Najczęściej zadawane pytania

Zaktualizowano 19/3/21 przez Ania

Ile kosztuje dostęp do nowej Platformy Trans.eu, jak się na nią zalogować, czym się różni od poprzedniej wersji? Odpowiedź na te i inne nurtujące użytkowników i użytkowniczki pytania znajdziesz poniżej.

Czym jest nowa Platforma Logistyczna Trans.eu ?

Nowa Platforma zawiera trzy produkty z narzędziami dedykowanymi dla załadowców (TfS), spedytorów (TfF) oraz przewoźników (TfC). Składa się z modułów uwzględniających specyfikację pracy danej grupy docelowej oraz automatyzuje zarządzanie transportem drogowym. Zawiera giełdę transportową, umożliwiającą publikację wolnych ładunków i pojazdów do społeczności Trans.eu.

Jak zalogować się do nowej wersji Platformy?

Nowa Platforma dostępna jest z poziomu przeglądarki internetowej na stronie: platform.trans.eu

Do zalogowania niezbędne jest wpisanie aktualnego numeru TransId i hasła. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak po zalogowaniu włączyć komunikator, zajrzyj TUTAJ.

Jak zresetować hasło?

Na stronie platform.trans.eu poniżej okna logowania znajduje się opcja "Nie pamiętasz hasła" należy postępować zgodnie z instrukcją aby otrzymać nowe hasło.

Jaka przeglądarka jest zalecana do korzystania z nowej wersji Platformy?

Dedykowaną przeglądarką jest Google Chrome. W przypadku korzystania ze starszej wersji Windowsa np. XP lub Vista, zalecaną przeglądarką jest Mozilla Firefox.

Przeglądarka internetowa Internet Explorer nie otrzymuje już wsparcia technicznego od firmy Microsoft, w związku z czym nie jest odpowiednio zabezpieczona, a praca na niej zaczęła generować problemy. Z uwagi na bezpieczeństwo oraz komfort pracy naszych użytkowników, zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość korzystania z tej przeglądarki.

Ile kont użytkowników mogę stworzyć w ramach jednej opłaty abonamentowej?

Każdy pracownik, który będzie korzystał z Platformy powinien mieć własne konto.

Czy na nowej Platformie będę mieć dostęp do swojej listy kontaktów z komunikatora?

Na nowej Platformie będzie widoczna lista kontaktów w niezmienionej formie.

Czy na nowej Platformie będą widoczne dotychczasowe oceny i komentarze?

Tak, po zalogowaniu na nowej Platformie będą widoczne wszystkie oceny i komentarze. Informacje o tym jak działa system ocen znajdziesz TUTAJ.

Jakie są główne korzyści z korzystania nowej Platformy Trans.eu?

Główne korzyści z użytkowania nowej Platformy Trans.eu:

  • szybsza giełda transportowa - oferty pojawiają się od razu na giełdzie
  • nowy system ocen, który pozwala ocenić każdą zawartą transakcję po jej zrealizowaniu
  • możliwość dodawania ofert na wiele nadwozi
  • wyszukiwanie ładunków w wybranych regionach
  • zgłaszanie pojazdu na wybrany obszar

Czy w związku z korzystaniem z nowej Platformy, muszę podpisać nową umowę?

Nie. Użytkownik może pracować na nowej Platformie na podstawie uprzednio zawartej umowy i bez ograniczeń korzystać ze wszystkich funkcji giełdy. Jedyną różnicą, która może wymagać akceptacji cennika będą opcjonalne, dodatkowe usługi, czyli tzw. mikropłatności.

Ile kosztuje dostęp do nowej Platformy?

Dostęp do Platformy to koszt 345 zł netto miesięcznie. w tej cenie użytkownik ma dostęp do giełdy transportowej pozwalającej na publikację ofert wolnych ładunków/pojazdów.

Dodatkowo płatne (w formie mikropłatności) są nowe usługi automatyzujące zarządzanie transportem drogowym dostępne na Platformie Logistycznej Trans.eu. Aktualny cennik znajduje się TUTAJ.

Czym jest mikropłatność?

Opłata pobierana przez Administratora Platformy Trans.eu za zawartą transakcję. Dokładny cennik dostępny jest na stronie www.trans.eu.

Mikropłatności dotyczą wyłącznie nowych usług pozagiełdowych, całe działanie na giełdzie jest realizowane w ramach stałego abonamentu i nie wymaga dodatkowych opłat.

Czy korzystanie z nowej wersji oznacza zmianę ceny?

Korzystanie z nowej wersji platformy wynika z opublikowanego cennika.

Dodatkowe opłaty mogą wynikać z usług, które są dostępne poza giełdą, czyli tzw. mikropłatności. Więcej informacji na temat opłat na: www.trans.eu.

Czy mogę pobrać inną wersję instalacyjną?

Nie oferujemy już możliwości pobrania wersji instalacyjnej naszego systemu. Zachęcamy do korzystania z wersji webowej Platformy dostępnej pod adresem platform.trans.eu.

Dla użytkowników, którym została dezaktywowana wersja instalacyjna i dla nowych użytkowników chcących korzystać z naszych usług dostępna jest wersja webowa dostępna pod adresem platform.trans.eu.

Zostaw opinię o artykule


Na ile ten materiał był pomocny

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)