TfC Monitoring

Zaktualizowano 6/9/19 przez Krzysztof

Jak działa monitoring Przewoźnika?

Za pomocą Platformy Twój załadowca może poprosić Cię o udostępnienie monitoringu ładunku, aby na bieżąco śledzić trasę przewozu. Wyśle do Ciebie zadanie monitoringu. Aby w pełni korzystać z możliwości, jakie daje moduł Monitoring

  1. uzupełnij swoją flotę, 
  2. utwórz konto dla kierowców,
  3. na telefonie kierowców zainstaluj aplikację TransTask.

Przyjęcie zadania monitoringu krok po kroku:

  1. przejdź do modułu Monitoring,
  2. wybierz zakładkę Nowe,
  3. zapoznaj się ze szczegółami zadania i podejmij decyzje,
  4. przyjmij lub odrzuć zadanie.

W przypadku odrzucenia zadania monitoringu wskaż zleceniodawcy powód. Zadanie trafi do zakładki Archiwum, a Twój kontrahent otrzyma odpowiedź.

Jeśli nie masz wątpliwości, przyjmij zadanie, uzupełnij dane i potwierdź przyjęcie. Jeśli zaznaczysz opcję telematyki mobilnej, wybierz dostawcę z listy, zaloguj się i wybierz pojazd. Jeśli na liście brakuje Twojego dostawcy telematyki, zgłoś się do Biura Obsługi Klienta.

Zasady działania monitoringu

Sygnał telematyczny z urządzeń powiązanych z zadaniem zostanie udostępniony zleceniodawcy 30 minut przed rozpoczęciem jego realizacją. Od tej pory zleceniodawca na bieżąco będzie otrzymywać informacje o statusie przewozu oraz pozycji pojazdu. Szczegółową listę zdarzeń znajdziesz w module Monitoring.

Jeśli na trasie wydarzy się coś nieoczekiwanego, Twój kierowca za pomocą aplikacji Trans Task może wysłać do Ciebie informacje. Otrzymasz alert zawierający opis zdarzenia i informację o przewidywanym przez kierowcę opóźnieniu, które możesz wygasić w systemie. Za pomocą aplikacji kierowca potwierdzi także wjazd na rozładunek i wykonanie zadania. Wówczas status monitoringu zmieni się na zakończony.

Udostępnianie w zadaniu danych o lokalizacji zostaje przerwane (zatrzymane), gdy pojazd wjedzie w strefę rozładunku oraz:

  1. po wyjeździe z ostatniej strefy operacji;
  2. w 30 minut po wjeździe do ostatniej strefy operacji, jeżeli pojazd jej nie opuścił;
  3. 24 godziny po terminie planowanej ostatniej operacji, jeżeli pojazd nie pojawił się w ostatniej strefie operacji.

Wtedy zadanie monitoringu zmienia status na zakończony.

Dzięki możliwości monitorowania ładunku, Twój załadowca ma szybki dostęp do aktualnych informacji o tym, co dzieje się z ładunkiem.


Na ile ten materiał był pomocny?