(TFC) Monitoring Przewoźnika

Zaktualizowano 18/6/20 przez Szczepan

Monitoring pojazdów ciężarowych to już niemal norma. Nic dziwnego, zwiększona kontrola spalania, możliwość szybkiego zlokalizowania pojazdu, identyfikacja kierowców i obserwowanie stylu jazdy to tylko niektóre z jego zalet. Kolejną jest usprawnienie współpracy ze zleceniodawcą, dlatego na nowej Platformie Trans.eu pojawił się moduł, który umożliwia sprawne udostępnienie informacji Twoim kontrahentom.

Jak działa monitoring Przewoźnika?

Za pomocą Platformy Twój załadowca może poprosić Cię o udostępnienie monitoringu ładunku, aby na bieżąco śledzić trasę przewozu. Wyśle do Ciebie zadanie monitoringu. Aby w pełni korzystać z możliwości, jakie daje moduł Monitoring

  1. uzupełnij swoją flotę, 
  2. utwórz konto dla kierowców,
  3. na telefonie kierowców zainstaluj aplikację TransTask.

Przyjęcie zadania monitoringu krok po kroku:

  1. przejdź do modułu Monitoring,
  2. wybierz zakładkę Nowe,
  3. zapoznaj się ze szczegółami zadania i podejmij decyzje,
  4. przyjmij lub odrzuć zadanie.

W przypadku odrzucenia zadania monitoringu wskaż zleceniodawcy powód. Zadanie trafi do zakładki Archiwum, a Twój kontrahent otrzyma odpowiedź.

Jeśli nie masz wątpliwości, przyjmij zadanie, uzupełnij dane i potwierdź przyjęcie. Jeśli zaznaczysz opcję telematyki mobilnej, wybierz dostawcę z listy, zaloguj się i wybierz pojazd. Jeśli na liście brakuje Twojego dostawcy telematyki, zgłoś się do Biura Obsługi Klienta.

Zasady działania monitoringu na Platformie Trans.eu

Sygnał telematyczny z urządzeń powiązanych z zadaniem zostanie udostępniony zleceniodawcy 30 minut przed rozpoczęciem jego realizacją. Od tej pory zleceniodawca na bieżąco będzie otrzymywać informacje o statusie przewozu oraz pozycji pojazdu. Szczegółową listę zdarzeń znajdziesz w module Monitoring.

Jeśli na trasie wydarzy się coś nieoczekiwanego, Twój kierowca za pomocą aplikacji Trans Task może wysłać do Ciebie informacje. Otrzymasz alert zawierający opis zdarzenia i informację o przewidywanym przez kierowcę opóźnieniu, które możesz wygasić w systemie. Za pomocą aplikacji kierowca potwierdzi także wjazd na rozładunek i wykonanie zadania. Wówczas status monitoringu zmieni się na zakończony.

Udostępnianie w zadaniu danych o lokalizacji zostaje przerwane (zatrzymane), gdy pojazd wjedzie w strefę rozładunku oraz:

  1. po wyjeździe z ostatniej strefy operacji;
  2. w 30 minut po wjeździe do ostatniej strefy operacji, jeżeli pojazd jej nie opuścił;
  3. 24 godziny po terminie planowanej ostatniej operacji, jeżeli pojazd nie pojawił się w ostatniej strefie operacji.

Wtedy zadanie monitoringu zmienia status na zakończony.

Dzięki możliwości monitorowania ładunku, Twój załadowca ma szybki dostęp do aktualnych informacji o tym, co dzieje się z ładunkiem.


Na ile ten materiał był pomocny?

UP!
Powered by HelpDocs (opens in a new tab)