TfC Frachty

Zaktualizowano 29/1/20 przez Krzysztof

Na nowej Platformie logistycznej Trans.eu możesz szukać ładunków w znany Ci ze starszej wersji narzędzia sposób, czyli na Giełdzie ładunków. Ale na tym nie koniec. W module Frachty znajdziesz propozycje ładunków, które różnią się także sposobem negocjowania i zawierania transakcji. Poznaj je wszystkie i w pełni wykorzystaj możliwości Platformy.

Jakie oferty znajdziesz na liście ładunków?

W module Frachty znajdziesz różne oferty ładunków. W zależności od rodzaju ładunku możesz zaakceptować i odrzucić propozycję lub podjąć negocjacje:

  1. Oferty w trybie Kup teraz możesz zaakceptować lub odrzucić.
  2. Oferty z propozycją ceny możesz negocjować - wpisz swoją stawkę w polu "Cena" - zaakceptować lub odrzucić.
  3. Propozycja SmartMatch oznacza, że oferta została dopasowana przez algorytm, który przeanalizował dane o Twojej firmie i flocie. Taką ofertę możesz negocjować, zaakceptować lub odrzucić, wskazując powody. Dzięki temu kolejne propozycje będą lepiej dopasowane do Twojej firmy.
  4. Oferty z Giełdy - tutaj negocjujesz również oferty, które zostały dodane na Giełdzie.

Jak negocjować oferty na Platformie Trans.eu?

  1. Zapoznaj się ze szczegółami oferty - wszystkie informacje znajdziesz w jednym miejscu, w kolejnych zakładkach.
  2. Podaj swoją stawkę za fracht i wyślij do kontrahenta - poczekaj na jego odpowiedź. Jeśli zdecyduje się negocjować, zobaczysz jego propozycję w oknie frachtu. W razie potrzeby przeanalizuj historię negocjacji i doprecyzuj szczegóły ustaleń korzystając z komunikatora. 
  3. Jeśli propozycja zleceniodawcy Ci odpowiada zaakceptuj fracht. 
  4. Status Oczekuje na akceptację oznacza, że kontrahent otrzymał Twoją odpowiedź. Zmiana statusu na zaakceptowany oznacza, że kontrahent ostatecznie zatwierdził transakcje.

Teraz  może wystawić zlecenie transportowe bezpośrednio z poziomu Platformy.


Na ile ten materiał był pomocny?