TfC Komunikator

Zaktualizowano 29/1/20 przez Szczepan

Komunikator to proste narzędzie do kontaktu z kontrahentami. Pozwala na wymianę koniecznych informacji i ustaleń dotyczących transakcji, a na nowej Platformie logistycznej został rozbudowany o kilka przydatnych funkcji, które dodatkowo usprawnią pracę.

Nowością na Platformie Trans.eu są Konteksty, czyli grupowanie rozmów według tematów (oferty otrzymane, oferty wysłane, zlecenia). Pozwala to łatwiej odnajdywać się w dużej ilości zapytań dotyczących tej samej oferty i tym samym rozwiązuje problem obecny w wersji instalowalnej. Nowy komunikator to również odświeżona szata graficzna. Jej celem było dostosowanie użyteczności komunikatora do naturalnych zachowań komunikacyjnych użytkowników obserwowanych na dużych platformach społecznościowych.

Jak włączyć komunikator na nowej Platformie?

Aby włączyć komunikator, wystarczy kliknąć w ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu platformy:

Włączanie komunikatora na nowej Platformie Trans.eu

Jak korzystać z komunikatora?

Nowy komunikator ma 3 podstawowe zakładki: Listę kontaktów, Konteksty wiadomości oraz Ostatnie rozmowy. Lista kontaktów oraz ostatnie rozmowy działają podobnie do wersji instalowanej.

Komunikator na Platformie Trans.eu

Dla ułatwienia i uporządkowania pracy warto korzystać z możliwości, jakie dają konteksty, czyli grupowanie rozmów po konkretnych tematach (ofertach otrzymanych, ofertach wysłanych, zleceniach).

Jak zawierać transakcje na komunikatorze Platformy Trans.eu?

W Platformie Trans.eu możliwość zawierania transakcji na komunikatorze została ograniczona do ofert pojazdów. Zawieranie transakcji dla ładunków jest na nowej Platformie możliwe jedynie z poziomu okna szczegółów oferty. 

Zawieranie transakcji na komunikatorze na Transie

Wyjątkiem są oferty zgłoszone z wersji instalowanej, dla których istnieje możliwość zawarcia transakcji na komunikatorze. W przypadku takich ofert, okno negocjacji nie jest dostępne. Zamiast niego można, podobnie jak w wersji instalowanej, rozpocząć rozmowę o ofercie i tam zawrzeć transakcję:

Zawieranie transakcji na komunikatorze na Transie

Zawieranie transakcji na komunikatorze na Transie

Jak prowadzić rozmowę na osobnym oknie komunikatora?

Udostępniliśmy funkcję “wypinania” okna, dzięki której okno komunikatora można przesuwać dowolnie w obszarze pulpitu komputera.

Zawieranie transakcji na komunikatorze na Transie


Na ile ten materiał był pomocny?