Privátní burza pro CargoON

Aktualizované 15/3/23 podle Sylwia

Privátní burza nákladů je novým spotovým řešením v nabídce Trans.eu, které umožňuje zveřejňovat nabídky nákladů uzavřené skupině vybraných dopravců.

V tomto článku se dozvíte, jak:

  • přidat dopravce do soukromé burzy
  • pozvat do své soukromé burzy dopravců mimo Platformy
  • zveřejnit náklady na vaši privátní burzu

Přidejte dopravce do privátní burzy na kartě Společnosti

Stejně jako v případě skupin, do privátní burzy lze přidat pouze dopravce (klienti TFC) a speditéry (klienti TFF). Pro odesílatele, t. j. zákazníků CargoON, tato možnost nabídky nebude dostupná.
  1. Privátní burzu naleznete v modulu Dodavatelé. Na kartě Společnosti najdete seznam vašich stávajících dodavatelů.
  1. Klikněte na symbol tří teček vedle vybraného dodavatele a ze seznamu vyberte Přidat do privátní burzy.

Všimněte si modrou značku, která se objevila vedle této společnosti ve sloupci Veřejná/Privátní burza. To vám pomůže identifikovat, která společnost byla přidána do privátní burzy.

Přidejte dopravce do privátní burzy na kartě Privátní burza

Existuje další způsob, jak přidat společnost do privátní burzy. Je přidána nová karta: Privátní burza.

  1. Přejděte na kartu Privátní burza a klepněte na tlačítko Přidat dopravce.

  1. Do vyhledávacího pole zadejte podrobnosti o společnosti, kterou chcete přidat. Vyberte společnost a potvrďte svůj výběr kliknutím na Uložit.

Odstranění společností z privátní burzy

Je také možné odstranit společnosti z vaší privátní burzy. Chcete-li to provést, klikněte na symbol tří teček vedle vybrané společnosti a potom vyberte možnost Odstranit z privátní burzy.

Upozorňujeme, že pokud odstraníte společnost ze svého seznamu dodavatelů, bude to mít za následek i odstranění této společnosti z vašich skupin a privátní burzy. Potom už nebudete moci do společnosti posílat náklady v těchto režimech.

Pozvěte dopravce mimo Platformy na privátní burzu

Co když na Platformě nemůžete najít dopravce, kterého chcete přidat do své přivátní burzy? Máme k tomu řešení. Využijte možnosti zaslání pozvánky k registraci na Platformě Trans.eu (více se o ní dozvíte v článku: Přidání firmy k dodavatelům).

V modulu Dodavatelé vyberte kartu Společnosti a klepněte na tlačítko Odeslat pozvánku (v pravém horním rohu karty).

Potom vyplňte formulář pozvánky a zaškrtněte Přidat tuto společnost do privátní burzy.

Když dopravce provede bezplatnou registraci na Platformě, bude přidán do skupiny vašich dodavatelů a do vaší privátní burzy.

Filtrování dodavatelů z privátní burzy

S novou funkcionalitou privátní burzy nákladů se v záložce Firmy objeví i další možnost filtrování dodavatelů. Klepnutím na tlačítko FILTRY vedle vyhledávacího pole dodavatelů otevřete okno filtrování:

Pomocí filtru Stavu dodavatele si můžete vybrat, zda chcete vidět společnosti, které splňují tuto podmínku (přidají se do vaší privátní burzy), nebo zda chcete takové společnosti z výsledků vyloučit.

Zveřejňování nákladů na privátní burzu

Pokud již víte, jak zveřejňovat nabídky nákladů (Jak přidat nabídku nákladu?), ukážeme vám, jak zajistit, aby byla vaše nabídka zveřejněna pouze pro dopravce ve vaší privátní burze.

Ve formuláři zveřejnění nabídky změňte nastavení režimu zveřejnění. Rozbalte pole Příjemci a ze seznamu vyberte Privátní burza.

Zveřejněte svůj připravený náklad. V tomto bodě se vaše nabídka zobrazí dopravcům patřícím do privátní burzy. Tyto nabídky jsou označeny speciálním štítkem, který dopravcům usnadňuje rychlou identifikaci zdroje nákladu.


Byl tento materiál užitečný?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)