(TFS) Hodnocení odesílatele

Aktualizované 2/8/21 podle Ania

Možnost hodnocení dodavatele po poskytnutí služby je nástroj, který přispívá ke zvýšení bezpečnosti transakcí na burze nákladu a vozidel. Díky ní můžeme varovat další potenciální zákazníky z provinivšího se dopravce nebo zasilatele, nebo naopak jim můžeme doporučit nějakého dobrého plátce a důvěryhodného obchodního partnera. Systém hodnocení na nové Platformě prošel faceliftem, a to vše s cílem co nejlépe odrážet skutečnou kvalitu spolupráce s dodavatelem a podporu při vytváření správných rozhodnutí.

Nový přístup k hodnocení: 2 hlavní důvody pro změny a jejich řešení:

 1. Zákazníci s instalační verzí nás informovali, že hodnocení se provádí neeticky - platba za služby byla podmíněna zveřejněním pozitivního komentáře nebo odstraněním negativní zpětné vazby. Proto od této chvíle jsme oddělili hodnocení spolupráce během transakce od problémů souvisejících s platbami (viz podrobnosti níže).
 2. Dosud byla hodnocena celková spolupráce a do průměrného hodnocení byly zahrnuty všechny názory, dokonce i ty z před mnoha let. Naše odvětví je velmi dynamické, což je důvod, proč je přístup k aktuálním a přesným informacím o kvalitě dodavatelů v různých aspektech tak důležitý. Proto je vhodné použít přesné značky (tagy), k vyhodnocení každé transakce a každé přijaté přepravy, a do průměrného hodnocení počítat pouze hodnocení za posledních 12 měsíců (což nás motivuje k udržení vysoké kvality každý den).

Vše je děláno tak, aby systém hodnocení co nejlépe odrážel skutečnou kvalitu spolupráce s dodavatelem a podporoval přijímání správných rozhodnutí.

Novinky v systému hodnocení na Platformě Trans.eu - podrobnosti:

Každá transakce uzavřena na Platformě a každý přijatý náklad podléhá hodnocení - díky tomu budou informace o kvalitě spolupráce mezi společnostmi vždy aktuální a spolehlivé.
Rating lze vydat po uplynutí data vyložení objednávky.
Čas na prozkoumání je 30 dnů od data vyložení.
Systém hodnocení hvězdičkami v pětibodové stupnici, kde 1 znamená neuspokojivý a 5 velmi dobrý.
Jestliže vyhodnotíte svého dodavatele a nevydáte nejvyšší skóre, můžete použít značky a označit jednu z oblastí, ve které se něco pokazilo: doručování dokumentů, komunikace, péče o zboží, služba podle dohody, přeprava na výkon.
 • Jak napsat hodnocení?

  Z nabídky vlevo vyberte modul "Hodnocení", v seznamu přejděte na kartu "Čekající hodnocení" a vyberte dodavatele, kterého chcete hodnotit.
  tfs-hodnotenia-ratingy

  • Při posuzování můžete vidět zbývající čas na vydání ratingu pro danou transakci.
  tfs-hodnotenia-ratingy
  • Zkontrolujte pořadí uvedením počtu hvězdiček
  • Při hodnocení můžete přidat komentář
  • Uložte hodnocení pomocí zeleného tlačítka "Uložit"
  Pamatujte, že po přidání hodnocení nebude možné toto hodnocení změnit.
  tfs-hodnotenia-ratingy
  • Po uložení se hodnocení zobrazí v okně
  • V levém dolním rohu se zobrazí zpráva "Vydané hodnocení" s možností Zpět, která je aktivní 8 sekund.
  tfs-hodnotenia-ratingy
  • Vyhodnocena transakce přejde na kartu Archiv.
  tfs-hodnotenia-ratingy

  • Na kartě Archiv se nacházejí také transakce se stavem "Bez hodnocení", pokud se daná transakce nevyhodnotila a čas na přidání hodnocení uplynul.
  tfs-hodnotenia-ratingy

Otázky a odpovědi

Kdy můžu dát hodnocení (rating)?

Hodnocení můžete udělit po uplynutí data vykládky.

Jak můžu napsat hodnocení?

Hodnocení můžete udělat v modulu Hodnocení, v záložce „K vystavení“. Hodnotí se všechny transakce provedené na burze a každá přijatá přeprava.

Při hodnocení uvidíte zbývající čas na vydání hodnocení pro každou transakci.

Při vydávání hodnocení můžete přidat komentář.

Již hodnocené transakce jsou viditelné v archivu.

Na kartě Archiv jsou také transakce se statusem „Žádné hodnocení“. To znamená, že transakce nebyla hodnocena a prošel čas na její vystavení.

Kdo může vydat hodnocení?

Hodnocení může vydat jakýkoli zaměstnanec společnosti, která transakci uzavřela.

Mohu změnit své hodnocení?

Po vydání hodnocení není možné jej měnit.

Kolikrát můžu transakci hodnotit?

Hodnotí se vykonání každé objednávky, takže každá uzavřená transakce dává možnost vydat samostatné hodnocení, kde může být jediná transakce vyhodnocena jednou.

Co když nesouhlasím s přijatým hodnocením?

Na hodnocení je možné odpovědět jen jednou, aby se vyjasnily jakékoli pochybnosti nebo se objasnil problém popsaný druhou stranou.

Na jaké období se vztahují viditelná hodnocení?

Statistiky (průměrné hodnocení a míra spokojenosti dodavatelů s jednotlivými aspekty zakázky) se počítají na základě hodnocení z posledních 12 měsíců. Na druhé straně seznam hodnocení obsahuje všechna hodnocení přijatá daným dodavatelem.

Proč nemůžete vidět všechna svá hodnocení?

Hodnocení se zobrazují za loňský rok. Starší hodnocení nejsou zahrnuty v prezentaci ukazatelů hodnocení. Navíc můžete filtrovat seznam ratingů (hodnocení) vydané pro dané množství hvězdiček. Aktivní filtr zužuje seznam zobrazených hodnocení.

Kde mohu vidět svá hodnocení?

Kdykoliv si můžete zobrazit seznam svých hodnocení v modulu Hodnocení na záložce "Moje hodnocení".

Kde mohu vidět hodnocení jiných společností?

Hodnocení jiných společností můžete vidět v jeho profil v modulu Dodavatelé. Kromě toho se informace o hodnoceních zobrazují na mnoha místech systému, kde se lze rozhodnout o spolupráci s daným dodavatelem..

Jak mohu požádat dodavatele, aby poskytl hodnocení?

Dodavatel je informován systémovými oznámeními o čekajících hodnoceních. V současné době neexistuje žádná vyhrazená funkce pro odesílání požadavků na hodnocení.

Je možné filtrovat hodnocení?

Ano, zobrazením hodnocení je můžete filtrovat podle počtu udělených hvězdiček. Kromě toho je v modulu hodnocení možnost pokročilého filtrování dalších hodnocení.

Co znamená celkové hodnocení?

Celkové hodnocení je průměr všech skóre na stupnici od 1-5 hvězdiček za posledních 12 měsíců.

Jak se vypočítá průměrné hodnocení?

Součet známek za rok / počet známek za posledních 12 měsíců.


Byl tento materiál užitečný?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)