Udostępnienie okna czasowego użytkownikowi spoza Platformy

Zaktualizowano 17/4/23 przez Sylwia

Kto może skorzystać z tej funkcji?

  • dla użytkowników Dock Scheduler z pakietem CargoON

Dowiedz się więcej o ofercie Dock Scheduler.

Chcesz udostępnić okno czasowe przewoźnikowi, którego nie możesz odnaleźć wśród użytkowników Platformy? Od teraz jest to możliwe. Poniżej pokażemy Ci, jak krok po kroku stworzyć takie okno czasowe i przesłać do awizacji firmie, z którą dotąd współpracowaliście poza Platformą.

Udostępnij okno czasowe użytkownikowi bez konta

Może się zdarzyć sytuacja, gdy będziesz chciał przesłać awizację użytkownikowi, który jeszcze nie współpracuje z Tobą stale za pomocą Platformy Trans.eu. W tym celu skorzystaj z możliwość przesłania takiej awizacji bezpośrednio na jego skrzynkę mailową.

Pierwsze kroki stworzenia okna czasowego mogą już być Ci znane. Opisywaliśmy je w artykule Harmonogramy dla załadowcy.

  1. Wejdź w zakładkę Harmonogramy i kliknij w przycisk Więcej. Wybierz z listy Dodaj okno czasowe.
Step 1 image
  1. Wypełnij formularz dodania okna czasowego. Kliknij w tekst Użytkownik bez konta, który znajdziesz nad polem wyboru przewoźnika
Step 2 image
  1. Pojawią się pola dodatkowe. Musisz podać niezbędne informacje, tj. Nazwę firmy i E-mail. Te informacje zostaną wykorzystane tylko w celu przesłania mailowego powiadomienia o możliwości awizacji. Upewnij się, że wpisujesz poprawnego maila.
Step 3 image
  1. Zaproszenie do awizacji zostanie przesłane na podany przez Ciebie adres chwilę po tym, gdy zapiszesz zmiany klikając w przycisk Zapisz.
Step 4 image

Awizacja użytkownika bez konta

Poniżej prezentujemy instrukcję postępowania Twojego kontrahenta w celu zawizowania się. Jeśli użytkownik będzie miał trudności z poprawnym awizowaniem - możesz przesłać mu link do tej strony.

Po utworzeniu przez Ciebie okna czasowego i udostępnieniu go użytkownikowi spoza Platformy - otrzyma on od nas maila na podany adres e-mail o tytule: Nowe okno czasowe.

Step 5 image

Aby przejść na stronę awizacji i zobaczyć swoje okno czasowe - musi kliknąć w przycisk Awizuj.

Step 6 image

Na stronie awizacji Przewoźnik może wybrać jeden z dostępnych czasów awizacji. Może także podać dane pojazdu (obowiązkowo) i kierowcy (opcjonalnie). Do awizacji konieczna będzie także akceptacja regulaminu Dock Scheduler.

Jeśli Twój kontrahent nie otrzymał maila poproś go o sprawdzenie kategorii SPAM w jego skrzynce mailowej.


Na ile ten materiał był pomocny

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)