TfC Nowości na Platformie Trans.eu

Zaktualizowano 12/2/20 przez Martyna

Nowa Platforma Trans.eu to nie tylko odświeżony wygląd i brak konieczności instalowania oprogramowania. To także nowe funkcje, które przyspieszają i usprawniają pracę na Giełdzie ładunków i pojazdów. Dzięki nim będziesz w stanie szybciej docierać do interesujących Cię ładunków i zawierać bezpieczne transakcje w jednym oknie przeglądarki.

Szybka obsługa ładunków w module Frachty

Wraz z przejściem na obsługę przez przeglądarkę, znacznie rozwinęliśmy możliwości negocjacji ofert. W module Frachty połączyliśmy funkcjonalności wersji instalacyjnej z zupełnie nowymi opcjami.

Do giełdy dołączył nowy sposób ofertowania: wysyłanie (prywatne) do dedykowanej grupy odbiorców, również z wykorzystaniem wcześniej zaakceptowanych ustaleń (stałe trasy). Nowe funkcjonalności pozwolą na szybszą i bardziej przejrzystą komunikację między stronami.

Wszystkie ładunki (od teraz nazywane frachtami) - niezależnie od metody dodawania - trafiają do modułu Frachty, w którym można obsługiwać wszystkie zapytania (akceptować, odrzucać, negocjować) oraz śledzić odpowiedzi od zgłaszających propozycje. Statusy pomogą Ci szybko zorientować się, co dzieje się z daną ofertą.

Chcesz zobaczyć, jak obsługiwać zapytania? Zajrzyj tutaj.

Giełda ładunków w nowym wydaniu

Na nowej Platformie Trans.eu ulepszyliśmy giełdę:

  1. Nowoczesny wygląd pozwala szybciej przeglądać zgłoszone oferty.
  2. Filtry zostały rozwinięte o możliwość wyboru wielu (do 10) lokalizacji załadunku/rozładunku.
  3. Zgłaszając ofertę, można teraz wskazać wiele typów nadwozia - ogranicza to ilość powielonych ofert i zwiększa przejrzystość giełdy. 

Znane z wersji instalowanej Zgłoś Ładunek / Pojazd, zostało zastąpione przez Dodaj Fracht / Pojazd. Dodawanie frachtu na giełdę powinno stać się szybsze, dzięki zapamiętywaniu adresów oraz możliwość wyszukania lokalizacji po wielu parametrach (kraju, kodzie pocztowym, nazwie miejscowości).

Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.

Komunikator na nowej Platformie Trans.eu

Nowością na Platformie Trans.eu są Konteksty, czyli grupowanie rozmów według tematów (oferty otrzymane, oferty wysłane, zlecenia). Pozwala to łatwiej odnajdywać się w dużej ilości zapytań dotyczących tej samej oferty i tym samym rozwiązuje problem obecny w wersji instalowalnej.

Nowy komunikator to również bardziej funkcjonalny wygląd. Dostosowaliśmy go do rozwiązań powszechnie używanych na dużych platformach społecznościowych.

Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.

Nowy system ocen

System ocen na Platformie Trans.eu został znacznie rozwinięty względem wersji instalacyjnej:

  1. Maksymalna ocena to pięć gwiazdek. Jeśli oceniający nie wystawi najwyższej noty, pojawia się okienko, w którym zostanie zapytany o powód swojej decyzji i poproszony o dodanie komentarza (opcjonalnie). Jeśli coś poszło nie tak, zaznacza konkretny obszar współpracy: dostarczenie dokumentów, komunikacja, dbałość o towar, zgodność realizacji usługi z ustaleniami, terminowość. Z kolei przewoźnik ma szansę ustosunkowania się do komentarza, jeśli się z nim nie zgadza.
  2. Oceniania jest każda pojedyncza transakcja, a nie całokształt współpracy. Dzięki temu informacja na temat jakości danej firmy jest zawsze aktualna i wiarygodna.
  3. Na ocenę współpracy przy realizacji zlecenia obie strony mają po 30 dni.
  4. Raz wystawionej oceny nie można zmienić.
  5. Pojedynczą transakcję ocenia się niezależnie od kwestii związanych z płatnością. Dzięki temu unikamy wykorzystywania systemu ocen w nieetyczny sposób. Dodatkowo nie trzeba już czekać z wystawieniem opinii aż do upływu terminu płatności - ocen będzie więcej, więc informacja o współpracy z daną firmą będzie pełniejsza i bardziej wiarygodna.
  6. Problemy z płatnością można zgłosić w ciągu 120 dni od daty rozładunku. Informacje na temat płatności tworzą statystykę - ocenę płatności, wyświetlaną przy profilu zgłaszanej firmy.

Potrzebujesz więcej informacji? Zajrzyj tutaj.


Na ile ten materiał był pomocny?