TfC Giełda

Zaktualizowano 27/1/20 przez Krzysztof

Nowa technologia sprawia, że Giełda na Platformie Trans.eu jest szybsza. Nowoczesny wygląd pozwala sprawniej przeglądać zgłoszone ofertym, a zaawansowane a filtry pozwalają na wybór wielu (do 10) lokalizacji załadunku i rozładunku. Zgłaszając ofertę, można teraz wskazać wiele typów nadwozia - ogranicza to ilość powielonych ofert i zwiększa przejrzystość giełdy. Jak wygląda praca na nowe Giełdzie?

Przeglądanie ofert na Giełdzie ładunków

 1. Giełda jest dostępna w lewym pasku nawigacji. Kliknięcie w moduł przenosi nas na nową wersję tabeli ofert Trans.eu:
Giełda ładunków na Platformie Trans.eu
 1. Lista ofert odświeża się na bieżąco. Oferty po dacie rozładunku są automatycznie usuwane. Szczegóły oferty i informacje o firmie dostępne są po kliknięciu w wiersz oferty:
Giełda ładunków na Platformie Trans.eu

Filtrowanie ofert

 1. Możesz ustawić filtry dla interesujących Cię parametrów. W tym celu użyj menu szybkich filtrów na górze listy:
 1. Możesz skorzystać z wielu dodatkowych filtrów (np. rodzaj załadunku FTL - pełny, LTL - niepełny załadunek) - kliknij “Więcej filtrów”. Po kliknięciu “Szukaj” lista zostanie przefiltrowana zgodnie z wprowadzonymi parametrami ładunku:
Giełda ładunków na Platformie Trans.eu
 1. Ustawienia filtrów można wyczyścić korzystając z opcji “Wyczyść filtr" dostępnej w zakładce Filtry:
Giełda ładunków na Platformie Trans.eu
 1. Aby dodać kolejne filtry należy skorzystać z opcji “Dodaj” dostępnej w górnym panelu z zakładkami.

Dodawanie ofert do obserwowanych

 1. Każdą ofertę można dodać do obserwowanych. Można to zrobić w oknie ze szczegółami oferty. Okno otwiera się po kliknięciu w wiersz oferty:
Giełda ładunków na Platformie Trans.eu
 1. Wybrane oferty dostępne są w zakładce Obserwowane w górnym panelu. Po utracie ważności oferty zostaną usunięte z tej zakładki.

Negocjowanie ofert dodanych w wersji przeglądarkowej Transa:

 1. Na Platformie Trans.eu wprowadziliśmy nowy sposób zawierania transakcji i negocjowania warunków oferty. Negocjacje ofert zgłaszanych na nowej giełdzie odbywają się w oknie ze szczegółami oferty (komunikator służy wyłącznie do rozmowy).
 2. Po wprowadzeniu stawki oraz opcjonalnego czasu ważności oferty i dodatkowych uzgodnień kliknij "Wyślij ofertę". Zgłaszający natychmiast otrzyma ofertę i zobaczy ją w swoim panelu zarządzania frachtami:
Giełda ładunków na Platformie Trans.eu
 1. Wysłaną ofertę i status negocjacji monitoruj w module Frachty. Z tego poziomu możesz również wycofać ofertę lub dalej negocjować stawkę:
Giełda ładunków na Platformie Trans.eu
 1. Po tym, jak zgłaszający zaakceptuje ofertę, transakcję można uznać za zawartą. Dalsza obsługa odbywa się w module Zlecenia:
Giełda ładunków na Platformie Trans.eu
 1. Dla każdej transakcji możliwe jest wystawienie oceny. Służy do tego moduł Oceny dostępny w pasku nawigacji z lewej strony:
Giełda ładunków na Platformie Trans.eu

Negocjowanie ofert na komunikatorze

 1. Nowa giełda jest zintegrowana z wersją instalacyjną. Oznacza to, że pojawiają się na niej również oferty dodane na starszej wersji platformy. W takim przypadku negocjowanie i zawieranie transakcji odbywa się za pośrednictwem komunikatora.
 2. Jeśli w oknie interesującej Cię oferty nie widzisz przycisku "Wyślij ofertę", oznacza to, że ustalanie warunków odbywać się będzie wyłącznie za pomocą komunikatora:
Giełda ładunków na Platformie Trans.eu
 1. Po zawartej transakcji w module Zlecenia pojawi się zlecenie, którego dalsza obsługa odbywa się również w tym miejscu.


Na ile ten materiał był pomocny?