TfF Frachty otrzymane

Zaktualizowano 6/12/19 przez Krzysztof

Czym jest moduł Frachty otrzymane?

Frachty otrzymane to miejsce, w którym negocjujesz oferty zarówno z załadowcami, jak i przewoźnikami. Znajdziesz tutaj propozycje ładunków wysyłane m.in. przez algorytm SmartMatch.

Jak działa algorytm dopasowania SmartMatch?

Algorytm dopasowuje ładunek do przewoźników i spedytorów na podstawie m.in. parametrów floty, tras oraz kryteriów jakościowych (ocen czy certyfikatów).

Obsługa otrzymanych frachtów

Obsługa frachtów jest intuicyjna i obejmuje 2 sytuacje:

 1. Negocjacje ze zleceniodawcą. Rozpocznij od zapoznania się z informacjami o ofercie - wszystkie dane znajdziesz w jednym miejscu: 
  Propozycje frachtów publikowane w trybie Kup teraz możesz odrzucić lub zaakceptować:
  W przypadku pozostałych frachtów możesz przyjąć stawkę lub ją zmienić, by rozpocząć negocjacje. Masz dostęp do historii negocjacji.
   
 2. Negocjacje trójstronne: ze załadowcą i przewoźnikiem. Po analizie szczegółów oferty od załadowcy poszukaj przewoźników:

  Tryb publikacji możesz dostosować do swoich potrzeb. Jeżeli fracht pasuje do jednej z Twoich stałych tras, opublikuj go zgodnie z jej warunkami. W innych przypadkach możesz zdecydować czy poczekać na sugestie zleceniobiorców, czy podać swoją propozycję.
 • Wybierz, do kogo wysłać fracht. Pierwsza opcja pozwala wybrać grupy, do których trafi fracht. Grupy tworzysz w module Kontrahenci.
 • Jeśli nie masz stałych przewoźników, skorzystaj z algorytmu. Fracht zostanie wysłany do firm najlepiej dopasowanych do ładunku.
 • Trzecia opcja to publikacja na Giełdzie.

Określ cenę i walutę, wybierz przewoźników i opublikuj fracht. Statusy pokazują, co dzieje się z ofertą. Wszystkie oferty złożone przez kontrahentów znajdziesz w jednym miejscu. W tym samym oknie poprowadzisz negocjacje z załadowcą i przeanalizujesz ich historię oraz przeprowadzisz rozmowę.


Gdy strony transakcji zaakceptują warunki, fracht zmienia status na Zaakceptowano.

Kolejny krok to obsługa Zlecenia.


Na ile ten materiał był pomocny?