.

Taką ofertę możesz negocjować, zaakceptować lub odrzucić (zaznaczając opcję "Nie interesuje mnie") wskaż powody. Dzięki temu kolejne propozycje będą lepiej dopasowane do Twojej firmy.

  • Oferty bez podanej ceny - to znak, ze kontrahent czeka na Twoja propozycję.

Negocjacje i akceptacja oferty na Platformie Trans.eu?

Zapoznaj się ze szczegółami oferty - wszystkie informacje znajdziesz w jednym miejscu, w kolejnych zakładkach.

Podaj swoją stawkę za fracht i wyślij do kontrahenta.

Status Oczekuje na akceptację oznacza, że kontrahent otrzymał Twoją propozycję. Poczekaj na jego odpowiedź.

Jeśli zdecyduje się negocjować, zobaczysz jego propozycję w oknie frachtu. W razie potrzeby przeanalizuj historię negocjacji i doprecyzuj szczegóły ustaleń korzystając z komunikatora. 

Jeśli propozycja zleceniodawcy Ci odpowiada zaakceptuj fracht. 

Status Oczekuje na akceptację oznacza, że kontrahent otrzymał Twoją odpowiedź.

Zmiana statusu na zaakceptowany oznacza, że kontrahent ostatecznie zatwierdził transakcje.

Teraz  może wystawić zlecenie transportowe bezpośrednio z poziomu Platformy.

Filtrowanie frachtów

Masz możliwość filtrowania frachtów. W tym celu wybierz moduł Frachty przejdź do zakładki Odebrane, wybierz opcje filtry i uzupełnij interesujące Cię kryteria, następnie potwierdź za pomocą przycisku pokaż wyniki.

Opcja filtrowania frachtów dostępna jest również w zakładce: Archiwum.

Zostaw opinię o artykule


Na ile ten materiał był pomocny

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)