TfS Najczęściej zadawane pytania

Zaktualizowano 25/3/20 przez Sergino Kartosentono

Ile kosztuje dostęp do nowej Platformy Trans.eu, jak się na nią zalogować, czym się różni od poprzedniej wersji? Odpowiedź na te i inne nurtujące użytkowników i użytkowniczki pytania znajdziesz poniżej.

Czym jest nowa Platforma Logistyczna Trans.eu ?

Nowa Platforma zawiera trzy produkty z narzędziami dedykowanymi dla załadowców (TfS), spedytorów (TfF) oraz przewoźników (TfC). Składa się z modułów uwzględniających specyfikację pracy danej grupy docelowej oraz automatyzuje zarządzanie transportem drogowym. Zawiera giełdę transportową, umożliwiającą publikację wolnych ładunków i pojazdów do społeczności Trans.eu.

Jak przebiega proces weryfikacji firm na Platformie Trans.eu?

Aby firma w pełni mogła pracować na Platformie logistycznej, musi pozytywnie przejść proces weryfikacji, której rezultatem jest nadanie statusu firmy autoryzowanej. Firma otrzymuje dostęp do funkcjonalności typowych dla danego narzędzia (Trans for Shippers, Trans for Forwarders, Trans for Carriers).

Jakie dokumenty są potrzebne do weryfikacji firmy?

 • Trans for Shippers: dokument tożsamości osoby uprawnionej, mikropłatność, krs lub wpis do ewidencji (w zależności od formy prowadzenia działalności) opcjonalnie ubezpieczenie Cargo.

 • Trans for Forwarders: dokument tożsamości osoby uprawnionej, mikropłatność,krs lub wpis do ewidencji (w zależności od formy prowadzenia działalności) licencja na pośrednictwo, opcjonalnie OCS.

 • Trans for Carriers: dokument tożsamości osoby uprawnionej,mikropłatność,krs lub wpis do ewidencji (w zależności od formy prowadzenia działalności) dla transportu do 3,5t: OCP lub dowód rejestracyjny auta, dla transportu powyżej 3,5t: licencja wspólnotowa lub zezwolenie na wykonywanie transportu krajowego, opcjonalnie OCP.

Gdzie przesłać wymagane dokumenty?

 • scan dokumentów można wysłać na adres welcome@trans.eu lub faksem na numer (71) 722 01 22
 • w razie pytań można skontaktować się z Działem Obsługi Klienta, nasi konsultanci są dostępni pod numerem telefonu 71 734 17 00

Co oznacza, że firma została zweryfikowana?

Proces weryfikacji został zrealizowany przez konsultanta, który sprawdził i przeanalizował wszystkie dostarczone dokument, a także sprawdził:

 • wewnętrzne bazy danych,
 • zweryfikował bazy CEIDG, KRS, GUS (w zależności od formy prowadzenia działalności) firma powinna znaleźć się przynajmniej w jednej bazie i mieć aktywny status wykonywanej działalności.
 • giełdę wierzytelności (każda firma, która pierwszy raz rejestruje konto na Platformie musi zostać zweryfikowana po numerze NIP: firma posiadająca wcześniej konto weryfikowana jest po numerze NIP oraz TransId, które miało aktywny dostęp do Platformy)

Co oznacza, że nowa firma została autoryzowana?

W procesie autoryzacji konsultant wykonał następujące kroki:

 • zweryfikował bazy własne
 • zweryfikował bazy rządowe CEIDG, KRS, GUS
 • skontaktował się telefonicznie z klientem (użytkownik wyraża chęć korzystania z narzędzia, poproszony o przesłanie dokumentów finalizuje proces)
 • określił profil prowadzenia działalności
 • poprosił firmę o przesłanie dokumentów rejestrowych (potwierdzających uprawnienia w zależności od profilu i formy prawnej działalności)
 • zweryfikował i uzupełnił dokumenty w profilu firmy
 • zweryfikował mikropłatność (klient proszony jest o wykonanie przelewu w wysokości 1 zł z konta firmowego, który jest dodatkową metoda weryfikacji)
 • telefon potwierdzający autoryzację

Jak zalogować się do nowej wersji Platformy?

Nowa Platforma dostępna jest z poziomu przeglądarki internetowej na stronie: platform.trans.eu. Do zalogowania niezbędne jest wpisanie aktualnego numeru TransId i hasła. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak po zalogowaniu włączyć komunikator, zajrzyj TUTAJ.

Jak zresetować hasło?

Na stronie platform.trans.eu poniżej okna logowania znajduje się opcja "Nie pamiętasz hasła" należy postępować zgodnie z instrukcją aby otrzymać nowe hasło.

Jaka przeglądarka jest zalecana do korzystania z nowej wersji Platformy?

Dedykowaną przeglądarką jest Google Chrome. W przypadku korzystania ze starszej wersji Windowsa np. XP lub Vista, zalecaną przeglądarką jest Mozilla Firefox.

Ile kont użytkowników mogę stworzyć w ramach jednej opłaty abonamentowej?

Każdy pracownik powinien mieć własne konto.

Czy na nowej Platformie będę mieć dostęp do swojej listy kontaktów z komunikatora?

Na nowej Platformie będzie widoczna lista kontaktów w niezmienionej formie.

Czy na nowej Platformie będą widoczne dotychczasowe oceny i komentarze?

Tak, po zalogowaniu na nowej Platformie będą widoczne wszystkie oceny i komentarze. Informacje o tym, jak działa system ocen znajdziesz TUTAJ.

Jakie są główne korzyści z korzystania nowej Platformy Trans.eu?

Główne korzyści z użytkowania nowej Platformy Trans.eu:

 • szybsza giełda transportowa - oferty pojawiają się od razu na giełdzie
 • nowy system ocen, który pozwala ocenić każdą zawartą transakcję po jej zrealizowaniu
 • automatyczne usuwanie nieaktualnych ofert z giełdy
 • publikacja oferty do wybranej grupy przewoźników

Jakie funkcje znajdują się na nowej Platformie, których nie ma w wersji instalacyjnej?

Do nowej wersji dodaliśmy następujące funkcje:

Lista nowych funkcji będzie się systematycznie poszerzać.

Czy w związku z korzystaniem z nowej Platformy, muszę podpisać nową umowę?

Nie. Użytkownik może pracować na nowej Platformie na podstawie uprzednio zawartej umowy i bez ograniczeń korzystać ze wszystkich funkcji giełdy. Jedyną różnicą, która może wymagać akceptacji cennika będą opcjonalne, dodatkowe usługi, czyli tzw. mikropłatności.

Ile kosztuje dostęp do nowej Platformy?

Dostęp do Platformy to koszt 345 zł netto miesięcznie. w tej cenie użytkownik ma dostęp do giełdy transportowej pozwalającej na publikację ofert wolnych ładunków/pojazdów, do społeczności Trans.eu oraz akceptację transakcji.

Dodatkowo płatne (w formie mikropłatności) są nowe usługi automatyzujące zarządzanie transportem drogowym dostępne na Platformie Logistycznej Trans.eu. Aktualny cennik znajduje się TUTAJ.

Czym jest mikropłatność?

Opłata pobierana przez Administratora Platformy Trans.eu za zawartą transakcję. Dokładny cennik dostępny jest na stronie www.trans.eu.

Mikropłatności dotyczą wyłącznie nowych usług pozagiełdowych, całe działanie na giełdzie jest realizowane w ramach stałego abonamentu i nie wymaga dodatkowych opłat.

Czy korzystanie z nowej wersji oznacza zmianę ceny?

Korzystanie z nowej wersji platformy wynika z opublikowanego cennika.

Dodatkowe opłaty mogą wynikać z usług, które są dostępne poza giełdą, czyli tzw. mikropłatności. Więcej informacji na temat opłat na: www.trans.eu.

Dlaczego zostanie wyłączona wersja instalacyjna systemu Trans?

Dotychczasowe rozwiązania posiadają ograniczenia w zakresie utrzymania oraz rozwoju systemu, ponieważ nie są już wspierane technologicznie. Nowa webowa wersja daje szansę na szybkość oraz stabilność oferowanych rozwiązań.

Kiedy dokładnie zostanie wyłączona wersja instalacyjna systemu Trans?

Proces przenoszenia obenych użytkowników systemu Trans.eu na nową Platformę jest aktualnie realizowany i wszyscy użytkownicy z wyprzedzeniem otrzymują informację o dacie wyłączenia starej wersji. W systemie również pojawią się komunikaty informujące o dacie dezaktywacji wersji instalacyjnej.

Czy mogę pobrać inną wersję instalacyjną?

Nie oferujemy już możliwości pobrania wersji instalacyjnej naszego systemu. Zachęcamy do korzystania z wersji webowej Platformy dostępnej pod adresem platform.trans.eu

Czy będzie możliwość korzystania jednocześnie z wersji instalacyjnej i z nowej Platformy?

Możliwość korzystania z obu wersji w tym samym czasie jest dostępna wyłącznie dla użytkowników, którym nie została jeszcze dezaktywowana wersja instalacyjna.

Dla użytkowników, którym została dezaktywowana wersja instalacyjna i dla nowych użytkowników chcących korzystać z naszych usług dostępna jest wersja webowa dostępna pod adresem platform.trans.eu


Na ile ten materiał był pomocny?