TfS Reguły automatyczne

Zaktualizowano 5/3/20 przez Krzysztof

Czym są reguły automatyczne?

Reguły automatyczne to najlepszy sposób na pozyskiwanie przewoźników do realizacji zleceń, w sposób niemal bezobsługowy. Dzięki regułom możesz zdecydować, kto i w jakiej kolejności będzie otrzymywał od Ciebie propozycje frachtów.

Nie ma żadnych limitów tworzenia reguł automatycznych, możesz więc zbudować ich tyle, ile potrzebujesz.
Regułę automatyczną utwórz raz, a podpowie się ona za każdym razem, kiedy będziesz publikować fracht o podanych parametrach.

Dodawanie reguły automatycznej

Dodanie reguły automatycznej wiąże się z wypełnieniem krótkiego formularza. Nazwij regułę i wypełnij pola dotyczące miejsca załadunku i rozładunku oraz charakterystyki frachtu.

Nazwa reguły automatycznej jest widoczna tylko dla Ciebie i Twoich współpracowników - postaraj się, żeby można było ją łatwo identyfikować.
Zastanów się nad parametrami ładunku przy wypełnianiu formularza. Dlaczego to ważne? Reguła zadziała poprawnie, jeśli te parametry będą zgodne z parametrami frachtu, który chcesz publikować za pomocą reguły. Przykład: Jeśli w formularzu wskażesz dokładny adres załadunku i rozładunku (ulicę, numer) w Polsce, to we frachcie trzeba będzie podać identyczne dane.

Przejdź do ustalenia kolejności publikacji. Tylko od Ciebie zależy, jak ta kolejność będzie wyglądała oraz czy skorzystasz ze wszystkich czy wybranych możliwości publikacji.

  1. Stałe trasy - ustaw, jeśli masz ustalone warunki współpracy z kontrahentami (na podanej trasie) i taka informacja została zapisana w module "Stałe trasy z przewoźnikami".
  2. Twoi przewoźnicy - ustaw, jeśli wśród Twoich kontrahentów znajdują się firmy, które potencjalnie mogą zrealizować fracht.
  3. Proponowani przewoźnicy (SmartMatch) - ustaw, jeśli chcesz, żeby inteligentny algorytm SmartMatch dopasował do Twojej propozycji frachtu sprawdzonych przewoźników i wysłał do nich ofertę.
  4. Giełda ładunków - ustaw, jeśli chcesz, żeby Twoja oferta trafiła na giełdę ładunków Trans.eu.

Określ podstawowe zasady zachowania reguły - kolejność publikacji, czas na składanie ofert oraz walutę.

Przykład gotowej reguły

Poniższy przykład pokazuje, jak będzie wyglądała publikacja frachtu z wykorzystaniem reguły automatycznej:

Propozycja najpierw trafi do grupy przewoźników o nazwie Certified. Użytkownicy tej grupy będą mieli 30 minut ma odpowiedź - jeśli nikt z nich nie zareaguje, algorytm SmartMatch rozpocznie pracę i wyśle fracht, który automatycznie trafi do kontrahentów. Jeśli znowu nikt nie zareaguje, po kolejnych 30 minutach propozycja trafi na giełdę ładunków.

Kiedy reguła zakończy działanie?

  • jeśli fracht zostanie zaakceptowany,
  • jeśli nikt z adresatów nie prześle oferty lub oferta zostanie przez wszystkich odrzucona.

Reguły automatyczne będą się podpowiadały przy publikacji frachtu, za każdym razem kiedy kryteria propozycji będą się z nimi pokrywały.


Na ile ten materiał był pomocny?